Brisači

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Ne dokazujem nista, ne silujem sebe i auto, prosto brisac je ostao na autu sve ove godine. Nije mi smetalo sto lose brise, niti sto skripi jer to nije bilo cesto. Vozacev sam cesce menjao. I nisam ga lepio niti znam kako bih to mogao, na kraju krajeva novi brisaci kostaju ko tuba dobrog lepka. I nije isao na tehnicki, jer takvo auto ne vozim nigde pa ni na tehnicki.

VaskezNS

Nemoj samo da se iznenadiš kada jednog dana budeš primetio kako ti je šoferka iskrzana sitnim, siiitnim brazdama (finim kao paučina) koje tako zamućuju svetlo da noću jedva gledaš kroz nju  :wink:

I to se ne opravlja, tu se stavlja nova šajbna...
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

Nije frka, soferka je jeftinija od 10 kompleta brisaca.  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Kupio danas Mitutoyo brisače, Aero twin, 52.5cm - 270din preko KupujemProdajem.com

Prvi utisci su odlični, mekani su i lepo naležu (za razliku od Alka flat brisača), videćemo kako će se pokazati u daljoj eksploataciji.


speedo

Danas pazarim i montiram Bosch brisače, one standardne, 53cm. Zamijenili su Hella brisače iste dužine koji su korektno radili godinu dana, a unazad mjesec-dva počeli da škripe i mrljaju pri brisanju. Tako da su Hella brisači za uslovnu preporuku, ako ne možete naći bolje. Nisu bili skupi - 6 € par, ovi Bosch su 7,5 € par.

g0sha

Posle fabrickih Bosch brisaca zamenio sam tri para raznih niskobudzetnih proizvodjaca i jedne Bosch sa nis pumpe, rok trajanja 4-8 meseci i pre godinu dana uzmem alca brisace 150 din po metlici ne flet vec obicne i mogu reci da sam prezadovoljan. Leva 53 desna 49 ja mislim i vozi  :lux:

saša61beograd

Valeo first u providnom pakovanju nisu ni približno dobri kao Valeo u zelenoj kutiji (duplo skuplji i to sa razlogom).Ovi jeftiniji su po malo valjali od jesenas,a sad sam ih zamenio sa običnim Alca 53 cm,240 din kom.
Plastična kopča koja ide uz Alca brisače je šira neki deo milimetra i nisam uspeo da motiram pa sam iskoristio staru.
Alca vizuelno deluje solidnije od ovih Valeo first;pritiska metlicu u 8 tačaka,a Valeo u 6,oba 53 cm.
Ovih dana će biti prilike da se vidi da li su Alca brisači solidni kao što su bili kada sam ih zadnji put koristio.

mladja73

#172
Stavio nove Mitutoyo metlice brisaca. Nasao ih slucajno kod kineza i to za 250din komad. Imao sam lepa iskustva sa njima.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

goxy

I ja stavio Mitutoyo brisace, Bubanj potok za 200 din komad....prezadovoljan mirnocom rada a koliko ce izdrzati, to cemo videti...

mladja73

Za te pare ocekujem da ce izgurati do jeseni. Pred zimu nova tura.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Damir Oravec

Juce sam stajao na pumpi pola sata i nasam mogao da zamenim metlice... skinuo ih..a onda se posle 1 min pridruzila ekipa sa pumpe i slucajni prolaznici.. i nista.. :) Cudan neki model.. :)

Keka

Aaaa pa ti novi brisaci samo iz servisa, a cijena-prava sitnica.

Sto bi uopste menjao na novom autu  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


cika mili

Jesenas kupio Wurth-ove brisače u Uradi sam. Još uvjek su dobri. Nema škripe, dobro skidaju.

speedo

Nakon 6 i kusur godina promijenih i zadnji brisač, čuo sam ga već par puta da struže i ispostavilo se da se gumica razdvojila oko 3cm na kraju.
Nabačen Valeo silencio 40 cm, identičan originalnom. Zapravo na ovom Valeo postoje oznake i na plastičnom dijelu i na gumici, na originalu samo onaj okrugli znak datuma proizvodnje.

Andrix

stavljeni neki nn iz tempa, sada sam tek video nacin kacenja na sanderu 2, ima kukicu kao i vecina ali je mnogo veca i morao sam da iskoristim stare plasticne drzace, da znate kad skidate da ne lomite, jer novih takvih ja ne nadjoh
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari