Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Gospodine, imate folije na kolima!
Folije? Kakve folije?
Folije na staklima gospodine!
1000 dinara za gospodina!!
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Ljuba_Zemun

Pozdravljam akciju i zabranio bih zatamnjivanje stakala na svim vozilima bez obzira na to da li voze VIP,MUP,JNA .......

ivan-bgd

Znaš kad će da zabrane MUP,BIA,CIA,itd? Nikad.A i oni koji imaju para za zatamnivanje i  ono što treba da se plati uz to ,platiće, prema tome čemu tolika buka ni oko čega....Čuj lica sa poternice ,trt Milojka.Bolje neka pošteno kažu treba nam lova da napunimo budžet i kraj.Ovako, priča bez pokrića.

Ayrton

Ja sam moje skinuo još prošlog maja (nisu hteli ni da me pogledaju bez atesta, kad sam došao na tehnički pregled).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

DrJekyll

Ne pa da mi na pa met da skidam folije! Stavio sam 50% koje se i ne vide uopste, a razlog je 70% sunce 30% estetika  :hihi1:
Zakon je tu samo da uzme pare
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

Kad već svuda postavljaju kamere,normalno je da im smetaju folije.Kako sam čuo,kamere su visoke rezolucije i "vide" sve,ne samo registarsku tablicu,već i lica vozača i putnika.To nisu smislili ovi "naši",nego je opšti trend u svetu.Zato u Evropi muslimanke ne smeju da idu ulicom sa feredžama,recimo.
Takva su vremena,zato skinite folije (i gaće) i čekajte da prođe.

Daniel

Opet ce najebatinoni sa folijama nazad, koje su uzgred dozvoljene do 100%. Znaci koji moj K ti treba atest.
A ovi sa folijama.napred nece ni biti zaustavljani.
Amin.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Bata83

Citat: Ljuba_Zemun poslato 13.01.2018. - 12:07
Pozdravljam akciju i zabranio bih zatamnjivanje stakala na svim vozilima bez obzira na to da li voze VIP,MUP,JNA .......

Ne mogu da se slozim sa zabranom tamnih stakala, dokazano je vise puta da kvalitetne folije stite od uv zracenja i smanjuje temperaturu u volizu. Ja sam licno za to da se uvede stroga kontrola bilo kakve prepravke vozila ali naravno da to bude u skladu sa "zivotnim standardom" gradjana. Toliko smo smesna drzava da su folije luksuz za obicnog gradjanina ove zemlje.

Keka

Nesto se mnogo luksuziramo za sirotinju...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


slavko_bgd

Ja nemam folije i protiv sam folija. To je moj lični stav i ne bih da se raspravljam sa vama koji ste za folije (zatamnjena stakla) ili ih imate na vozilima. Poštujem to i na vašim vozilima folije iza "b" stubova mi ne smetaju ni najmanje. Smetaju mi nenormalno tamne folije na bočnim staklima iza "a" stubova jer ne znam da li me vozač vidi ili ne. I zato što nije moguća bilo kakva vizuelna komunikacija u saobraćaju (tipa "izvoli prođi, puštam te" ) što u nekim situacijama puno znači.

Činjenica je da zatamnjena stakla smanjuju uticaj UV zračenja u kabini ali je činjenica i da smanjuju vidljivost. S druge strane, u kojim uslovima vožnje nam je tako bitna vidljivost iza "b"-stubova?! Činjenica je da sva bočna stakla moraju biti kaljena da bi se nakon udarca rasprsla u sitne komade, što na primer treba da sačuva putnike od povreda. Ta ista osobina stakla lopovima omogućuje krađu ili nas može ostaviti imobilisane na putu (meni se to desilo 2013 kada mi je kamenčić sasuo staklo prednjih desnih vrata). Kad se zalepe folije - staklo se ne rasprskava i lopovi imaju problem. Refleksija folija? Pa dobro, kada bih bio policajac i zatekao vozilo sa ogledalo-folijama na staklima verovatno bih vozača prvo odveo kod čika-Laze na pregled pa onda u stanicu. Da li je veća površina i stepen refleksije stakala ili lakirane karoserije, pitanje je sad?

Dakle, postoji "za" i postoji "protiv" folija a negde između treba da bude najbolje za korisnika. Besmisleno je da administrativni troškovi jedne tako banalne prepravke koštaju više od same prepravke. Bezobrazluk je da se vlasnici vozila za ovu vrstu prekršaja ( jeste prekršaj ako je vozilo prepravljeno a nije ispitano) tako (mal)tretiraju kao da je izvršena prepravka sa hladnjače na rovokopač pa eto - niste bili na ispitivanju.

Meni smetaju kineski ksenoni u farovima koji nisu namenjeni za HID , za koje mislim da su daleko veći problem nego što su zatamnjena stakla. Ako su zatamnjena stakla iza b-stubova uopšte problem...

Daniel

#460
Citat: Ljuba_Zemun poslato 13.01.2018. - 12:07
Pozdravljam akciju i zabranio bih zatamnjivanje stakala na svim vozilima bez obzira na to da li voze VIP,MUP,JNA .......

Polako drugar. Zatamnjivanje stakala, ali koje?
Ako govorimo od B stupa napred, to da.
A od B stuba nazad, što bi branio? Niti su kod nas zabranjene, niti ih neko brani. Zakon kaže može 100%.
Problem je što kod nas to da si u "legali" moraš debelo da platš, što je van svake pameti (ali ni prvo ni poslednje što je van pameti u ovoj zemlji na brdovitom Balkanu).

Potvrda proizvođača da mogu da se montiraju folije
Atestiranje amss-a
Kartica od strane agencije (verovatno se menja kao i saobraćajna svake 4god).

Van svake j*bene pameti.
A po ovom dopisu od strane nam nadležnog ministarstva se može zaključiti da po njima, ko ima folije pa makar legalne, već je unapred krimos, pošto nalažu kontrolu oružja i psihoaktivnih supstanci.
Tvrdim, da takva kola, ne zaustavljaju niti smeju da zaustavljaju jer se boje (čast izuzetcima), ali zato mog majstora redovno svaki dan u selu zaustave na njegovom jugiću.

Jel veći problem folija iza B stuba u skladu sa zakonom, ili ako na autu sa fabričkim 15 zameniš točkove sa 17? Ili da staviš offroad plave ksenone i ostala kineska s*anja?

Imam folije, ugrađene u ovl. servisu, sa sve atestom, sertifikatom. Nemam nameru da plaćam ništa višeovoj lopovskoj državi.

Kao što rekoh:
problem folije?
1000 dinara za gospodina.

PS

A s obzirom na ovu skupoću, može i 500 dinara.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Daniel

Da dopunimo, novo administrativno izd*rkavanje od strane ove naše lepe zemlje na brdovitom Balkanu.
Ako želite uopšte da "legalizujete" auto folije, možete to uraditi samo, i samo ako ste folije montirali posle septembra 2017, i ako vam je striktno ovlašćeni servis za montažu auto folija između svake folije i stakla zalepio uberspciale hologram.

Mi živimo u Monti Pajton predstavi.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ivan-bgd

Mislim da je suvišno više da se prepucavamo o folijama tj ko ih voli ko ih ne voli,kome je kakva država .Tema je zatamnjivanje stakala,, a ne volite li zatamnjivanje ili ne volite.
Da zaključim ,zna se šta se može a šta ne i kako sve funkcioniše(na žalost) ali to je što je.  :ne: Pa bih molio sve da se vrate na temu tj pravu namenu teme.  :ziveli:

Daniel

Ne bi se složio da se zna šta može a šta ne može. Ako si ugradio folije 30 avgusta 2017 možeš da se slikaš.
Sad, koja nova uredba je to predvidela to je enigma.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

szs

Šta zakon kaže za foliju na gornjem delu prednjeg stakla?


Što se mene tiče, leti turim ovo pa ako ke..a pandur skinem pred njim."Ja to zbog dece koja spavaju pozadi"
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella