Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Nadam se da nisu posmatrali Indijance...

(Indijanci su pitali vraca kakva ce zima biti, a ovaj im je, znajuci da je prosla bila topla, rekao :" Imacemo straaasno hladnu zimu! "
Indijanci se dali u posao, naubijali bizone, nasusili losose, a tek medvedji prsuti (mmmm..). Medjutim, zima bese topla. Opet.
Iduce zime, Indijanci upitase vraca isto pitanje, a on im odgovori :" Imacemo straaasno hladnu zimu! ". To je po vracu bilo logicno, s obzirom da hladne zime dugo nije bilo. Indijanci pobise bizona i bizona, nasusise losose, posebno oblozise vigvame... Topla zima. Pretopla.
Naredna zima se priblizavala, a vrac nije zeleo vise da posmatra kako njegov ugled u plemenu pada. Otisao je u najblizu hidrometeorolosku stanicu i pitao kakva ce zima biti. Receno mu je :" Imacemo straaasno hladnu zimu! Ovako hladno nije bilo 1000 godina!"
Vrac na to priupita :"Da li ste sigurni u to?, a na pitanje je dobio sledeci odgovor :"Kako ne bismo bili sigurni!? Indijanci se vec dve godine pripremaju za ovu zimu!!!"

S obzirom da nismo Indijanci, ne moramo pobiti bizone, susiti losose..., dovoljno je sipati Glacelf Antifriz.)

P.S. Hehehe. Total mora da mi plati za ovu reklamu.    Nemam antifriz koji sam kupio u TTD-u u blizini. Procitacu za koji dan njegov naziv.

sanderoman

Citat: Vihor poslato 19.10.2010. - 18:21

Mišljenja su različita. Naučnici su zabrinuti zbog smanjenog strujanja poslednjih godina, a neki stručnjaci kažu da bi to čak moglo pomoći u borbi s globalnim otopljenjem, prenosi Time.

Pitanje je kojeg su kalibra ti naucnici a za Milutina Milankovica znamo, elem, kako je rekao Milutin tako ce i biti! :lazy: :2023: :lazy: :2023:

miroleca

Kupio danas litar Glacelf Auto Supra - narandžasto-crvene boje, i dolio 0.3L. Tako da mi je sada u rashladnom sistemu multivitamin  :D


david

Na koliko km se menja antifriz? Posto pisem sa mobilnog a nisam kod kuce, neznam da li mi je menjano ili ce se menjati. Posto ide ta hladna zima pa...

Raja

Ma pusti indijance i ostale "indijance" koji ufuravaju hladne zime. Kakva će zima biti čuće se a ti imaš nov auto sa godinu dana starim antifrizom. Što bi rakao Kiconix: "Voziiiiiiii!"

Veterinar

Vozi jos duuugo. Mislim da je u servisnoj knjizici pisalo na 90000 ili 4 godine. Nisam to ispostovao, menjacu na narednom servisu, na 130000 km.

vladimir81

#66
ukoliko neko zna bio bih mu zahvalan kada bi mi objasnio gde se kod dacie logan 1.6mpi ispusta antifriz iz bloka motora posto nisam uspeo da pronadjem? auto je izasao iz garancije tako da nemam nameru da ga vozim po ovlascenim servisima da me oderu!!!! unapred zahvalan

vlada nis :lux:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

vladimir81

opet vas molim potrebno mi je objasnjenje gde se ispusta antifriz iz bloka motora???? HVALA :help:

hobbista

#69
U prethodnom linku, na drugoj strani, imaju slike iz uputstva koje je postavio Krle.

Kaže:
Otvorite:
- rashladni sustav u visini donje cijevi hladnjaka hlađenja pomoću alata (Mot. 1202-01) ou (Mot. 1448) ,
- ekspanzijsku posudu i vijak za odzračivanje kako biste ispraznili sustav.

Nema klasični šraf na bloku. Na donje crevo na hladnjaku izlazi (skoro) sva tečnost.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Nakon ispustanja antifriza crevo se vrati i sistem se napuni vodom, potom opet ispusti i tako nekoliko puta ispere.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Jel tako rade i ovlašćeni?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Na mom automobilu nisu  ispirali sistem . Mislim da za tim još nema potrebe.

Keka nije naveo da je posle ispiranja potrebno  čitav sisitem "produvati" vazduhom pod pritiskom kako bi se sva voda izbacila iz sistema.   

DJIJA

#73
cao,,meni je antifriz na -minimumu- e sad jel treba da ispustm ili samo da dolijem,,sipao sam prosle god? ge 12 je upitanju,onaj narandzasti  :D hvala  ..danas mi je u prodavnici nudio prodavac neki -ge 12 -za opele i kaze mi da slobodno dodan,nisam uzeo

Zoran

 Loganovac kaže sipaj šta ti padne pod ruku.

                                              Zoran
Sam svoj gazda - vazda.