Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Zelena znacka (gustina elektrolita) ne mora da znaci nista. Imao sam jedan Black Horse koji je imao savrsenu gustinu elektrolita, ali nije mogao da zavergla, jedna celoja bi odmah provrila  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deda

#31
Citat: Vihor poslato 24.10.2010. - 17:56
Cek, interesuj me sta se to desilo sa elektronikom kad je akumulator bio slab, i dali se moze ocekivati i slicna situacje posle zamene akumulatora, deda, nisi napisao da je na akumulatoru na onoj rupici bila zelena znacka?! oji si akumulator sad uzeo?

Energajzer, ili tako neki. Pojma nemam.
Citat: Loganovac poslato 24.10.2010. - 17:30
Zašto ne valja preterano hvaliti makinu (zna Keka  :hihi:):

Šalu na stranu, prvo što mi pada na pamet (pored plinskog kompjutera, pu, pu...) je sezor pritiska u rail-u, jer kad je sve u redu upravo zbog toga pišti...

Malopre sam vozio auto i opet isto  (sa plinom)  . Sutra zovem servis...




JELENKOP6 Marfijev zakon... :((

Keka

Da ne vuce struju negde?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Ma jok, sa po ampermetru ne, crkla baterija i to je reseno novom baterijom, ali sta se to ustvari desilo sa tim plinskim nesto, odnosno alarmom i dali prilikom zamene akumulatora tj baterije moze doci do zaglupljivanja pojedinih delova racunara ili toga tako nesto?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Deda

Citat: Keka poslato 24.10.2010. - 22:10
Da ne vuce struju negde?

javicu... I mene to strah.
Mada mi je i normalno da mi rikne akumulator posle 4 g. Kakav je, dobro je i radio... :((

krle

 :ces:  Da  li  postoji  dodatni osigurač za napajanje elektronike za TNG ?

Vihor

svi osiguraci su ok    :-)1   :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

krle

Samo pitam,  pronašao  sam da Landirenzo ima dodatni osigurač.   




Deda

Cuo sam se telefonom sa serviserima i rekli mi da moram da dodjem na resetovanje. Jos samo da nadjem vremena i para i eto mene ponovo u Jagodini...

Deda

Bio sam popodne do servisa u Jagodini kod Milosa Francuza i za jako kratko vreme mi sredili auto. Resetovali komp na TNG, pa ucitali novi program i sad fercera ko i ranije, tacnije odlicno.
Prezadovoljan sam!

kiconix


Veterinar

Nakon 123.000 km i cetiri i po godine, primetio sam da se pojavljuje ovo sto sam fotografisao i prilozio. Toga nije do sada bilo. Znaci li nesto? Pali bez problema auto, indikator je zelene boje...

dejanz

Mislim da nije nista strašno. Vidjao sam to i kod mene ranije. Očisti površinu akumulatora i teraj dalje.

Održavam akumulator Rombat (onaj bez održavanja) samo tako što ga očistim od prašine svremena na vreme, ove godine sam prvi put skidao kleme i čistio ih.

mladja73

Vidi da li ti nedostaje elektrolita, pa ako treba mozes dosuti destilovane vode.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Veterinarova slika br. 1. pise masnim slovima DO NOT OPEN.

Obrisi ga spolja, skini kleme i ocisti stubice, namazi vazelinom ili tankim slojem litijumove masti, vrati kleme, jos malo namazi spolja, na'rani gude i nista vise ne diraj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!