Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

a jeli, vidim da su uglavnom senzori crni, nekima je branik crn pa se bas i nevide kad se montiraju, a imali nade za mene sa sivim, ili rnz bojom branika?   :(
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Ima sivih, svetlo siva. A video sam i bele.

Keka

Avaj, ima nade!
Svi senzori mogu da se farbaju, prvo prajmer za plastiku, pa boja u spreju, pa lak, susenje najmanje 24 sata i onda montaza.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Citat: Loganovac poslato 11.01.2010. - 06:02
:dobro:

Međutim, iz opisa još uvek ne shvatam zbog čega bi se mučio sa instalisanjem displeja u prednju tablu...  :ne:

Pa i nije neka muka bila, sve je brzo riješeno. Kabel se jednostavno provede ispod tapicirunga pored desnih vrata. Mislim da sam skidao zadnje sjedalo ali ni to nije problem jer ga drži nekoliko šarafa. Na kraju čovjek veseli kad nešto odradi detaljno i temeljito.  :lux:
Na žalost nisam se tada sjetio da poslikam sve što sam radio.
A zašto na tabli? Pa zato jer ne treba okretati glavu nazad i gledati što piše na displayu niti u untrašnjem retrovizoru gledati obrnute brojeve. Jednostavno šaltaš rikverc i samo pratiš lijevi i desni retrovizor, za sve odzada se brinu senzori kojima ne smeta ni kiša ni snijeg.

@ Keka - moji reagiraju na paralelne prepreke ali samo kao si im jako blizu ali onda ih vidiš u bočnim retovizorima i po udaljenosti koju pokazuju senzori znaš o kojoj prepreci se radi.
Moji senzori su montirani po sljedećoj šemi: širina vozila se dijeli s 4 a onda se krajnji senzori montiraju na polovicu tog iznosa udaljeni od ruba dok je razmak između senzora četvrtina širine auta.

Što se bojanja senzora tiče, tu nema prepreke. Ultra zvuku lak ne smeta pa ih slobodno lakirajte po želji.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Kod mojih je u uputstvu navedeno rastojanje od ivice (za spoljne), a unutrasnji idu na trecinu izmedju spoljnih.

A sta se desi ako ubacis u rikverc, gledas u displej i retrovizore, a automat zakovao i ne daje struju na rikverc svetlo?  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Trebalo bi da tada displej uopšte ne radi - znači nema očitavanja, jer se ceo uređaj napaja sa automata curik svetla.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Znam, nego malo provociram  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

#22
Citat: Keka poslato 12.01.2010. - 22:13
A sta se desi ako ubacis u rikverc, gledas u displej i retrovizore, a automat zakovao i ne daje struju na rikverc svetlo?  :hihi1:

Kod svakog šaltanju u rikverc iz displaya se oglasi "biiip". Ako toga nema, parkiranje na stari način.  :D
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Znam, salim se malo  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Vase misljenje o ovom uredjaju i imali ko iskustva sa istim

MED PARKING E

This device has 4, flat flanged sensors for flush mounting. They are opaque black (they can be repainted the same colour as the vehicle) and are suitable installation on vertical bumpers more than 50 cm off the ground.
Rear installation is recommended.
Supplied with display to see the distance and to facilitate approaching obstacles.


Minimum signal detection distance 50 cm.
Each sensor is independently managed by the controller.
Display and buzzer included.

http://www.medautomotive.it/en/product.php?id_cat=2&id_prod=9





Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Koliko $$$?

Pokusaj da nadjes neke sa manjom minimalnom distancom, reda 30 cm, posto nije prakticno da pocnu da drece a ti imas jos pola metra da teras. No ako je cena korektna, ako je garancija korektna, onda su i ovi korektni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

citiram "Postovani,
Mi ugradjujemo parking senzore MED Italijanske
Trenutna cena im je 5920,00 po komadu.
Ugradnja je za oba 80eura, a samo za zadnje 40 eura.
S postovanjem,
"
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Deda

velika cena, cini mi se? :(

petar313

Kupio sam danas parking senzor (čudnog kineskog imena Witson)
   
W2-P209 (Postavio sam link u mom prehodnom postu.)

Naručio preko Interneta juče, a danas mi doneli. Cena 3599din.

Videćemo kako će se pokazati kad ga ugradim. Čim malo otopli.


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!