Visina auta

prethodna tema - sledeća tema

acasim75

Gledam da kupim sandero za pecanje pa mi treba visi auto,dali povecanjem felni se povecava visina i koliko to utice na potrosnju i stabilnost i dali postoji neka druga opcija povecanja visine?

kiconix

Odmah kupis Stepway-a i resen problem. :dobro:

miki-bgd

Klirens kod starih verzija: Sandero - 155mm, Sandero Stepway - 175mm.
Klireng kod novih verzija: Sandero - 163mm, Sandero Stepway - 206mm.

Izvor: www.autoevolution.com

Samo da se razjasni, povecanje visine ne zavisi samo od felne. Imas precnik tocka (precnik felne + profil gume). Tako da mozes da uzmes vecu felnu, a gumu sa manjim profilom, i da precnik tocka ostane isti (dozvoljeno odstupanje je nekih 3% u odnosu na ono sto je propisala fabrika).
Ali, nikako nije preporucljivo menjati precnik tocka za vise od pomenutih 3%. Pored promene svih sila koje deluju na motor i delove, za pocetak neces imati dobro ocitavanje kako brzine tako i predjene kilometraze.



svrle

Kada sam kupovao auto, u brosuri je pisalo "Udaljenost vozila od tla s teretom - 175mm". Za novu verziju, ne znam.
Da lli je sa ili bez tereta za mene nije ni bitno. Nisam merio, ali ovaj klirens mi je do sada bio sasvim dovoljan.

acasim75

hvala na odgovoru,dali mogu da se ugrade neki distanceri na oprugama da bi se podigao auto?

Sent from my Tesla Tablet L7 Quad Lite using Tapatalk


Lazar@

Citat: acasim75 poslato 02.02.2017. - 17:02
hvala na odgovoru,dali mogu da se ugrade neki distanceri na oprugama da bi se podigao auto?

Sent from my Tesla Tablet L7 Quad Lite using Tapatalk
za sta ti treba auto pa bi da ga podizes?
Stepway sa gumom 205-60-r16 i 5 ljudi ne kaci nigdje, a obisao sam citav Durmitor i Komove i izlazio na nadmorske visine preko 2 000 metara bez ikakvih problema

Ako stavis distance na oprugama, samo podizes karoseriju, najniza tacka auta ce ti i dalje biti ista...jer je pozadi most a ne multilink vjesanje

acasim75

za pecanje mi treba,da prodje za traktorom a da ne ostavim karter usput,sandero jeftiniji od viseg stepway a delu je mi da je isti auto samo visi nekako i sa onim ukrasima koji mi nisu bitn...

Lazar@

pa i jeste isti auto sem branici i felne...
Samo je stepveju komplet motor zasticen metalnom plocom(skidplate-om) tako da karter ne moze da se slomi...za obicnog sandera nisam siguran

A ako na sandera stavis 205-70-r15 gume, bice visociji od fabrickog stepveja 

silent

Samo za pecanje? APN6 je onda mozda bolja solucija :)

kiconix


acasim75

lada je krs,stalno se kvari trosiiiii...

Sent from my Tesla Tablet L7 Quad Lite using Tapatalk


kiconix

Tacno ali ide gde ide i traktor. Jbg, tesko ces i jare i pare.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

 Oooo, kamionče i za obrtnike...
Sam svoj gazda - vazda.

acasim75

verovatno ti ne mogu na sandera,naci cu neke malo manje i produzetke neke montazno-demontazne pa to sve stavim u prikolicu...

Sent from my Tesla Tablet L7 Quad Lite using Tapatalk