Antikorozivna zaštita

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Ja sam prezadovoljan servisom u PA, ali to ti nije usput.

Keka

Ako treba da mi farbaju 1/4 auta, onda vredi poteci put da to ispadne kako treba.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Trebalo bi ustanoviti zbog cega se to pojavilo.Ako je greska u fabrici kako da se pojavilo na jednom delu kola a na ostalim ne.Zagrebi nekoliko tih bubuljica i vidi da li je problem u farbi ili jos gore u osnovnoj farbi.Ako naidjes na koroziju naopako.Najbolja varijanta u ovome je da ti je auto poprskan nekom hemijom ili uljem za kocnice pa se zato digla farba,onda se iskljucuje mogucnost da se ceo auto sredjuje.Mozda ti je auto bio u nekom servisu  pa se majstori zaigrali...
Kad se mora,sve  je tesko.

krle

Ako je ovo posledica kočionog ulja farba će se na tim mestima veoma brzo skinuti što bi se reklo do lima. Kočiono ulje je inače veoma agresivno pa je opasnost od korozije velika i treba hitno preduzeti mere antikorozivne zaštite.

Za Kosanića u Pančevu svi kažu da dobro radi. Ja sam kod njega radio OTS. Imao sam posla i sa HIT-om, odnosno sa njihovim ugovornim  lakirerom  kod koga izgleda kvalitet radova zavisi od trenutnog raspoloženja, pa nekada uradi do savršenstva, a nekada je to očajno. AC Marković ima svoju komoru i za njih sam do sada čuo samo pohvalne reči, a u komšiluku  znam Logana koji je kod njih rađen posle udesa i mogu reći da je urađen odlično.

Keka

Nije poprskan uljem, jednostavno se pojavilo. Sacekacu malo da vidim kako ce se razvijati situacija, a bubuljice necu da grebem za sada, da ne bih otvorio Pandorinu kutiju, posto cu onda morati odmah da vozim na sredjivanje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Uff...sad sam video Keka ovaj tvoj novi problem. Drago mi je da ti ona boja odgovara u potpunosti. Nikako da te pitam jel odgovarala.
Za ovaj problem ono sto mogu ja videti na slici, stvarno cudno. Kao da ti imas foliju preko limarije. Mogu da zamislim kako si  :banghead:

Sto se tice farbanja i zastite, mogu vam svima preporuciti ovaj servis kod mene. Oni koji su bili na susretu u KOvacici mogli su da se sretnu sa covekom. Pravio je nekolicini te nedelje bocice sa bojom.
Ja sam planirao zastitu da radim jesenas...ali finansije bile problem. Sto se tice farbanja, na zalost sam vec 2x posetio njegovu radnju. Perfektno odradjeno, ceo zadnji branik, boja stoji i nakon 4 godine, nema promene nijanse. Limariju sam takodje radio, ista stvar. Perfektno
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

#51
Keko, da nisi izašao iz garantnog roka?

Malo je simptomatično da je problem samo na desnoj-zadnjoj strani.

Peja

Keka

Koliko se secam garancija je 6 godina, tj do oktobra 2010. godine.

Nisam pametan sto se tice "simptomaticnosti".
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

Meni to deluje kao da je neko ispustao vazduh iz kocnica pored tvojih kola.Ako ti nije tesko slikaj celu stranu po danu u vecoj rezoluciji pa ce krimi-tehnicari i ostali experti dati svoje misljenje.
Kad se mora,sve  je tesko.

Daniel

Posto je kociono ulje tako agresivno, a "hvala bogu" znamo da je nacionalni sport u nasom dzamahiriji raspianje ulja  :cekicem:, svih vrsta, ovo me ne bi cudilo. Neki komsija popravljao zaribali kocioni cilindar i eto ti muke.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Aman nije kociono ulje. Od njega se ljusti farba i postane mekana, kao kad se vrata namazu skid-bojom.

Jedan kolega na poslu mi je dao "hint", rekao je da lici kao kad se lose uradi spric git pa ofarba, i od onda sumnjam da je auto u transportu ogreban (lim iznutra nije kriv ni ispravljan, video sam kad sam radio zvucnu izolaciju), pa su ga farbali pre prodaje  :ne:

U svakom slucaju na prolece idem do servisa da ulozim reklamaciju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

zivo me zanima kakva ce im biti reakcija zbog implementirane zvucne izolacije.

Peja

mrprofy

meni u garantnom listu pise da je garancija na boju 2 godine

na koroziju je 6 godina, i to iznutra prema spolja

ima li ko neko tumacenje?

Keka

Hmmm.....nisam odavno citao garantni list, ali ako je tako, onda sam izduvao za farbanje o njihovom trosku. U tom slucaju ce biti "na'rani svinje i ne diraj".

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Hhhaha, jeste, bas pise tako. Po malo sam razocaran.

Keka, ne kosta te da probas, pa ako prodjes...  :ziveli:

Peja