Poluosovine

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Jos samo da mozes da porucis posebno zglob a posebno poluosovinu....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Sada kad sam imao udes spala je desna poluosovina tamo do diferencijala. Zna li neko jeli ima tamo neki osigurač. Ja sam je samo navukao i tako vozim već 350 km  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Ako krst nije spao sa nje ..onda je sve ok..  krst ima osigurac.. :wave:

Zoran

Hvala Žac, ništa nije spalo  :driver:
Sam svoj gazda - vazda.

bruno

Ako sam dobro shvatio, masna lijeva poluosovina do mjenjača u najboljem slučaju zahtijeva zamjenu manžetne, ležaja i ulja u mjenjaču. Još nisam ništa radio na autu van ovlaštenog servisa ali sada je istekla garancija pa se dvoumim da li da tražim dijelove i automehaničara ili da idem u ovlašteni servis.

Loganovac

Što bi menjao ležajeve u menjaču? Ako je manžetna popustila nju zameniš. Ulje normalno mora da bude na portebnom nivou posle toga (do nivoa čepa za dolivanje), a menja se na 90.000km.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Pretpostavljam da je covek mislio na lezaj u samoj manzetni...kad ode on i semering onda procuri ulje na toj manzetni..   Inace taj lezaj se ne menja zasebno, vec bi trebalo da se dobije vec upresovan u gumenu manzetnu..

kiconix


Možda u originalu, ja sam dobio zasebno i mogao sam da biram samo manžetnu, samo lager ili zajedno.

zac

Aha...moguce je i tako..

Zoran

U ovlaštenom kupljena mandžetna do točka za rezervu 54 KM. Kinetički se skida ali ne prodaju ga posebno, nego samo cijelu poluosovinu.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

#40
Wurth ima odlične univerzalne manžetne. Koštaju oko 10€ i nabacuju se bez skidanja zgloba.
Inače, zglob može da se nađe posebno ako je poluosovina sa zglobom na skidanje.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Würt mi je blizu, hvala Hobbysta po ko zna koji put.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista


Ova plastična kupa je 5-7€. A može i sa skupim alatom
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bmiillan

http://www.topspider.co.rs/

istog kvaliteta kao i wurth (da ne kažem i bolje) šalju brzom poštom uz dve univerzalne manžetne daju i kupu za montažu gratis

subotom su u bubanj potoku
nemoj na silu uzmi veci cekic

Zoran

Jesu li iste poluosovine za Sandera sa i bez ABSa 2009 God?
Sam svoj gazda - vazda.