Svecice - prva ugradnja i njihova zamena

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Smatram da nije ispravno propagirati produzavanje servisnih intervala dok se nesto ne desi.

Mladene, pokusaj da ne menjas ulje 60.000 km, pa kad pocne da lupa, iz gepeka sipaj novo pa teraj dalje  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Aaaa jok,ulje mora da bude iz najlepse kantice i to se redovno menja sa filterom,a ostalo po potrebi.Jos ce da me naterate da menjam svecice po ovom mrazu pa da dobijem neki magareci grip. :-)1
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Imam utisak da ce motor da dobije magareci grip ako svecice pocnu da zezaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Meni su servisu rekli da se svjećice mijenjaju na 60 000 km što sam i uradio.
Umjesto originalnih Renault s jednom elektrodom koje su radile besprijekorno ( vjerojatno su mogle raditi još  :whistling:) kupio sam NGK odgovarajućih karakteristika i za sada nikakvih problema.  :lux:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladen895

Eto... Ako u servisu kazu da se menjaju na 60 000 ja cu ih teram do 100 000  :Smiley:.
Kad se mora,sve  je tesko.

mladen895

Danas sam promenio svećice na 73 ooo.Zazor je umesto fabričkog 0.9 bio oko 2mm. Povremeno sam imao trzaje pri prelasku sa kočenja motorom na voznju pogotovo ako nekoliko puta uzastopno skidam nogu sa gasa ili dodajem gas. Nisam hteo da smanjujem zazor i vrnem ih nazad jer bi neki ovde popadali od smeha. :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Citat: stalker poslato 29.12.2009. - 22:45
Meni su servisu rekli da se svjećice mijenjaju na 60 000 km što sam i uradio.
Umjesto originalnih Renault s jednom elektrodom koje su radile besprijekorno ( vjerojatno su mogle raditi još  :whistling:) kupio sam NGK odgovarajućih karakteristika i za sada nikakvih problema.  :lux:

Po servisnoj knjizici se menjaju na 30.000 km.

Osim kod mladena  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Ove moje su sa dva kraka,a takve sam i ugradio.Sledeći vlasnik neka se otvori za treću garnituru. :woo-hoo:
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Stavi one itrijum, platina, palac kriminalac i miran si 100.000 km

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Miran sam i ovako,što manje odvrtanja i zavrtanja po kolima to bolje.Dok traje nek laje. Pošto sam sumnjao da trza i zbog plinskog filtera,skinem poklopac i ustanovim da nema ni trunke na njemu. Vratim sve nazad i  :driver:
Kad se mora,sve  je tesko.

Zoran

Danas naručio pouzećem zamjenske iz Tešnja (hvala Spedo) SFE65CLUR  4 kom. i SFE65CPDR 4 kom. sa sve poštarinom 49,20 KM oko 25 eura.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Pa sad, ja placam 290 din/kom, NGK.

Branislav-NIŠ


Zoran

Nešto mi tu malo slova da ne fali neko..?
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix