Podešavanje (štelovanje) zazora ventila na motoru

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

zac

Objasni nam kako si podesavao zazore ventila?

Sto se tice dihtunga, bolje menjaj ako ponovo skidas..

blagojevic

Metodom na "vagu", 1-4 4-1 2-3 i 3-2. Merni listici su prolazili uz malo otpora, onako kako sam ovde procitao. Da li si na to mislio?

zac

Da da, ok, pomislio sam da si negde gresio, pa da zato imas los rezultat..po ovome bi trebalo da je ok.. Jedino ti ostaje da na hladno, znaci ostavi auto preko noci, skini dekli i prekontrolisi sve zazore... i vidi da l isu ok...to sto si stavio na 0.15 i 0.30  ne pravi problem, ja licno svima podesavam na tu meru... i nisam imao primedbi..

blagojevic

Aj' bas cu da probam... Javljam sta ssm uradio. Hvala na savetu!

zac

#140
 :to:

PS" E da, dobro se setih...kakvi su ti merni listici (spijuni) ..ako si skoro kupovao, pojavili se neki kineski koji nemaju veze sa merom kojom su oznaceni...ako su ti novi, a ti onda pozajmi negde neke proverene...kapiras.. svasta je danas moguce.

blagojevic

Listice je jos pre 40 godina kupio pokojni otac u DDR. da bih bio.siguran u tacnost, skinuo sam ih sa osovinice i merio sam onim delom do rupe, koji uopste nije amortizovan i izguzvan od merenja. Ma sve san odradio kako treba, ali se sve vise dvoumim dal' da ga uopste proveravam, jer ce se za koju hiljadu km ventili i onako pritegnuti... Iskreno, bas me nervira ovo duze verglanje... :badmood:

hobbista

Da li je problem postojao i pre zamene svećica? To što su nove ne znači (na žalost) i da su dobre.
Prvo očisti senzor pa vidi da li je problem rešen. Za leptir i step motor ima vremena.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Bata83

Moze li neko da napravi tutorijal za stelovanje ventila, znam teoriski kako se to radi ali nisam imao nikada prilike bar da vidim kako je to u praksi. Problem mi ostaviti kod majstora posto mi je auto jako potreban

Zoran

#144
Bilo bi dobro da staviš nov metalni dihtung dekle ventila
Na YouTube ukucaj Regurilovka klapanov na Reno Logan.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Citat: Bata83 poslato 09.12.2017. - 19:29
Moze li neko da napravi tutorijal za stelovanje ventila, znam teoriski k

A zar ga nema na prvoj strani?

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Bata83

Ima objasnjeno na prvoj strani sa sve slikama ali sam mislio da se snimi detaljan video gde se vidi polozaj bregaste za svaki klip.
Za ovakve noobare kao sto sam ja.

kiconix

Odes do prvog majstora i pitas kako se steluju ventili na fici ili jugu 45.
Sve je isto.

vukstefanovic

Aj da se i ja ukljucim. Da nije malo konfuzno traziti koji su ventili na vagi pa stelovati tamo neki koji je po redu. Zar nije lakse ici redom i doterti prvi klip u gornju mrtvu tacku i tada su sigurno oba njegova ventila zatvorena. I tako redom za svaki cilindar posebno? Cisto razmisljam drugacije pa ako ne moze tako odma recite da neko ne pogresi.