Antikorozivna zaštita

prethodna tema - sledeća tema

krle

Bilo bi lepo kada bi kod nas moglo ovo da se kupi.


ppejic

Apsolutno se slazem.
Kako smo utvrdili da limarija kod Dacia vozila slabija tacka, da bi ne daj Boze mogli da reklamiramo koroziju u garantnom roku, ovakve "ne-fabricke" komponente ne smemo montirati na kola.

Na zalost. A oni za mnogo gore lajsne deru. Sramota.

Peja

Veterinar

U PA su mi ugradili tanke lajsnice za dzabe. Siroke mi se dopadaju. Kad se ukinu vize za EU, nece biti problem skociti do Rumunije i nabavljati sve zivo, od lajsni do npr. Kormoran guma, a mozda i meeting organizujemo...  :wink:

krle

#33
 Ove lajsne sa fotografije mogu se nabaviti u Iranu, a ja baš i nisam zainteresovan da tamo mitingujem :Smiley:

Daniel

Drustvo, a koliko ove lajsnice, bile one male ili velike mogu da naprave vise stete nego koristi?
Jel bilo reci o tome ovde? :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

ako se stave odmah, na zdravu farbu, misli mda mogu imati samo korist. Ako se stave ne necetu farbu  :doh:  ili na vec radjenu limariju  :doh: :doh: :doh:

:pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop:

Ako je farba ok, i ako se stavi strucno, mislim da ne bi tebalo da pravi probleme, jer unutrasnjost lajsne je prevucena, nazvao bih je, obostrano-lepljivom trakom, pa se bukvalno zalepi za farbu.

Peja

Veterinar

Nadam se da cuvaju lim. Necemo u Iran.  :wink:

Daniel

Mene vise plasi da tamo ipak ulazi so i ostale zimske carolije, i da ce tu biti vece frke nego koristi. :(
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

LeNgenda

Moram malo da razbudim ovu temu. Svi znamo da su na Sanderu plastike samo iznad prednjih tockova, a da ih iznad zadnjih nema. Da li neko ima informaciju da li se te plastike negde (bilo gde) mogu nabaviti i da li je neko radio dodatnu antikorozivnu zastitu auta odozdo?

Planiramo da, kad malo otopli, dobro operemo auto, da mu stavimo zavesice napred, plastike nazad (ako ih nadjemo) i da prespricamo auto odozdo. To je prvi vlasnik naseg starog auta uradio odmah po kupovini i zdrav je kao dren odozdo posle 18 godina.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Deki

I mene zanima gde mogu (ako ih uopšte ima) da se nabave te plastike iznad zadnjih točkova kao i kod koga i gde može da se odradi kvalitetna zaštita odozdo:ces:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

krle

#40
Fabrika je očigledno razmišljala o ugradnji plastične zaštite u zadnjim koševima kod Sandera  :  


Međutim, ove zaštite još uvek nema u prodaji. Pitanje je da li se i proizvodi.

Kako se ne bi rizikovao gubitak garancije na antikorozivnu zaštitu bilo kakave radove po pitanju dodatne zaštite treba prepustiti ovlašćenim servisima.
Moja preporuka je Kosanić u Pančevu, a upućivanje kod njega ide preko Žive. Ja planiram da  zaštitu uradim na leto, odnosno dve godine  posle  OTS-a.

DarioGTI

lako je moguce da pasu od nekog reno-a, ali aj znaj kojeg....  :(
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Kao sto mitingasi znaju, na poslednjem druzenju u Kovacici sam narucio bocicu farbe sa cetkicom za sitne popravke. Boja je cucnula kao gooza na noshu, jedino mi se cini da treba preci 2-3 puta osteceno mesto.



Sad dolazimo do problema koji sam danas uocio prilikom pranja kola. Na zadnjim desnim vratima i na zadnjem desnom luku su mi se pojavile "bubuljice" kojih ranije nije bilo. Sto je najcudnije, kad ih pritisnem noktom, kao da su ispod farbe male kapljice vode koje klize ispod farbe i pomeraju se u stranu. Na prolece cu otici do servisa i uloziti zalbu na farbu, odnosno zastitu ispod farbe. Molim za preporuke servisa koji ima dobrog limara.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#43
Čudna pojava "bubuljica". Do sada nisam video,a nisam niti čuo za ovu pojavu.
Ako sam dobro shvatio ovo  izgleda  kao kada ce lepi folija pa ostanu mehurići vazduha.

Vihor


Molim za preporuke servisa koji ima dobrog limara.


Bas nekog da poznaje , ne, ali kad sam poslednji put bio u Jagodini kod Francuza, iza servisa je pravio veliku halu u kojoj ce se raditi farbarsko limarski radovi po standardima Renoa, tako da ako si zainteresovan zaovi i raspitaj se dokle su stigli, 035/243-095    :wink:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.