dnevna svetla - LED DRL

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Citat: žac poslato 19.08.2015. - 18:35
Ne zanm koliki je potrosacv kompresor, ali misli da nije mali, naravno da ima pad napona kada se ukljuci veliki potrosac, sigurno napon padne ispod 14V...a tada Pejina svetla ne rade, normalno je da ne moze alternator stalno da drzi struju punjenja na a14.5 V...bez obzira na potrosace.... sve je to OK..  :to:

Kompresor ne radi na struju, pokrece ga PK kais.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Jedino elektromagnetna spojnica...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Koja, naravno, trosi zanemarivo malo struje u odnosu na ostale potrosace koji su aktivni kad radi klima (ventilator hladnjaka i kabine).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Da, pogresiio sam, kompresor kao kompresor ne trosi ,ali da, kvacilo, ventilatori ..ipak mislim da nije zanemerljiva...

acalisse

Juće sam se igrao i postavio LED dnevna svetla.
Znam da nisam i saglasnosti sa zakonom, ali ne može se sve.

Planiram da stavim releje tako da kad upalim kratka, da se ugase led.
Za sad se pale sa paljenjem pozicija, takođe preko releja.
Evo i slika:
četvrta slika su samo led + pozicija
peta slika su kratka svetla.

Loganovac

Al' odabrao si ambijenAt za fokanje, svaka čast!  :to:

Nego, izgleda da Duster ima baš dobra svetla (ili nas to aparat zeza...)
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

acalisse

Treća frontalna slika sa upaljenim pozicijama + LED daje utisak kao da posedujem reflektore.
Ovo je problem foto aparata, preuveličava osvetljenje, dok su četvrta i peta slika realno stanje.

staracstol

@acalise: daj slike samih drl-ova.

acalisse

Ne mogu da rade sami DRL-ovi. povezani su na pozicije. Tj kad rele dobije signal od pozicija, onda upali i DRL.

Juće sam primetio, da kad ugasim auto, DRL-ovi gore jos 10-15sec, pa se tek onda ugase. To se dešava samo ako vozim auto duže vreme.
Ako samo testiram, bez rada motora, ili kratkog rada, DRL se odmah gasi po gašenju prekidaća.

Za vikend ću da slikam iz veće udaljenosti, bez pozicija, pa ću okačiti slike.

staracstol

Brate, mialio sam da izbliza slikas same farove il da stavis slike sa sajta il link il stagod da vidim sta si ugradio. Kontam tako nesto umesto maglenke.qe

acalisse


staracstol

#146
Sacuvaj boze da se ljutim. Inace bilo bi mudro da narucis jos jedan par za rezervu jer iz iskustva znam da ce jedna da rikne il se polomi onda kad nemas vise nacina da je zamenis. Nema nigde solidne robe pa to ti je.

Loganovac

Gledam kako mi je maska ulepljena mušicama posle 700km (dva puta Požarevac - Novi Sad) i pitam se kako će ovi COBovi da se ponašaju pod topom i agresivnom hemijom... Inače, nije zezanje, ipak je svaki snage 8.6W, za LED je to sasvim OK.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

acalisse

Razmišljam da preko njih prehučem najlonsku foliju, onu iz supermarketa. pa je onda i lako zameniti foliju ako se nakupe mušice.
Da kupujem rezervne ne pada mi na pamet, jer će se dok neka ne crkne pojaviti i bolje od ovih.

Loganovac

Vodi računa da ne napraviš veću štetu nego korist - smanjićeš odvođenje toplote, a to je kod svakog poluprovodnika osnovni problem. Jeste kućište aluminijumsko (tako kažu) pa se preko njega odvodi veći deo toplote, ali značajan deo sigurno odlazi konvekcijom kroz prednje staklo koje vetar stalno šiba. Da stvar bude gora, kućište ni u kom slučaju nije u dobrom termičkom kontaktu sa limom vozila kome bi trebalo da preda toplotu jer je presvučeno 3M trakom + koliko vidim, ti si sve to zalepio na plastičnu rešetku pa o nekom kontaktnom odvođenju toplote nema ni govora...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.