Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd


Logan1.4MPI

#331
100 ljudi, sto misljenja... uvek bilo. Ako cemo iskreno, menjajte gume sto pre mozete... al smatram da su moje gume sasvim ok. Mereno je do dna, kao i sto se meri, ona oznaka o kojoj kolega prica je tu da kaze kada proizvodjac preporucuje obaveznu zamenu gume

Andrix

Ma kada se sare izgube dobijes slik gumu, kao za formulu, zar one ne nalezu najbolje...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

Svi gumeni proizvodi imaju vek trajanja jer guma stari,postaje kruta i gubi svoje osnovne karakteristike;svaka guma,od auto guma pa do gumica na slavinama.I ako ima šaru stara guma nema ono trenje sa podlogom koje je imala dok je bila nova,odnosno gubi ga vremenom.Čak i da stoji u magacinu,a kamoli kad je na asfaltu,suncu i stalno izložena grejanju i hlađenju i mehaničkim naporima.
Moje skromno mišljenje je da je 3 godine maksimum za gume na prednjim točkovima,4-5 na zadnjim.Ovo nije lako postići sa finansijske strane,zato radije kupujem gume srednje cene i bez milosti ih menjam sa 3-4,pa i 5 mm (kad im prođe vreme).
Stara guma može da iznenadi,a od guma nema prijatnih,samo neprijatna izneneđenja.
Koliko guma stari vidi se kad se kupe nove pa je neverovatno koliko su mekše i tiše od starih.Koliko su mekše,toliko im je i grip bolji.Mišljenja sam da je,što se gripa tiče,svaka nova Tigar guma bolja od 4-5 god.stare bilo koje premijum marke,naročito na mokrom.


zac

U potpunosti se slazem sa Sasom, isti su moji stavovi po pitanju guma.  :to:

Logan1.4MPI

Tako je slazem se, al kao sto i sam kazes, pare su problem, moje licno misljenje je da sam jos ovu sezonu miran jer vozim uglavnom po gradu, primerenom brzinom.

dejandelic

Kakva je guma NOKIAN?Da li neko ima iskustva sa ovom gumom?Planiram da ih uzmem (letnje) pa bi mi svaka sugestija dobro dosla.Hvala...

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Citat: dejandelic poslato 24.05.2013. - 22:39
Kakva je guma NOKIAN?Da li neko ima iskustva sa ovom gumom?Planiram da ih uzmem (letnje) pa bi mi svaka sugestija dobro dosla.Hvala...
Ne znam kolika je njena cena kod nas,ali ako je mnogo skuplja od Baruma,Semperita ili Fulde,ne bih je uzimao (a svi su po testu tu negde).Napravi izbor od 3-4 proizvođača,a kupi one koje nađeš sa što svežijim DOT-om,istim na sve 4 gume!To je ponekad vrlo teško naći u maloprodaji,a mislim da je važno isto koliko i koji je proizvođač.
Fabrike menjaju sastav smeše više puta u toku proizvodnog veka jednog modela gume,tako da ono što je važilo pre 2-3godine,ne mora da važi danas,
I obavezno uporedi podatke sa EU etikete (bučnost,grip na mokrom i otpor kotrljanja) pa vidi šta ti je važnije.

Ljota

#339
Citat: saša61beograd poslato 24.04.2013. - 17:39
Moje skromno mišljenje je da je 3 godine maksimum za gume na prednjim točkovima,4-5 na zadnjim.



Najbezbednije je ispostovati preporuku proizvođača guma o zameni istih! I ako to znam, na mom autu su još uvek letnje gume MICHELIN iz 2005 god! Kupovinu letnjih guma planiram početkom 2015god, možda i ranije ukoliko utrči neko putovanje od barem 1000 km. Na takvim rastojanjima teško je obuzdati sebe i auto i razmišljati o starim gumama!  :driver:

vujanovgoran

Citat: hibernacija poslato 23.04.2013. - 22:08
Uz Sandera dobih Conti.Ekocontact 5, made in Rumunija, sto sve fino izgleda, na nekim sajtovima vidim da se kolju sa Miselinkama, po stednji goriva, neki nisu zadovoljni prijanjanjem na mokrom, cak i sa Ekocontact 3. Ja cekam prvu letnju kisu da i to vidim.
Iste gume i kod mene, po kisi se ponasaju super, vec probano do 130km/h.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Andrix

#341
Za Nokian zimske gume drug ih max.hvali, za letnje nemam iskustva. A moje fabr.Conti se odlicno pokazuju, i na mokrom.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dejandelic

Danas sam stavio sve cetiri letnje NOKIAN.185-65/15.Cena po komadu 6.200 rsd.Montaza i balansiranje gratis jer mi je uradio drugar koji ima vulkanizersku radnju  :cool:

drzarkod

 :ziveli: Oce ocekujemo utiske o gumama, presvega nivo buke i drzanja za podlogu. Pomjani

dejandelic

#344
Javljam za koji dan utiske.Danas sam presao 50-ak km i auto se fino ponasa po suvom.Skoro pa se i necuju mada nisam prelazio 80km/h.Videcemo pa prenosim utiske...... :)

http://www.internet-prodaja-guma.com/images/P/nokian-i3-05.gif