Antikorozivna zaštita

prethodna tema - sledeća tema

Constantin

Citat: mrprofy poslato 26.09.2009. - 15:13
Radi se o sedistu sa promenljivom visinom i lumbalnim podesavanjem.
Možeš malo da mi pojasniš ovo lumbalno podešavanje kod sandera?
Ja sam slao mail Renou oko toga jer imam laureat, i dobio sam odgovor  da lumbalno podešavanje u sanderu ne postoji već da je bilo samo ranije u loganu.

Znam da je malo off topic, ali baš me interesuje na kraju da li sandero ima lumbalno podešavanje vozačevog sedišta ili ne

mrprofy

Podesava se ispupcenje sedista u lumbalnom regionu, a preko tockica koji je iste velicine ali postavljen malo vislje od onog za menjanje nagiba. Posalji ih kod mene da im pokazem to sto tvrde da nikada nisu proizvodili...

stojakovicv

Opet ja. Samo da vratim temu na pravi put i zavrsim moj slucaj. Kao sto sam rekao u svom prethodnom postu, postojala je nedoumica oko ugradne zastitnih lajsni po obodu blatobrana.
OVLASCENI RENAULTOVA SERVIS (da mu ne pominjem ime)  koji mi je radio proveru antikorozivne zastite, nije lepo odradio posao prvi put. Napunili su git, ali nisu nista uradili da skinu koroziju koja se vec bila pojavila.
Posle godinu dana ta korozija  od nekoliko tackica je eskalirala u situaciju da se po obodu blatobrana pojavilo niz "malih boginja" koje su sa unutrasnje strane odvojile lim i mogao si prst da zavuces i probijes limariju.
Servis koji mi je to radio prvi put kaze naravno da su prvi put sve korektno uradili i da ne znaju otkud sada ovo  :doh:
Uslikalii su detalje i poslali Renou - Daciji ili ko zna kom nadleznom organu? Naravno morao sam 20 min. sa njima da raspravljam o tome da li treba da ugrade zastitne lajsne ili ne.
Njihov odgovor je bio da se lajsne ugradjuju prema trenutnom stanju karoserije (slobodna procena limara)  :bonk:.  Hmm ... da li se Reno tu oslanja na slobodnu procenu limara u servisu u Srbiji, Bugarskoj, Iranu, Indiji, Rusiji ...?  :agr:
Odmah mi je bilo cudno i insistirao sam da pitaju "visu instancu" o ugradnji lajsni.

Posle par dana su me pozvali da ostavim auto kod njih jer je odobrena ponovna zastita i ugradnja lajsni. Auto sam odvezao i stajao je kod njih 4 dana. Za to vreme su ostrugali koroziju, gitovali, farbali oba zadnja blatobrana (krila)  i naravno ugradili lajsne koje inace kostaju kod njih oko 90 EUR 4 komada.
Dokle ce da drzi, videcemo posle zime!

Eto da znaju i ostali!


p.s. Zasto uvek moramo da se natezemo sa ovlascenim servisma?  :gun:
Lik mi je cak rekao da  mora da proveri da li sam odrzavao auto u ovlascenom servisu, da li sam ovo i ono,... Ja mu kazem da sam bio kod njih i da nista nisu preduzeli, a on mi na to odgovori cutanjem!
Kad sam mu rekao da mi proveri da li u garanciju korozije ulaze zglobovi nosaca brisaca vetrobrana koji su takodje korodirali (pobeleli) on nije znao da ih nadje u katalogu, pa mi je otvorio sliku na kojoj su metlice brisaca u procitao mi ispod da pise da nisu u garanciji.
Naravno da metlice brsaca nisu u garanciji, to svako zdravorazuman zna! Decko nije znao da pronadje zglobove, pa mi ponudio da me "oladi" metlicama!

Krajnje jadno!

Jedini koji je za pohvalu u tom servisu je Bojan! Usluzan je maksimalno!  :aplause:


 

Munze

Slobodno napiši koji je ovlašćeni servis u pitanju :too:

stojakovicv

Ne bih. Dovoljno sam ih napatio na licu mesta. Iako su naravno uzeli pare od Renoa za sve sto su radili!

kiconix


Veterinar

Ako servis moze da se kudi, sto sam ranije radio sa raznim "hitovima", onda moze i da se pohvali Kosanic. Nisam imao mnogo posla tamo, srecom, ali auto je vracan u dobrom stanju, nijanse dobro potrefljene, ugradili lajsne...

zuja

Ljudi, hajte me savetujte šta da radim.
Logan 2005 g., prošle godine bio u Sekuliću na dodatnu zaštitu od korozije(neznam šta su radili,ništa nisam primetio)kad letos primetim u otvoru za sipanje benzina podklobučila se farba ja je protrljam krpom, kad otpade rđa u veličini kutije šibica.Premažem ja antirostom i ostavim.Ima po koja tačkica i na rubovima.
Od prošle godine ne koristim usluge ovlašćenih servisa,pošto mi je garancija istekla 2007.
Da li mi garancija na karoseriju važi onih 6 godina što piše??
Šta mi je činiti???????????

Veterinar

Mislim da garancija na koroziju podrazumeva redovne servise kod njih pri kojima (navodno) oni proveravaju i stanje farbe, lima... Zbog tebe se nadam da nisam u pravu.

Keka

O Sekulicu ne treba vise trositi reci ovde.....sve je receno.

Otidni u neki ovlasceni servis pa vidi sta ti je ciniti, poseta te nista ne kosta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


torent

Citat: zuja poslato 03.10.2009. - 10:23
Ljudi, hajte me savetujte šta da radim.
Logan 2005 g., prošle godine bio u Sekuliću na dodatnu zaštitu od korozije(neznam šta su radili,ništa nisam primetio)kad letos primetim u otvoru za sipanje benzina podklobučila se farba ja je protrljam krpom, kad otpade rđa u veličini kutije šibica.Premažem ja antirostom i ostavim.Ima po koja tačkica i na rubovima.
Od prošle godine ne koristim usluge ovlašćenih servisa,pošto mi je garancija istekla 2007.
Da li mi garancija na karoseriju važi onih 6 godina što piše??
Šta mi je činiti???????????

Nemoj koristiti antirost jer se podvlaci pod farbu.
Da ne napravis od kutije sibice kutiju cigareta.

zuja

Čuću se od nedelje sa Sekulićem, pa možda i otići do njih.
Mada znam kakve su secikese jer sam tamo kupio svog logana, a prošle godine Sandera sinu. Pa je stalno bilo nekog natezanja. Užasni su.

stojakovicv

Garancija na koroziju je 6 godina. Idi i kulturno ih ubedi da to treba ponovo da odrade.... napomeni im vise puta da su to propustili na redovnoj kontroli (bas kao i meni). Ja nisam vozio auto u ovlascene servise iako su trazili servisnu knjizicu.

A taj problem o cepa rezervoara nastaje zato sto tocak nabacuje zemlju, pesak, lisce,...bas na to mestu iznutra. Ako pzavuces glavu i pogledas odozdo, sve ce ti biti jasno. To je idealan taloznik smeca jer se sve zadrzava zbog cevke kroz koju se sipa benzin.

Ovo mesto treba obavezno redovno isprati prlikom pranja automobila!

Daniel

a moguce je da je i neki homobalkanikus pumpadzija sa "pistoljem" trazio rupu za sipanje benzina.  :gun: Ovo je jako rasprostranjen sport kod nas.
Pa jos kod sledecih X sipanja, da je x homobalkanikusa sunulo po pola decilitra benzina na to, a benzin je agresivan za boju...i eto ti tvog problema.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zuja

Danas sam zvao Servis Sekulić gde su mi za petak zakazali pregled.
Navodno će konstatovati stanje, pa će mi zakazati rad-farbanje. kažu da je garantni rok 6 godina.
Videćemo.