Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Hvala.Saznao sam u međuvremenu da nema,pozvah vulkanizera.  :wave:

Ivko

Juce sam stavio letnje gume, original fabricke continentalke koje su bile na autu kada sam kupio, i kada sam malo bolje pogledao razlikuju se smerovi okretanja na 2 gume, bar ja tako mislim a i citajuci u ovoj temi mislim da sam u pravu. Proslih godina nisam obracao paznju, samo sam ih vracao odakle je koja skinuta a svaki put je obelezena gde koja ide.
Izgleda da su pogresno montirali jos u fabrici.

Mislim da su prednja desna i zadnja desna  pogresno montirane, hteo bi da cijem i vase misljenje.

Evo i slike:

miki-bgd

Slazem se sa tobom, nisu gume dobro obrnute.

Goky

Na samoj gumi je utisnuto OUTSIDE, tj. ta strana treba da bude okrenuta ka spolja... tako je bar kod mene, ista guma je u pitanju...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

zac

Citat: dukati poslato 10.04.2013. - 07:43
Ipak sam odstao od Tigar guma i stavio Uniroyal - "Rain expert", 175/70 R14, jeste da odstupaju od fabričkih 165/80 R14, ali u dozvoljenim granicama do 3%.

Ne bih rekao...prelazi 3%

Raja

175/70/14 Kod mene idu treću godinu bez greške i mane umesto 165/80/14. Žao mi jedino što neće preko 185km/h.

samsung

I na hitris gumamama pise spoljna strana ...dakle mora se paziti pri montazi kako će guma biti montirana na felni...smer nije bitan.
pozdrav iz St.Pazove

Keka

Citat: Ivko poslato 10.04.2013. - 21:22
Mislim da su prednja desna i zadnja desna  pogresno montirane, hteo bi da cijem i vase misljenje.

Zadnja desna je sigurno dobro montirana, jedino se na njoj jasno vidi natpis "outside".

Na ostalim se ne vidi, pa ne mogu da procenim da li je dobro ili ne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

Njegove fabricke su contiecocontact 3, dok su recimo moje premium contact 2. Moje imaju inside/outside , za ove druge ne znam, ali se pozivam na loganovca  :too:  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2149.msg118947#msg118947

Loganovac

Izgleda da se Loganovac malo zaj*bo, na gumama je stvarno označena spoljna strana (outside), a one šare će kanda biti ukrasi...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Pre neki dan vraćene fabričke Conti 3. Zadnje su imale 8mm šaru i stavljene sad napred, a prednje 7 mm i stavljene sad pozadi.
Sad kad sam pročitao ovo inside/outside otišao sam do kola da pogledam kako su namontirane.
Pojma nisam imao da to postoji i kod letnjih guma, ali sreća da imam pametnog vulkanizera koji čita šta piše na gumi.
Sve je namontirano kako treba.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

Ako je guma tako označena (spoljašnja strana a ne smer rotacije) ne  možeš nikako da pogrešiš u zameni točkova već samo u montaži gume na felnu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dukati

Citat: žac poslato 10.04.2013. - 22:00
Ne bih rekao...prelazi 3%

Da, prelazi nešto malo preko 3%. Za sad su dobre, samo su malo glasnije dok se kotrljaju, ali imaju dobru šaru u V

Ivko

I ja sam mislio da sare pokazuju smer rotacije ali izgleda da su ipak samo ukrasi kao sto rece Loganovac.
Danas sam pogledao dobro sve gume i vidim da sa spoljasne strane na svim gumama pise outside, znaci ipak su dobro montirane na felni.


Logan1.4MPI

Imam sve cetiri Continental, napred druga sezona, nazad ako ne skupim novac idu fabricke iz maja 2007. godine sa 6mm sarom presle 60.000km