Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

bocca

Kroz celu Srbiju na pravcu od Šapca do Ivanjice cene gasa od 76,4 do 77,9. Kvalitet nepoznat. Ja sam napunio do vrha u Novom Sadu za 64,4.

Loganovac

Verujem da nije ništa lošiji od ovog koga nama pokušavaju da uvale za 85.9 dinara!  :ranting:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Citat: Keka poslato 13.07.2015. - 10:13
ENS poskupeo na 64,80  :ranting:
Sipao u ponedeljak po 65,80.

Ivan

Danas MBG Radnička preko puta Ade tng 68,90 din. Za Beograd cena pristojna.

samsung

Po Hrvatskoj je cena plina nesto vise od 3,50kuna (1e oko 7,50kuna) a u Bosni tacnije Bana Luci sipao juce po 67 feninga!!!! :respect:


pozdrav iz St.Pazove

Veterinar

Potvrđujem za cene plina u RH. Opet, benzin je nešto skuplji u odnosu na cene kod nas trenutno. Na 100 km smo, zbog velike potrošnje i zbog razlike u ceni benzina i plina, štedeli oko 8-10 evra na 100km, a prešli smo oko 1500km po putevima u RH u proteklih mesec dana.

jasho

#936
Citat: samsung poslato 14.08.2015. - 20:59
Po Hrvatskoj je cena plina nesto vise od 3,50kuna (1e oko 7,50kuna) a u Bosni tacnije Bana Luci sipao juce po 67 feninga!!!! :respect:




3,51 KN  :to:, ja danas u BL Petrol 0,69 BAM u prevodu na dinare HR 56 din, a BL 42,46 din :ha:

jasho

Evo još par informacija sa mog putešejstva po EU, Mađarska 235 forinti oko 0,95 euro centi po kursu od 250 forinti za euro?!, nisam sipao kod njih, Austrija autoput Ybbs 0,799 ec, sipao, Nemačka Shonau am Koningsee 0,649 ec, moja potrošnja na autoputu pri brzini od 120-140 km/h je 10l tng na 100km, na 4 sipanja 33-34 litra tng, zapišti nakon 330-340 km :ne:

vladimiris

Na Euro petrolu kod Galenike cena plina 72.5 sa njihovom karticom 68.5 din.

Keka

ENS i pumpa iza (Novi petrol) 64,80 bez kartice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nik

NIS na Mirijevu 71,90.

Pitao pumpadziju šta se dešava.
Kaze da skoro nisu imali promet TNG
Došlo im iz d*peta u glavu.

hobbista

Mala pumpa u Višnjičkoj (na suženju, iza teh. pregleda) 69,90.
Promenjen je gazda pa je malo sređuju. Dnevni promet jedva preko 1.000lit, dok su nekada tukli preko 2.000lit po smeni.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Nešto sam se bacio na čitanje ove teme i zaključio da je kretanje cena gasa najluđi trip koji se može zamisliti. Kako su nam skidali kožu s leđa, bez ijednog drugog razumu bliskog razloga osim naravno intenzivnog stanjivanja džepova dok se moglo, a nas terali u najdublju depresiju svedoči i ova mala retrospektiva koju sam pripremio. Moram da kažem da se stvarno nisam trudio da budem sistematičan, postove sam birao maltene nasumično i molim nikog da se ne vređa, namera mi nije da bilo kome trljam nos već da ukapiramo da ne treba na sve gledati preterano crno. Ispada da je cena gas bar dve godine stabilna, naravno uz zimsko-letnje varijacije, uprkos tome što "plate ne primamo u čvrstoj valuti", mada je trenutno sasvim dovoljno čvrsta.  :kava:
E sad, na kraju dole nastupa neki Loganovac  kao glas razuma i nepopravljivi optimista, što nikad u suštini nije bio...  :laugh1:


Citat: seitech poslato 21.11.2012. - 00:11
Strasno! Dakle definitivno ce zimus da izadje na 100 rsd... :badmood:
Citat: seitech poslato 18.07.2014. - 16:48
Strasno, u Kg-u NIS od jutros 84.9. Skoro pa kao u januaru. Ako ovako nastavi, zimus ce nagurati 100.  :banghead:
Citat: Raja poslato 22.07.2014. - 07:24
Najnoviji izveštaj sa Zrenjaninca, TNG 85,90. Hvata se zalet za zimsku cenu od preko 100 kintavosa iliti evritj po litru.
Citat: drzarkod poslato 27.07.2014. - 07:18
Moze ovako u nedogled, po ceni od 0.9 eur koliko je u Evropi l tng po sadasnjem kursu je to 105 din. a kad dinar krene jis vise dole onda nam ni odlazak u BiH na pumpu nece pomoci jel dobijamo plate u nestabilnoj valuti. Kad sam krenuo na more sipao sam 1 l tng po 78 din.
Citat: jasho poslato 08.08.2014. - 21:34
Mislim da bi mogao i preko 100 din od januara, u poslednjem broju Mirkovog i Mladenovog časopisa ima tekst o uvođenju dodatne takse za TNG od ako se ne varam od 7 din po kg (da sad ne tražim) plus navodno uvodi se markiranje TNG i po njima povećanje kvaliteta te vrste goriva?!

Tako da smo ga :badmood:
Citat: Loganovac poslato 08.08.2014. - 22:16
Pa šta predlažete, 'oćemo li da živimo u strahu kao i svih prethodnih godina kad smo (ste) u ovoj temi predviđali katastrofalne cene plina a ipak to nije bilo toliko strašno, pre svega u odnosu na cenu benzina koja je sada negde oko 160 dinara, ako se ne varam? Kao da ovakvim pisanjem želite da ohrabrite glavešine da nas zviznu po džepu na fazon "raja se već pomirila sa tom cenom, što da ne?"...
Bez obzira što mnogo štošta u ovoj državi nije baš "u vinkli", bez obzira što Srbin mora da ima pare za gorivo makar nemao za burek, ipak tu postoje neke računice koje ne dozvoljavaju veliko divljanje i moraju biti ispoštovane da ne bi bilo belaja. Jeste odnos cena plin/benzin unekoliko promenjen na globalnom nivou, ali u tim nekim granicama će moći i kod nas da se menja, ne bitno više ili manje.

P.S. BTW, u Požarevcu dobar burek s mesom 65 dinara parče (250gr)!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Voznjom na plin, u odnosu na benzin, na svakih 10km mo'š jedan burek odvojit'.  :hall:

Raja

Danas na Zrenjanincu "k'o po dogovoru" cena TNG-a 70,50.