Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

Ljuba82

Citat: astmario poslato 22.10.2016. - 21:38
U ovlascenom servisu Eko luka key ili kako se zvahu, koji su u garantom roku ugradjivali Landi opremu na Dacia automobile je bio 3600 din redovan servis sa zamenom filtera.

Promenio ja pre neki dan, 2500 din.

Aleks

80.000 + km sam prešao sa tim filterima od 2.000din bez problema.

Veterinar


Veterinar

Citat: dekiv68 poslato 07.07.2016. - 10:38
Inače i dalje neće da prebaci na plin i pišti kao da ga nema prvih 5-6 km, dok se dobro ne zagreje (na ovom toplom vremenu).

To se ne dešava samo kod nas.   :dobro:

samsung

Vec duze vreme mi curi antifriz u zadnje vreme sve vise na tomaseto isparivacu u donjem delu gde ulazi crevo u onu plasticnu lulicu.... Da li se to moze nekako sanirati ili mora zamena ispaivaca?
pozdrav iz St.Pazove

Aleks

Za početak pritegni malo šelnu pa proprati situaciju.

samsung

pozdrav iz St.Pazove

astmario

Citat: astmario poslato 15.10.2016. - 19:19
Da se zapljunem, 82.000km, isto problem sa gusenjem, lampicom itd...
Bio do Slavka, problem dizne, zamenjene one i filteri, situacija vracena u normalu.
Danas ponovo ista prica, tj. juce, upalim auto, predjem 2km, gas u trecoj, ne vuce, posle 100m pali lampicu. Taman dosao do semafora, posle dam jaci gas, povuce kako treba i ostatak voznje sve ok. Danas hladan motor, beznin ok, prebaci na plin, odmah maltene knedla, nemirno radi, trese, lampica, vratim na benzin i nisam ni pokusavao dalje, videcu sa Slavkom sta dalje.
PS presao oko 1000km od zamene dizni.

astmario

Bio kod Slavka, dizne pune cuvenog ulja/katrana/cega vec sto je pominjano i oko cega se vrti polemika kod Mirka Alivka na TV-u. Sva sreca malo presao pa jos nije stiglo da zapekne pa je proslo ciscenje.
Pretezno sipao na Knez Petrolu na Adi, za sada cu ga izbegavati dok ne vidimo kako ce proci sledeca emisija SAT gde ce raditi analizu plina na necistoce.

Ivan91


hobbista

 :ne: Najčešće sipam na Knezu - Ada i nemam problema sa starim TNG sistemom.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Aleksabgd

#326
Ista je situacija i kod mene.70000km sam presao za 3godine. 7servisa,sve ok. Uredjaj stag 200

astmario

I kod mene je bilo ok prvih 81k, sad krenula zurka, Landi sistem koji se ugradjivao u garantnom roku 2009. godine. Uzevsi u obzir da osim promene pumpe na kojoj tocim nista drugo ne mogu da uradim otud i odluka da ga zaobidjem pa da vidim kako ce dalje izgledati cela prica.

Ivan91

Ja sam 60-70% sipao na knezu i ubio dizne.

skiter69

može neka pametna :dobro:
od nedavno kada upalim auto na benzin ide sve ok,kada prebaci na plin padnu obrtaji toliko da se motor ugasi.(pritiskam gas ali ništa)čak tada ni ne prebaci automatski na benz(što bi trebalo) nego se samo ugasi. tada ugasim motor ponovo startuje(pre toga isključim plinski komp)pa jovo nanovo i sve tako dok se motor ne zagreje baš,baš. a onda osvane dan kada ide ko metak.u pitanju je landirenzo.
zimus je znao da trgne i prebaci na benzin posle 10km vožnje. to je nestalo,ali se sada pojavio ovaj gore spomenut problem. ako neko može pomoći savetom HVALA