Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Prve serije su sve isle sa Montana (isto sto i Kormoran i Debica) gumama, pa su se ljudi zalili zbog ocajnih performansi. Onda su za modele sa ABS ugradjivali Michelin Energy, a posle Continental EcoContact3.
Znaci od nivoa opreme zavisi i kvalitet guma.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Pre 3 meseca sam uzeo nov auto sa laureat opremom , i dobio Debice :hm:
E pa sledeće nedelje ću zvati RenYu, odnosno Renault Srbija da ih priupitam. Ako je diler zamenio gume na placu, neće biti dobro  :agr:
Inače, gume su odlične, multimedijalne. Lepo se čuju u vožnji  :) Verujem da su i po kiši odlične, ali za auto limare.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

DarioGTI

@hobbista - jel mozda debica passio?  :laugh1:

kod nas je isti slucaj - gume su - tako receno - samo gume, i nista vise...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

krle

Izloženi primerak MCV Laureate na  ovogodišnjem sajmu je   imao Debica Passio pneumatike.  Sandero Base i Ambiance imali su Michelin Energy,a Logan Preferance Continental Conti Eco Contact 3.




hobbista

E, baš te. Debica Passio 185/65 15  :bonk:
Heh, najlepše je što je auto kupljen nov u aprilu 2009, a gume nose datum 3 nedelja (januar) 2008.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

#20
Kada je poizveden tvoj automobil?  Pnematik na slici sa sajma je proizveden 46.nedelje 2008.g. Možda su tvoje gume malo duže stajale u magacinu ili je automobil proizveden  u prvoj polovini 2008.g. a možda nešto  treće :ces:  Sumnjam da su tako dugo putovale nekim zaobilaznim putevima  iz Poljske za Rumuniju.  
Moj automobil je proizveden 21.septembra 2005.g. a gume  na levoj strani su proizvedene 29.nedelje(polovina jula), a na desoj strani i rezervna 36.nedelje  (prva nedelja septembra) 2005.g. Malo mi je to bilo sumnjivo prilkom preuzimanja autombilima ,pa sam proverio na licu mesta na drugim vozilima, međutim  i kod drugih Logana je bila  ovakva razlika, bez obzira koji je  proizvođač pneumatika u pitanju.

hobbista

Znam, o tome i razmišljam. Ili su prepakovali gume/točkove, ili je auto malo duže bio parkiran na placu/placevima. Proizveden je 2008 god, ali nemam podatak za mesec  :badmood:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

Najpribližniji  dan proizvodnje automobila možeš ustanoviti po utisnutim datumima proizvodnje na pojasevima,datumu na nalepnici   servo uređaja  kočnice,i još na  nekim delovima. Razlika je u četiri-pet dana, a nekada i manje.  Nije mi poznato za MCV, ali kod Logana ima nalepnica u prtljažniku sa desne strane na samoj gredi (potrebno je podići tapacir poda) tu je tačan dan proizvodnje. Mada se ova nalepnica vremenom kod mene već izlizala, ali još uvek može da se vidi sept.2005.To je neko moje iskustvo. Po oznakama na staklima može se odrediti približno, sa  greškaom od mesec- dva.

ijanjic

Logan Laureta pack + Michelin Energy 15" gume ako to ima neke veze. Prešao sam 45k, zadovoljan performansama s tim što mislim da su bolje na kisi nego po suvom. Četvrta godina teče i moraću da ih menjam. Šara je još uvek OK ali nekako su mi sve ispucale spolja. Izgleda da bolje trpe kilometražu nego smenu godišnjih doba i vremenske prilike koje svako doba nosi.

Goran

I ja imam debica gume izgleda da je to karakteristicno za sve MCV logane ja imam auto godinu i po i laureat paket opreme

krle

Možda je to odgovor, odnosno nosivost pneumatika shodno nameni MCV-a. Logično bi bilo da MCV ima pneumatike koji imaju veću nosivost u odnosu na pneumatike koji se ugrađuju u limuzinu. Možda jedino Debica    proizvodi   pneumatike u toj dimenzijii sa  zahtevanom  nosivošću.
Moje mišelinke 185/65 R15  imaju nosivost  560 kg. (oznaka 88),  na fotografiji Debica nije dobro vidljiva oznaka nosivosti( meni se čini kao   da je 92 što je nosivost pneumatika od 630 kg.)

Keka

Nije u pitanju nosivost, Debica ima isti index 88T kao ostale

http://www.debica.com.pl/opony/_14
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Kao ludak sam se šunjao oko svakog MCV-a na koji sam naišao. I svi su imali Debica gume  :cry:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

Citat: Keka poslato 20.07.2009. - 08:19
Nije u pitanju nosivost, Debica ima isti index 88T kao ostale

:to: . Znači,  nisam bio u pravu.

dovla

Na oko 50k bacio i drugi par Barum pa stavio Michelin Energy.
Imao sam vecu max brzinu sa Barum nego sa Michelin.