Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

Dejan11

mart 2013, duster 1.6 prednji pogon,laureat II ( sve kao ona delsey verzija ) + kožni volan i ručica menjača - 12750... sada su one specijalne verzije freedom i to bile oko 13500.. jeste više ali imaju mnogooo više opreme ( navigacija,kamere,felne,itd... )

jasho

Sveti Nikola 2008, Sandero Ambiance 1.4 električni paket (prozori, maglenke..) 8700 e, pre toga bio 9400 kad sam ga gledao u junu, a posle toga u martu 2009 na sajmu isti 7800 e :ne:

bugi

Mart 2009 8500evra za kes, 1.4 ambiance+, popust na lizing zbog SEKA 7700 + gratis metalik boja(sajamska akcija) tako da ovo su pocetne cene, posle godinu dana prodaje pojeftinice duster :)

LeNgenda

U par reci samo, nema potrebe za previse pisanija.

Ovih par dana sam imao priliku da se druzim sa novim Dusterom u vise verzija, od turbobenzinca sa manuelnim menjacem, do dizelasa sa EDC-om, a bio je i jedan stari Duster s dizelom i manuelnim menjacem.

Izmene spolja se vide svuda osim iz profila, pa cak i tada. Svidjao se nekome ili ne, sigurno je da izgleda znatno modernije. Od svog eksterijera, ja sam najvise odusevljen dnevnim svetlima i farovima, tj. dnevna svetla se pruzaju spoljnom i donjom ivicom fara, slicno kao kod nove Oktavije, vrlo su snazna i ostavljaju odlican utisak, dok su farovi ksenonski, makar u najvisim paketima opreme. Ako je neko vozio novog Qashqaija sa ksenonima, zna o cemu pricam.
Zadnja svetla neizbezno asociraju na Renegade, ali sta se moze. Uklapaju se fino i to je to.
Necu o drugim detaljima, sve je manje-vise poznato i vidi se na slikama.

Enterijer je bitno drugaciji, moderniji, najvisi paketi imaju automatsku klimu, MediaNav, automatski menjac i tome slicne fine stvari. Najvise mi se svidja sto je centralna konzola, ma sta na njoj bilo, tj. bez obzira na paket opreme, okrenuta ka vozacu i time su ispravili prakticno sve zamerke na preglednost ekrana. Takodje, visi paketi opreme imaju finu, mat crnu handsfree karticu, identicnu kao noviji Renaulti.
Moj najveci utisak je volan, kako zbog novog oblika koji je sjajan, tako i zbog pero-lake servo asistencije, za nekoga sada mozda i previse lake, u rangu sa Fiatom sa ukljucenim City modom.

E sad, jasno je da je sve pomalo supljikavo, da je mat, da je tamno, da je jednostavno, da ne impresionira na prvi pogled i da je to vec 13 godina u osnovi isti auto.
Ali, buduci da osnovni 1.6 16v Ambiance 4x2 kosta 11.990 evra, sto je prakticno isto kao i stari model, ja sam vrlo zadovoljan odnosom ulozeno-dobijeno.

U voznji je malo manje kamionski nastrojen od starog Dustera, iako i dalje vrlo sklon podupravljanju, cak i na nizim brzinama, sto je danak mekanom oslanjanju i visokim gumama. ESP reaguje rano i agresivno, sto zna da prestravi, ali je u redu.
Zvucna izolacija je bolja, vozacka pozicija je bolja i bolje se moze podesiti, iako je volan i dalje pomalo predaleko. Sve je ostalo mekano, lako i predvidljivo kao i do sada.

Ako se nekome svidjao stari Duster za 12.000 evra, ovim ce biti odusevljen za iste novce, utoliko pre sto ni u jednom aspektu nije izgubio ni promil upotrebljivosti, cak ni van puta, jer je, jel`te, to i dalje isti auto.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

szs

@LeNgenda
Mnogo hvala za review
Prilično sam zainteresovan ali za motor 1.2 tce. Neka prva iskustva sa njim ili možda slučajno cena?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Ide lepo ali mnogo trosi ulje, bilo je cak i otkazivanja kao i dosta zamena motora u garanciji.

Ne znam da li cu to resili, navodno je radjen neki softverski update.

Ima dosta o tome na netu, posto se isti motor ugradjuje u Daciu, Renault i Nisan.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Sa tim motorom sam se druzio u Nisanovoj verziji, 1.2 Dig-T, u novom Qashqaiju, sa njihovim CVT-om.

E sad, mislim da su razlike izmedju 1.2 turbo u Nisanima i Renou u ponecemu i hardverske, negde sam citao o tome.

U svakom slucaju, performanse su vrlo slicne 1.6 atmosferi, ali moram da priznam da je za mene Qashqai sa tim 1.2 turbobenzin i CVT-om gotovo idealan auto.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

szs

Tek sa CVT bi Duster bio mmmmmm  :friends:
Mada ne bih bio nezahvalan i sa Easy-R
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

LeNgenda

Ne bi bio nezahvalan, bio bi uzasnut tim menjacem.

Duster ide sa EDC, automatik sa duplim kvacilom i to radi onako kako treba.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

speedo

LeNgenda, kakva su ta sjedišta, ima li poboljšanja u odnosu na dosadašnja?

szs

@LeNgenda
Nisam znao da EDC ima i sa benzincima  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

LeNgenda

Citat: speedo poslato 06.12.2017. - 23:01
LeNgenda, kakva su ta sjedišta, ima li poboljšanja u odnosu na dosadašnja?

Sto se mene tice, ima. Ukupno su meksa, ali i udobnija, sedalni deo je meksi, pa se maaaalo upadne, dok su bokovi kao malo cvrsci, ali i dalje je sve to dosta mekano. Jednako su mala i kratka, kao i do sad, ali moj ukupan utisak je da su udobnija.

Makar u novom Dusteru podesavanja su normalna, cak i po visini nisu tri velika klika vec mnogo manjih i solidna je razlika izmedju najviseg i najnizeg polozaja.
Potpuno nebitna stvar, ali poluga za podesavanje udaljenosti sedista od pedala se ne pruza celom duzinom, vec je samo sleva, a ja uvek posegnem desnom rukom ispod sedista, pa vidim da nema, pa pomislim, "majku mu, da nije elektricno", pa se puknem u celo jer je Duster, pa onda spustim levu ruku i podesim sediste.

Citat: szs poslato 06.12.2017. - 23:39
@LeNgenda
Nisam znao da EDC ima i sa benzincima  :ne:

Sad nisam ni ja vise siguran, znacemo vise kad izadje cenovnik i paketi opreme, mada bi trebalo da ide samo sa dizelasem.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Goran25

Neko je spomenuo sedišta iz Scenic-a, medjutim ćorak.

Suština cele priče- uzeo bih i novu verziju, bez oklevanja.

Goran25

Renault Sava, oglas za prodaju belog Duster-a. Ako se ne varam sa leve strane je model za 2018? 


cika mili

Izgleda, ima plastiku na krilu. Čini mi se da je ovo u Pančevu.