Antikorozivna zaštita

prethodna tema - sledeća tema

Munze

Prebačeno sa starog foruma
Citat: DanielJutros mi je stiglo pismo  od Renault Nissan Srbija u kome me obavestavaju da je Dacia odlucila obaviti potpuno besplatnu uslugu, u moju korist, kako bi se dobila najnovija tehnicka poboljsanja koja se primenjuju u fabrici, a koja omogucavaju poboljsanu zastitu Logana posebno u smislu zastite od klimatskih uticaja.

Pa kazu dalje kako ce se izvrsiti provera vozila u okviru 6-to godisnje garancije na koroziju i obaviti neke zahvate kao je neophodno....

Jel jos neko dobio ovo?

Citat: gdejanU nasim auto novinama sam procitao da su u Nemackoj pozvali u servis sve Logane proizvedene do kraja 2006 radi dodatne zastite lima ispod zadnjeg branika. Naime taj deo nije bio dovoljno zasticen.

Nisam siguran da li je ovo sredjeno sa novom kolekcijom Logana koja se pojavila, cini mi se u Novembru 2006.


Inace nisi jedini, pogledaj
http://daciafanclub.6.forumer.com/viewtopic.php?p=1239&sid=ac9c0317f38605284d5eb7a5b132980d#1239

Citat: bane
Citat: DanielJutros mi je stiglo pismo  od Renault Nissan Srbija u kome me obavestavaju da je Dacia odlucila obaviti potpuno besplatnu uslugu, u moju korist, kako bi se dobila najnovija tehnicka poboljsanja koja se primenjuju u fabrici, a koja omogucavaju poboljsanu zastitu Logana posebno u smislu zastite od klimatskih uticaja.

Pa kazu dalje kako ce se izvrsiti provera vozila u okviru 6-to godisnje garancije na koroziju i obaviti neke zahvate kao je neophodno....

Jel jos neko dobio ovo?

Ja sam takodje primio pismo ali iz Zagreba gde me obavestavaju o istoj stvari s tim da se javim u najblizi servis oko zakazivanja termina.

Moj prijatelj je takodje dobio to pismo,pa je zvao servis gde je dobio informaciju da je krenula obuka za servisere po tom programu,pa ce zakazivanje krenuti par dana kasnije.

Citat: loganovacAjde ljudi, javite čim saznate nešto više o tome, ja sam potpuno histeričan kad je karoserija u pitanju. Sve što se šrafi, lako se menja, ali lim...

Citat: videofreakMeni su rekli u Hit autu da ce me zvati da zakazemo termin za kontrolu, ostavio sam telefon. Mora da se uradi do kraja godine. Medjutim ketch je da auto moras da ostavis kod njih 3 dana.

Citat: AnonymousJa sam danas doterao logana iz servisa Reno Sava.Uglavnom sta je radjeno -U stubove vrata su sipali zastitu ,vidim da su skidali zadnje tockove i proveravali da li ima korozije na tockovima i u gepeku kod desnog zadnjeg tocka ispod tapacirunga su mazali onom zastitom.
Kod mene nije bilo rdje jer auto je ne vozen po kisi i snegu i strogo garaziran.
Uglavnom po recima servisera u fabrici nije dobro odradjena zastita pa su nas zato zvali na dodatnu zastitu.
Na vozilima bez ABS su neke cepove gde idu kablovi od ABS  takodje kontra montirali i ulazi voda! To su isto pravilno namestili.

Citat: ppejickoji mesec/godiste je tvoja makina?

Citat: AleksandarService Operation on Logan Saloon Cars
January 17, 2008


Dacia is preparing to carry out a service operation which will allow their customers to take advantage of the latest technical improvements carried out in their plants. This service call only concerns models of Logan Saloon cars manufactured in Romania and Russia up until the end of 2006.

This operation (an additional injection of protective wax) is to allow customers to take advantage of technical breakthroughs free of charge, in order to improve their vehicles' protection, especially against climatic attacks.

As it is indicated in the vehicle maintenance log book and the 6-year anti-corrosion warranty, when the vehicles are next serviced, Dacia will also carry out an anti-corrosion inspection and will perform any necessary servicing. This is because Dacia, always concerned about the quality of their vehicles, has noticed in some cases the presence of oxidation in the back wheel arch of certain Logan Saloon cars manufactured in Romania and Russia.

This localized oxidation is caused by a water inlet in the back wheel arch, as a result of manual operations which were not correctly carried out during the manufacturing process (putty application and/or the positioning of a plug). The necessary corrective actions have been carried out in-plant, to ensure the best manufacturing quality, especially during putty application, an operation which requires dexterity.

These measures will be confirmed in writing to the customers concerned.

Citat: AleksandarVlasnik sam Logana 1.4MPI Laureate, septembar 2006. Dobio obavjestenje od Renaulta Nissan Hrvatska posto zivim u R.Srpskoj. Nakon e-mail prepiske sa njima (bili su jako profesionalni i usluzni) obavjestili su me da vozilo treba pregledati u nalblizem ovlastenom servisu.

Inace, vozilo je kupljeno u Renaultovom servisu (zbog blizine istog)  te mi bas nije jasno da li se ovaj pregled mora obaviti uskljucivo u Dacijinom servisu ili bi se , po logici stvari,  mogao uraditi i u Renaultovom. U  renaultovom servisu mi kazu da su upoznati sa tim problemom i da kada zakazem pregled sve bude uradjeno u roku od nekoliko sati, maksimalno jednog dana....

Ono sto je pozitivno u cijeloj stvari je da se Dacia i Renault trude da nedostatak isprave. Barem pokazuje ozbiljnost firme i zelju da se klijentima izadje u susret,sto pokazuje da ova Dacia nema veze sa firmom iz 80-tih....

Citat: Aleksandarwww.daciagroup.com - zvanicni im site....Dio pod naslovom Press releases...

Citat: gdejanTo je vest od 17.Januara.2008

http://www.daciagroup.com/stiri-press_releases-2.anul-2008.luna-1

Ili

http://www.renault.com/renault_com/en/images/15628%2015628_CP_LOGAN_2008_01_17_ENG_tcm1120-711726.pdf

Citat: loganovacUznemiravajuće...

Citat: AnonymousMoj logan je kupljen u novembru 2006.godine 1,5 dci.Do sada nikakvih problema nisam imao i prezadovoljen sam.

Citat: AleksandarDragi "loganovci",

Renault Dacia ce uraditi ovu inspekciju i dodatnu zastitu  bez obzira da li ste imali problema ili ne sa korozijom. Inace su stedili na antikorozivnoj zastiti. Zato je i garancija na koroziju 6 godina. Koliko para toliko i muzike, nema galvanizacije.

Moj Lauerate je kupljen septembra 2006, "zgazio" je, nimalo dobrim putevima istocne RS i zapadne Srbije, 30,700 km, bez ijedne mane ili kvara (sem zamjene prekidaca rikverc svjetla) uz redovno servisiranje.

Iako, za sada nema ni traga od korozije, uradicu ovaj pregled i dodatnu zastitu...just in case.

Mozda bi oni koju se vec prosli "tretman" mogli da nam opisu detaljnije o cemu se i kako radi te koliko vremena treba, da bi imali predstavu o kojim dijelovima auta se radi te koliko su obimni zahvati...

Citat: ppejicPogledaj 6. post :) Deluje bezazleno  :shock:  mada me jeza 'vata :?

Citat: gdejanDa su stedeli jesu.
Ja sam i do sada govorio da je Logan odlican do kolena (vesanje, motor, ...)
sto su francuzi radili, a od kolena na gore je Rumunsko (limarija, plastika. akumulator ,... :) )

I dalje mislim da je auto odlican, i ne svidja mi se sto se to desava sto se desava, ali isto tako mi je drago da Renault (verovatno zbog para koje zaradjuje na Loganu sirom sveta) vodi racuna i u post prodaji kako treba.

Citat: ppejicljudi, svaka roba ima svoju cenu i svog kupca. Mi smo se odlucili za Daciu. Koliko para toliko i muzike.
Neko se za jos manje para odlucio za novu Zastavu Skala55. Da li kod njih pozivaju na servisne -besplatne usluge...jer su se zabrinuli za kvalitet i reputaciju. Zastava ni uputstvo za koriscenje ne daje.Pa i ta roba ima svog kupca....

Elem, ne trebamo ocekivati Renault Megane po ceni Renault Dacia Logane.

Ovo sto pozivaju na vanredni servis je dobro..ljudi imaju viziju ovog jeftinog vozila i za buducnost...Mislim da smo se preterano utripovali jer jednostavno nismo navikli da neko moze pozvati u servis (unapred) da ispravi gresku koja je nastala u proizvodnji.
Ostavimo zivce citave za slucaj ako karoseija pocne korodirati. AKO se to dogodi uopste u narednih 10god?

Citat: loganovacKoje jeftino vozilo? Moj model Logana sada košta oko 12.2 KEUR. Taj Megane (Sedan Extreme 1.4 16v) košta 13.8 KEUR full sa Renault karticom SADA. Prošle godine moj auto je bio 10.5 a ovaj Megane oko 18 - zato sam se odlucio za ovaj auto. Više to nije tako. Logan obara rekorde u prodaji a Megane Sedan polako prestaju da proizvode... Slažem se da se najveći broj kupaca opredeljuje za jeftinije verzije Logana, ali se i dalje unapređuje Prestige varijanta (sada je u ponudi i sa odličnim DCi motorom od 85 HP). Zaključak - za tu kintu ja očekujem više nego poređenje sa Zastavinim Luxe i ostalim (GTL) modelima.
BTW - imam ja i starog keca Confort iz 1979 koji je potpuno ispravan i ide kao metak, ali je pod truo do yaya. Supruga njime završava poslove po gradu, pa ako bude malo i potrčala za njime - nije strašno. To je  ljudi 29 GODINA! Znači, Logan Prestige ne bi smeo da bude u takvom stanju ni za 81 godinu (3x29)! LOL

Citat: loganovacP.S. pokvario mi se digitron (3x29). Pozdrav!

Citat: gdejanA sta da kazu ljudi koji kupe Toyotu pa ih pozovu nazad u servis na doradu delova.
Da li ti ljudi misle kako je Toyota dobra i pazi i dalje na njihov auto, ili pljuju po Toyoti kada su je i kupili a mogli su neki Audi.

Prosle godine je Toyota povukla u servis dal pola miliona vozila dal 2 miliona vec se nesecam a nije ni bitno. U Americi sada povlace 600.000 vozila zbog podizaca stakala. Ako citate automobilske casopise videcete da se svaki mesec deci neka slicna stvar, tj povlacenje u servis radi ispravljanja greske u proizvodnji. Dosta stvari se popravi sa blagim redizajnom vozila a da kupci ni ne znaju sta je sve lose bilo kod starog.
Sva kola imaju decije bolesti. Ima ih i Logan na zalost jos uvek.

Citat: AleksandarDobra vijest: Odnos Dacie prema kupcima je daleko bolji od nekih drugih proizvodjaca te se trude da greske isprave.

Losa vijest: Problemi sa oksidacijom ili rdjom se ne bi smjeli pojavljivati nakon 2-3 godine niti na jednom novom automobilu. Barem djelimicna glavanizacija bi to rijesila. Zasto je Dacia nije ukljucila u proizvodni proces, nemam pojma.

I da treba imati na umu da se vec pojavio citav niz pristojnih automobila, (KIA, Chevrolet) koje se po cijeni mogu nositi sa boljim verzijama Logana , Prestige ili Laureate, a cini mi se da ovakvih problema nemaju.

Opet kazem, ja do sada nisam imao nikakavih problema sa autom, kvarova niti primjedbi na oksidaciju...

Citat: kiconixOvde se ljudi javljaju samo teoretskim problemom korozije, da li je nekom vec konstatovana korozija na loganu?Mislim da nije i niti ce.Uostalom svi proizvodjaci automobila povuku neku seriju zbog manjih ili vecih nedostataka.Bolje spreciti nego leciti, ako su vec pozvali, moje misljenje je da je to uradjeno preventivno. Da ne zaboravimo ipak su pozvali a mogli su i da cute.

Citat: dejanzAko je za utehu
problem Honde sa korozijom

http://www.thetorquereport.com/2008/04/honda_is_recalling_353000_acco.html

Citat: loganovacDa ti kažem, prijatelju, i jeste za utehu! Jbg, ako to može da se desi JAPANCU, onda zašto ne bi i rumunu? Honda važi za brend nad brendovima u C i D segmentu, zar ne? (I košta kao dva Logana!) :twisted:

Citat: gdejanDa li mislite da je najnovija Opel Astra mnogo kvalitetniji auto od Logana?

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2008&mm=04&nav_id=295210

Kao sto sam napisao, desava se Hondi, Toyoti, Opelu, Dacia-i, ...

U Auto casopisima mozete da procitate sta se sve desavalo do pre godinu dve sa mercedesovom E klasom, cak se i Audiju desavalo da zakaze.

Citat: loganovacNe mislimo. Naprotiv!

Citat: AnonymousTako je kiconix!

Evo vec danima vidim da je mnoge uhvatila nervoza oko stvaranja korozije na sasiji logana. Odmah da vam kazem da sam se i ja poveo za takvim pricama, uz fotografije sa rumunskog foruma, sovoljno da se covek zabrine.

Ali da umrim sve one koji imaju sumnje u kvalitet lima, on je standardnog kvaliteta, kako se to danas radi na svim autima te klase. Preko vikenda sam rasturio citav zadnji deo logana, znaci tockove, plastike ispod zadnjih blatobrana, zadnji branik, sve u gepeku i td itd. TU NEMA TRAGA OD KOROZIJE, niti da je moze biti. Moj auto je dci iz jula 2006, metalik baige boja, presao 37 hiljada km.

Mazao sam citave zadnje koseve (valjda se tako to zove) Body-jem 999, koji je bele boje i jako se tesko razmazuje, pa ako negde vidite logana sa ukeljanim zadnjim supljinama, znajte da je to moj, apsolutno vanserijski primerak. I naravno, nije bilo potrebe da se to uopste radi. Svaka moguca supljina je puna uljanog voska, sve je temeljito namazano nekom gumiranom izolacionom smesom, pa sve spolja (otkriveni delovi) preprskano slojem takodje nekakvog mrkog voska koji se delimicno skida posle nekoliko godina ali ostaje u svim neravninama i coskovima.

Jedinu realnu zamerku imam na deo pragova odmah iza prednjih tockova, koje mi je rizla prilicno ispreskarila, ali to je slucaj na svim novijim vozilima, bas sam zagledao. Ne bi lose bilo imati neke male plasticne stitnike, ali da ne budu seljacki ko na onim ladama starim, one gume i gromobrani pozadi :).

Dakle, opusteno... Svi problemi su verovatno vezani za prve serije, gde se montaza jos nije bila uhodala, a sem toga, logan vam je kao i sve danas – potrosna roba, ko ocekuje da mu traje 20 godina, morace da ga cuva u garazi i ne vozi ni do prodavnice.

Ko nadje plasticne zavesice za prednje tockove, neka javi.

Pozdrav

Citat: ppejicO zavesicama je vec bilo reci, oko 4000din par, nudili mi u Rtanj Commerce (Nis).

http://www.dacia.ro/fileobjects/document/accesorii-sept-2007/at_download/data

Postoje stitnici za prag sa donje strane (jel to sajtna?) duz celog auta. Postoji kataloski broj, ali SIGURNO JE PRESKUPO.

pozz

Citat: Daniel
Citat: ppejicO zavesicama je vec bilo reci, oko 4000din par, nudili mi u Rtanj Commerce (Nis).

http://www.dacia.ro/fileobjects/document/accesorii-sept-2007/at_download/data

Postoje stitnici za prag sa donje strane (jel to sajtna?) duz celog auta. Postoji kataloski broj, ali SIGURNO JE PRESKUPO.

pozz

Da postoje, ali ne znam koliko je to pametno da se stavi.
Zimi ce ti tu izmedju te plastike i lima uci so...a da je isperes dobro, tesko da ce ti poci za rukom kad je tu ta plastika.

Citat: ppejicPa zasto onda to stavljaju na sva nova "visokobudzetna" vozila? Po toj logici bi trebalo posle zime skidati plasticne zastitnike koseva napred/nazad, sve moguce plasticne zastinike pragova i sajtni i prati "golu" limariju. Mozda gresim.

So deluje samo tamo gde je farba ostecena, a taj donji deo je veomma izlozen rizli i kamencicima...ako se zastiti => nema ostecenja farbe => so ne moze da "radi svoj posao" => nema problema

Mozda bi medjuresenje bile zavesice iza prednjeg tocka.

Obzirom na "mekanu" Dacia farbu, koliko je preporucljuvo pranje vozila kompresorom?

pozz

Munze

Citat: Daniel
Citat: ppejicPa zasto onda to stavljaju na sva nova "visokobudzetna" vozila? Po toj logici bi trebalo posle zime skidati plasticne zastitnike koseva napred/nazad, sve moguce plasticne zastinike pragova i sajtni i prati "golu" limariju. Mozda gresim.

So deluje samo tamo gde je farba ostecena, a taj donji deo je veomma izlozen rizli i kamencicima...ako se zastiti => nema ostecenja farbe => so ne moze da "radi svoj posao" => nema problema

Mozda bi medjuresenje bile zavesice iza prednjeg tocka.

Obzirom na "mekanu" Dacia farbu, koliko je preporucljuvo pranje vozila kompresorom?

pozz

To vec ne bih znao da ti odgovorim, to je samo moj stav po pitanju te konkretne plastike.
Svakako da je dobro i stiti od kamencica i ostalih pikanterija koje se nadju na nasim putevima.

Citat: AnonymousJa sam resio problem, kupio 200 grama originalne farbe u ehom-u, prefarbao te zadnje "koseve", preko body999 zastite (bela) i sada je isto kao ona fabricka zastita koja je dosla na njemu.

Zavisi i kako se i kuda auto vozi, recimo ja sam pedanterijai odrzavam ga onako skolski, sve po ps-u, ali utujem s njim cesto van grada, znaci, malo makadama, malo radova, i td. Verujem da onaj ko ga stalno koristi po gradu, nece imati problema sa ispeskarenim delovima na karoseriji.

Pozdrav svima.

Citat: Anonymousda li je jos neko bio na "vanrednnom" pregledu?

Citat: ppejicCena plasticnih stitnika rubova je 1700din svaki. Znaci 4x1700....
Inace je najobicnije parce plastike "Г" oblika.

Izvor: Rtanj komerc

Ko. voli nek' izvoli.

Peja

Citat: PallInteresantna tema...Ja sam svaki moj auto dodatno mazao ( i nisam se kajao ) a ovaj nisam...Prvo, svi mi majstori kazu da nema potrebe ( cak i jedan odlican limar koji je svasta sredjivao ) jer , bar ovi noviji, imaju neku zastitu. Drugo, postoji neki sloj cudne supstance ( kao masan vosak ) koji se tesko skida ( al se ipak skida ) i pitanje je kako bi se naneti sloj zastite drzao preko toga...Trece, garancija ( ako to uopste ima smisla ) moze biti problem...u stvari neki kazu da neki ne...
Ipak, misljenja sam da cu ga izmazati sigurno jer bilo koja zastita stiti neko vreme i ukoliko se redovno obraca paznja, auto traje ( a da se ne nerviras oko rupa i trulezi - znam sta pricam ).
Ali mene interesuje drugo: Video sam na semaforu ( ali nisam stigao da  pitam ) tipa koji je imao na loganu cetiri zavesice al fine...znaci ne parce gume na kojoj pise rally nego oblikovane...ako ko zna gde mogu da se nabave nek mi kaze, iskustvo mi nalaze da ih sto pre stavim.
izvin'te na obimnosti, nadoslo mi...

Citat: kiconixJa pitao jednog,takodje na semaforu, i covek rece 6600 kad me srcka nije strefila.Pa za cetiri parceta gume da dam 6600, dve nove tigrove sigure mogu da kupim za te pare.

Citat: ppejic@ Pall

mazao si bitulitom ili...?

@kiconih

originalne DACIA Logan "zavesice" su plasticne.

Citat: PallPpejo, otkad sveta i veka otad majsori mudruju...Savetovali me : sukobit bolji  jer ne postaje krt pa ne puca ( al se zato umazes ko kunta kinte da ti se ni oci ne vide ako ne pazis )...plastobit duze traje al otpada, bodiji su boljiji al ne mora da znaci...uzmi sivi, uzmi crni, uzmi sareni, dodaj boju, trista k*...najbolji mi savet izgledao onaj za boju za zebre na putu a jos bolje ako je zuto...ovo zadnje nisam probao ( a ono sve pre tog jesam ) i zakljucio sam da svaki cuva dobro neko vreme ( i to nije ni kratko ) a onda se premazuje opet...kao camac...Inace na trulo ne ide nista osim prese...
Bitulit je nezgodan ( il tvrd il mekan ) pa il stenjes il se us*es i otire se. Najvise sam koristio crni kobit bemliga kog proizvodjaca. Jedino sto je pametno ( ko moze ) koristiti pistoj i mazalice ...Logana cu verovatno zamazati ( i to zadnje koseve i sajtne sa donje strane ) cim se ovaj vosak skine prirodno...a brzo ce izgleda...
Sta god mu radio bice ti zahvalan...

Citat: kiconixE ako su plasticne onda verovatno VREDE celih 6600 dindzi.Ma daj molim te.

Citat: milan_nisLjudi, ja sam 2. vlasnik Dacije 2/2005. S obzirom da ce obavestenje dobiti prvi vlasnik, pretpostavljam da ce mi covek javiti kada dobije, ali da bih bio siguran, ako mozete Vi sto ste dobili obavestenja, napisite neki kontakt koji su vam ostavili na obavestenju, tipa - mail, telefon, adresa...

Mislim da je najbolje da ih pozovem i vidim sam.

pozz svima

Citat: milan
Citat: milan_nisLjudi, ja sam 2. vlasnik Dacije 2/2005. S obzirom da ce obavestenje dobiti prvi vlasnik, pretpostavljam da ce mi covek javiti kada dobije, ali da bih bio siguran, ako mozete Vi sto ste dobili obavestenja, napisite neki kontakt koji su vam ostavili na obavestenju, tipa - mail, telefon, adresa...

Mislim da je najbolje da ih pozovem i vidim sam.

pozz svima
Imenjace, nemoj da se sekiras, nije ti potrebno pismo kako bi uradio ops test, kada ti dodje vreme za redovan servis uradice ti i dodatnu zastitu. Uslov za zastitu nije poziv , vec da li je vozilo u eleltronskom sistemu za ops test, to mozes da proveris u bilo kom ovlascenom servisu.

Citat: milan_nisHvala puno imenjace. Bas sam se opteretio time, sad mi je lakse. Super, ionako za koji mesec treba da radi Generalni servis na 60.000 km. pozz :)

Citat: milanvuk1Ja jos nisam nista dobio auto mi je rođen Aprila 2006 kome da se obratim ukoliko nema pisma, bez njega nema zastite.

Citat: brankovs1Ja sam se javio u AK Sekulić,zvaće me za dve nedelje jer je red dugačak,mogu da odrade 2-3 vozila dnevno,pa koga nisu pozvali neka se prijavi.

Citat: mslogicaDa li je možda bio neko na tretmanu dodatne antikorozivne zaštite kome je VEĆ počela korozija? Kola su mi prilično potrebna zbog posla pa me interesuje koliko je dana potrebno da se to sanira? Boja je metalik, pretpostavljam da ce morati čitava krila da preferbavaju ili će ih samo zamackati!@?#? Na mom 3 godine starom Loganu (bez ABS-a), prešao 30.000km (uglavnom autoput) počela je da se skida farba na lukovima zadnjih krila uz mestimično (par kv mm) rđe, a to je ono što su i primetili pa zovu na dodatnu antikorozivnu zaštitu. Takođe na savijenom delu lima (na koji ide zaštitna lajsna za zapadnoevropska tržišta) "paralelnom sa ulicom" na lukovima prednjih krila metalik boja se skoro cela skinula i beli se (kao kada se farba ogrebe).

Citat: koanZovi kucu gde odrzavas auto i reci sta se dogadja i trazi da te prime kad tebi odgovara, a ako budu nesto izvrdavali kazi da je servis po osnovu garancije, postavi se ultimativno ili inspekcija, tako im reci.

Citat: mslogicaNe bih bio prvi put da mora da se poseže za ultimatumom, iako sam u ovlašćenim servisima bio svega 3-4 puta uglavnom radi redovnih servisa. U AC Markovic su izuzetno ljubazni kada ne izbegavaju da odgovore na poziv i pojma nemaju. Na starom sajmištu (integra ili hitauto kako se već sada zovu) su izuzetno neljubazni u servisu (neobavesteni u prodaji), ali znaju da odrade posao!, mada ga i dobro naplate :) ali ne žalim, samo da urade kako treba! Sigurno neću ići još jednom mesec dana, jer mi kola trebaju zbog posla, a ionako su mi preko telefona rekli da mora se čeka na pregled makar nedelju dana, jer su već počeli da zakazuju. Rekli su mi da se dobijaju (gratis ;)) plastični štitnici za zadnja krila, prednja nisu pominjali, a iskreno nisam ni pitao.

Kakva su iskustva ostalih sa rubovimo lukova prednjih ("otiranje" boje u "belenje") i zadnjih (ljuspanje boje i rđa) krilima?

Citat: ppejic
Citat: mslogicaNa mom 3 godine starom Loganu (bez ABS-a), prešao 30.000km (uglavnom autoput) počela je da se skida farba na lukovima zadnjih krila uz mestimično (par kv mm) rđe, a to je ono što su i primetili pa zovu na dodatnu antikorozivnu zaštitu. Takođe na savijenom delu lima (na koji ide zaštitna lajsna za zapadnoevropska tržišta) "paralelnom sa ulicom" na lukovima prednjih krila metalik boja se skoro cela skinula i beli se (kao kada se farba ogrebe).

Ajde, bila bi lepa neka fotka, radi dokumentovanja tvrdnje

Citat: mslogicaDok ne uslikam lepo, evo na brzaka uslikano mobilnim čim sam uočio feler...


Citat: ppejicVala jeste sra...e  :roll:  trebao bi to sto pre srediti u ovlascenom servisu o njihovom trosku, naravno .

A kolika je bila garancija na limariju kada si kupovao auto?

Citat: mslogicaGarancija na koroziju je 6 godina, za boju nisam siguran (pretpostavljam 2 godine kao i za kola). Pošto sam na skoro novom Loganu izgrebao prednje krilo u skučenoj garaži, kada sam pitao koliko košta da se to parče ispravi i zafarba i ispalo je da je farbanje krila 75e, jer mora celo, pošto je auto u garanciji, oni su ovlašćeni servis ;) i boja je metalik. Znam da treba što pre, ali realno će biti tek za mesec ipo, ranije ne mogu. Samo se nadam da nece biti nekog ubeđivanja jer koliko ja to razumem, najmanje što treba je da mi obrade i prefarbaju oba zadnja krila, no videćemo. Zato sam i pitao da li je neko sa korozijom već bio i kako je prošao. Detaljnije slike i zadnjih i prednjih krila saljem čim nađem vremena lepo da uslikam.

Citat: mslogicaEvo i slika lukova prednih krila slikana mobilnim tzv "otiranje farbe", kako ga ja zovem "belenje". Sigurno nije u pitanju prljavština :)



Moraću kasnije oboje da slikam digitalcem.

Citat: DanielJa sam danas zvao da zakazem odlozeni redovni servis i odmah da vidim za ovu intervenciju oko zastite.
Kao usao bi za tretman sledece nedelje samo da potvrdim dan u petak.
Ostaje auto 24h kod njih, uz to sto ce mi i servis odraditi.

Citat: mslogicaKada ti vrate kola :), javi ovde šta su ti sve radili i kako je sve prošlo. Pretpostavljam da sve može da se uradi za 24h kada već nema korozije, u suprotnom...

Citat: Daniel
Citat: mslogicaKada ti vrate kola :), javi ovde šta su ti sve radili i kako je sve prošlo. Pretpostavljam da sve može da se uradi za 24h kada već nema korozije, u suprotnom...

Vazi, napisacu obavezno. Koroziju za sada ne vidim. Auto mi je skockan zima/leto u garazi na 18C stalno tako da to ima veliki uticaj.
Ovo ostavljanje na 24h mi je "frka". Ne znam, na ovim meridijanima ne verujem vise nikome. Cak ni samom sebi  :roll:

Citat: milanSamo da vam prenesem veliku gresku koju sam napravio, uradio sam antikorozivnu zastitu i na licnu odgovornost preuzeo vozilo na isteku radnog vremena. Smrad u kolima i isparenja su me gusile ceo put, jos dva dana su se isparenja osecala. Ostavite vozilo u servisu !!!

Citat: logansarajevoDakle,odem neki dan u Istocno Sarajevo  i lik koji ima autopraonicu ima takodjer Logana,2005 godiste.Zadnje obrve su mu skroz prohrdjale i to svi oni rubovi koji su prvi na udaru od kamencica i tako to.To su mu uradili ali...kao prvo fule mu boju i urade skroz drugu nijansu :evil:  i kao drugo ...hrdja mu je ponovo probila.Cojek se nasikiro pravo.Hm,zaista su im loshe zadnje obrve. :?:

Citat: Daniel
Citat: milanSamo da vam prenesem veliku gresku koju sam napravio, uradio sam antikorozivnu zastitu i na licnu odgovornost preuzeo vozilo na isteku radnog vremena. Smrad u kolima i isparenja su me gusile ceo put, jos dva dana su se isparenja osecala. Ostavite vozilo u servisu !!!

I sta je radjeno na autu?

Citat: ppejic
Citat: mslogicaEvo i slika lukova prednih krila slikana mobilnim tzv "otiranje farbe", kako ga ja zovem "belenje". Sigurno nije u pitanju prljavština :)

    http://img443.imageshack.us/my.php?image=rdjanarubovimazadnjegkrkp2.jpg

Moraću kasnije oboje da slikam digitalcem.

mislim da cu posle ovoga "uloziti" 4x1700 za zastitnike rubova.....neka je on u garanciji 6 god...ali bolje spreciti nego leciti!

A da nisi mozda stavljo siroke gume koje bi bacale kamencice po rubovima...nekako mi se cini da su tockovi unutra u odnosu na rubove

Citat: mslogicaFabričke čelične 15ice sa fabričim Montana gumama, ništa nisam menjao.

Munze

Citat: loganovacMenjaj gume hitno.

Citat: koanOne ti uticu na koroziju dosta  :D .

Citat: milanNe menjaj gume dok ne predjes 50.000 km, ne bacaj pare !!! Imam montania isto 15 cola i sve ok !!! Korozije nema!!!

Citat: mslogicaMilsim da gume nemaju veze s korozijom :) Sve koje znam da su zamenili te Montana gume kazu da su progledali, ali ja za sada nisam imao nikakve probleme, pored vožnje po gradu, u proseku vozim max 100-120, po nekad do 160, čak ni po kiši nisam imao problema. Naravno pričam o sigurnoj vožnji, ne pogibeljnoj :)

Citat: Daniel
Citat: mslogicaMilsim da gume nemaju veze s korozijom :) Sve koje znam da su zamenili te Montana gume kazu da su progledali, ali ja za sada nisam imao nikakve probleme, pored vožnje po gradu, u proseku vozim max 100-120, po nekad do 160, čak ni po kiši nisam imao problema. Naravno pričam o sigurnoj vožnji, ne pogibeljnoj :)

Probaj po kisi sa 100km/h da se "zaustavis" sa montanama.
Tj kad bolje razmislim...nemoj da pokusavas. I onako nas ima malo na forumu  :lol:

Citat: mslogica
Citat: Daniel
Citat: mslogicaMilsim da gume nemaju veze s korozijom :) Sve koje znam da su zamenili te Montana gume kazu da su progledali, ali ja za sada nisam imao nikakve probleme, pored vožnje po gradu, u proseku vozim max 100-120, po nekad do 160, čak ni po kiši nisam imao problema. Naravno pričam o sigurnoj vožnji, ne pogibeljnoj :)

Probaj po kisi sa 100km/h da se "zaustavis" sa montanama.
Tj kad bolje razmislim...nemoj da pokusavas. I onako nas ima malo na forumu  :lol:

Uspevao sam sa 120km/h da se zaustavim bez ikakivh problema, kada je kiša padala "kao vodena zavesa" ali ponavljam na vozim samoubilački :) - vozim brzo kada ima uslova da se vozi brzo.

Citat: milanPo meni poenta je u stilu voznje, zaostavni put je sigurno duzi za par metara (mozda cak i 10-ak metara) u odnosu na dobre gume, al sa normalnom voznjom cak i po kisi montana moze da da solidne rezultate.

Pozdrav svima !!!

Citat: ppejic
Citat: mslogicaMilsim da gume nemaju veze s korozijom :) Sve koje znam da su zamenili te Montana gume kazu da su progledali, ali ja za sada nisam imao nikakve probleme, pored vožnje po gradu, u proseku vozim max 100-120, po nekad do 160, čak ni po kiši nisam imao problema. Naravno pričam o sigurnoj vožnji, ne pogibeljnoj :)

Pneumatici direktno nemaju veze sa korozijom, ali imaju kamencici koji se katapultiraju i koji udaraju o tako kvalitetnu i postojanu farbu nasih automobila. Zbog toga sam pomenuo pneumatike.

Citat: DanielJa evo definitivno zakazao termin za sutra. Nadam se da ce proci sve u redu.
U PA rade kod ovlascenog "limara", ili ti Kosanica.
Ko je jos bio da odradi ovo neka napise do sutra jos na sta da obratim paznju.

Citat: DanielEvo servis i intervencija na karoiseriji zavrseni.
Kao radjeno je voskiranje. Ja nista ne vidim, nista ne smrdi :-) i nema novih plasticnih stitnika.

Citat: milanNi ja nisam dobio plasticne stitnike. Trebaju li ???

Citat: kiconixKoliko ja znam samo se voskira, ja sam zakazao sutra u kompresoru pa cu javiti.

Citat: DanielNeko je ovde pominjao da se stavljaju plasticni stitnici...

Citat: kiconixOd stitnika nista, meni su danas samo izvoskirali i oprali auto.Ostavio sam kola u 9 00 i do 12 00 su bila gotova.PS ako bas nemorate da preuzimate istog dana ostavite da barem prenoci kod njih, ubi me isparenje danas.

Citat: mslogica
Citat: kiconixOd stitnika nista, meni su danas samo izvoskirali i oprali auto.Ostavio sam kola u 9 00 i do 12 00 su bila gotova.PS ako bas nemorate da preuzimate istog dana ostavite da barem prenoci kod njih, ubi me isparenje danas.

Meni su sa starog sajmišta preko telefona rekli da se dobijaju zadnji štitnici. Još uvek nisam bio povodom ovog poziva u servisu, verovatno ću tek za oko mesec :S, tako da ne znam iz prve ruke. Ali definitivno će biti povuci potegni, pogotovu kao što znate rđe već ima ;'(

Može li mala pomoć, kako doći do Kompresora?! Jednom sa na brzaka prošao i stigao sam do velike zgrade gde piše Kompresor auto kuća ušao u jednosmernu ulicu i tu je pisalo zastava prodaja, nigde reno ili dačija i pošto sam žurio, nisam dalje tražio. Hteo bih da isprobam Kompresor servis, jer na starom sajmištu su manje više ok što se tiče radova, ali su neljubazni do zla Boga u servisu, dok su u Markoviću preljubanzni, ali pojma nemaju ;'(.

Citat: kiconixUlaz je iz Dunavske ulice na uglu sa Zorza Klemensoa (bivsa Francuska). Ako omasis kupi cvikere.

Citat: mslogica
Citat: kiconixUlaz je iz Dunavske ulice na uglu sa Zorza Klemensoa (bivsa Francuska). Ako omasis kupi cvikere.

Idući iz centra Francuskom sam skrenuo levo pre veliki zgrade na kojoj piše AK Komprsor, a izgleda treba posle :) Hvala!

Citat: Munze
Citat: mslogica
Citat: kiconixOd stitnika nista, meni su danas samo izvoskirali i oprali auto.Ostavio sam kola u 9 00 i do 12 00 su bila gotova.PS ako bas nemorate da preuzimate istog dana ostavite da barem prenoci kod njih, ubi me isparenje danas.

Meni su sa starog sajmišta preko telefona rekli da se dobijaju zadnji štitnici. Još uvek nisam bio povodom ovog poziva u servisu, verovatno ću tek za oko mesec :S, tako da ne znam iz prve ruke. Ali definitivno će biti povuci potegni, pogotovu kao što znate rđe već ima ;'(

Može li mala pomoć, kako doći do Kompresora?! Jednom sa na brzaka prošao i stigao sam do velike zgrade gde piše Kompresor auto kuća ušao u jednosmernu ulicu i tu je pisalo zastava prodaja, nigde reno ili dačija i pošto sam žurio, nisam dalje tražio. Hteo bih da isprobam Kompresor servis, jer na starom sajmištu su manje više ok što se tiče radova, ali su neljubazni do zla Boga u servisu, dok su u Markoviću preljubanzni, ali pojma nemaju ;'(.

Probaj Reno Savu, nalaze se u Mirijevskom Bulevaru

Citat: mslogicaReno Sava je bio odličan dok je Sava (otac) još radio, tamo sam održavao sve renoe pre dačije. Od kada je sin preuzeo posao lošiji su, iako su sasvim korektno, ali su meni preko "10 mora i 10 gora" :) pa idem redom da isprobam ove bliže :) 'al ne valjaju ;'(

Citat: Daniel
Citat: mslogica
Citat: kiconixOd stitnika nista, meni su danas samo izvoskirali i oprali auto.Ostavio sam kola u 9 00 i do 12 00 su bila gotova.PS ako bas nemorate da preuzimate istog dana ostavite da barem prenoci kod njih, ubi me isparenje danas.

Meni su sa starog sajmišta preko telefona rekli da se dobijaju zadnji štitnici. Još uvek nisam bio povodom ovog poziva u servisu, verovatno ću tek za oko mesec :S, tako da ne znam iz prve ruke. Ali definitivno će biti povuci potegni, pogotovu kao što znate rđe već ima ;'(

Može li mala pomoć, kako doći do Kompresora?! Jednom sa na brzaka prošao i stigao sam do velike zgrade gde piše Kompresor auto kuća ušao u jednosmernu ulicu i tu je pisalo zastava prodaja, nigde reno ili dačija i pošto sam žurio, nisam dalje tražio. Hteo bih da isprobam Kompresor servis, jer na starom sajmištu su manje više ok što se tiče radova, ali su neljubazni do zla Boga u servisu, dok su u Markoviću preljubanzni, ali pojma nemaju ;'(.

Javi obavezno ako dobijes stitnike. Ne kontam sad koja im je to  igra!?

Citat: ppejicoko 1400din jedan stitnik....da li ima se isplati da ga poklone, ili da se naprave ludi?

Citat: Daniel
Citat: ppejicoko 1400din jedan stitnik....da li ima se isplati da ga poklone, ili da se naprave ludi?

Gde ima tih stitnika za zadnje tockove?

Citat: markonikolic83Jel ima mozda neko sliku tih stitnika?

Citat: ppejicJa ih video svojim ocima u Rtanj Commerc-u. Jedno naj obicnije poarce plastike "L" preseka savijeno  u polukrug. Nista posebno a kosta oko 1400din pokomadu. Mogu se kupiti posebno.

Znaci, 4x1400=5600din

Ko voli neka izvoli. Verujem da se preko bilo kog Dacia salona moze naruciti.

Peja

Citat: Daniel
Citat: ppejicJa ih video svojim ocima u Rtanj Commerc-u. Jedno naj obicnije poarce plastike "L" preseka savijeno  u polukrug. Nista posebno a kosta oko 1400din pokomadu. Mogu se kupiti posebno.

Znaci, 4x1400=5600din

Ko voli neka izvoli. Verujem da se preko bilo kog Dacia salona moze naruciti.

Peja

ja sam mislio da su to stitnici za ceo deo oko tocka. kao sto ima na prednjim...

Citat: milan_nisJa sam zakazao voskarenje u Renault Krunic u Nisu za subotu 05.jul, pa javljam sta je i kako..

Citat: milanvuk1Pre par dana sam uradio zastitu u Reno Sava na Karaburmi urađena je zastita i ugrađena su 4 stitnika. Lepo izgleda, a uz to gratis pohvale za servis ljubazni su i profesionalni.

Citat: mslogica
Citat: milanvuk1Pre par dana sam uradio zastitu u Reno Sava na Karaburmi urađena je zastita i ugrađena su 4 stitnika. Lepo izgleda, a uz to gratis pohvale za servis ljubazni su i profesionalni.

Da li ti se već javila rđa ili nije pre zaštite? Dobio si ili platio dva prednja i dva zadnja štitnika?

Citat: Nik
Citat: markonikolic83Jel ima mozda neko sliku tih stitnika?

Evo kako izgledaju i kako se montiraju (demontiraju).
Postavio bih mnogo ranije, ali me Imageshack ... u ydrav mozak zadnjih 10 dana.

     


Munze

Citat: milan_nisEvo da konacno razresimo sve dileme oko stitnika-

Juce su mi radili zastitu u AC Krunic Nis. Auto sam ostavio u 14h, a u 16.30 je bio gotov i preuzeo sam.

Stavili su mi lajsne oko ruba, ne stitnike unutra. Pitam ja servisera da li se stavljaju blatobrani, on kaze ne, vec samo na odredjene modele, zavisno od godista i td.ove lajsne sto su ih meni stavili. I, stvarno, samo su mom stavili, dok cetiri Logana koja su bila zavrsena,to nemaju.

Moj je 19.01.2005., pa sad kom nisu ovo stavili, neka se vrati i proveri u servisu. Za 2005. su sigurni da se to stavlja, a za 2006 ne idu svakom (valjda oni u drugoj polovini godine ne dobijaju), pa proverite.

Evo i slika kako izgleda:
prednji


zadnji


a ovo sam slikao sa unutrasnje strane rubova,da vidite kako je prikaceno.

Citat: laki955Juce sam u dogovoru sa Zoranom Tomicem iz servisa RENO SAVA ul. Mirijevski Bulevar 37 Karaburma-Beograd, oterao mog LOGANA 1.5 dCi kojeg sam kupio u aprilu 2006. godine u Integra Motorsu.
Po otvaranju radnog naloga oko 09,00 casova vozilo je  oterano do njihovog limara koji je utvrdio da  nema nista od korozije ali da oni u svaki auto sipaju vosak u sve stubove i sajtne dok ne procuri.
Po  "voskiranju auta" pristupilo se montazi zastitnih lajsni na sva 4 ruba blatobrana. To za mene deluje vise dekorativno nego sto stiti  od vode i udaraca. Na moje pitanje da li  ugradjuju zastitne blatobrane od plastike iznad zadnjih tockova  odgovoreno mi je da taj deo ne postoji u specifikaciji rezervnih delova kod logana. Postoje samo plasticni blatobrani za prednje tockove.
No sve u svemu vredi otici u  ovlasceni servih i uraditi dodatno voskiranje i dobiti stitnike za rubove blatobrana o trosku fabrike.
Ovaj servis sam zakazao za jedan dan kod ovog servisa, a kod HIT AUTA sam dobio termin krajem  leta. pa sam se odlucio da to ovde  odmah obavim.
Po recima Zorana  oni su duzni da svakog Logana koji  im se javi  na ovaj pregled  urade bez obzira da li imaju  pismo  iz Hrvatske, jer izgleda debelo to naplacuju   od fabrike i sto vise auta pregledaju vise zarade.
Auto sam preuzeo oko 18,00 casova, a isparenja od voskiranja se osecaju vec dva dana.

Citat: DanielMoj je 2005-to i nisam dobio ni "L" od lajsne kao sto sam rekao.
A isparenja su se mhm...mozda malo u gepeku osecala.
Tako da jesu li stavljali i koliko ja pooojma nemam mogu samo da nagadjam!!??

Citat: laki955Danijel.    idi u Reno Sava   i  reci da  se prvi put javljas  i dobicess lajsne sigurno.   Nije potreban nikakav papir kod njih.  bar meni  nisu trazili. Pokusaj

Citat: koanE jest kad bi to tako bilo, o svakom automobilu se vodi dosije u jedinstvenoj bazi, tako da mozes da ga popravljas gde hoces kod ovlascenih servisera i oni ce imati podatke o tome.

Citat: PallJelte...moj logan je kupljen pocetkom 2007 ali po svemu vidim da je napravljen krajem 2006. i kad sam ga uzimao prodavac rece da je novo na njemu to sto je premazan specijalnim voskom i da ima kod kljuc...Kod kljuc bi mu zabio u d*pe  a ako je stavljen vosak ko i kod u kljuc onda do mojega... Ipak tesi me sto sam stvarno svud redom napipav'o cudnu supstancu tamnije zute boje i musavo lepljive prirode pa se nadam da je meni to uradjeno kako treba...pitanje ( savet ): el da idem u servis da nesto rade il da cekam redovni servis ( u februaru ) ?

Citat: nidzaDakle, obavio sam ovu svetu obavezu vlasnika Logana i išao sam da mi odrade tu zaštitu. Posao sam odradio u Kompresoru a auto je morao da prespava kod njih na parkingu da bi se lepo osušio. Rađene su sajtne i koševi a možda i još nešto ali mi je za ovo rečeno. Što se tiče plastičnih štitnika, nisam ih dobio. Takođe, reklamirao sam ono čuveno lupkanje prozora i "ciju" iz zadnjih kočnica kada se pedala otpusti prilikom naglijeg kočenja. Rečeno mi je i da je to sređeno a ja za sada ne čujem čudne zvuke. To bi bilo sve od mene na ovu temu.  Pozdrav svima.

Citat: mslogica
CitatStavili su mi lajsne oko ruba, ne stitnike unutra. Pitam ja servisera da li se stavljaju blatobrani, on kaze ne, vec samo na odredjene modele, zavisno od godista i td.ove lajsne sto su ih meni stavili.

Da li lajsne za rubove koje (neki) dobijaju mogu da idu zajedno da zavesicama za točkove (blatobrani), pošto koliko vidim da se kače na iste "šrafove" (prednje na donja dva ka vozačevim vratima)!?

Citat: laki955Da li lajsne za rubove koje (neki) dobijaju mogu da idu zajedno da zavesicama za točkove (blatobrani), pošto koliko vidim da se kače na iste "šrafove" (prednje na donja dva ka vozačevim vratima)!


Odgovor:

Zavesice mogu da se stave na zadnje tockove sigurno, ali na prednje ne  mogu  ili moraju da se seku  jer imaju zajednicke srafove sa prednjim zavesicama.

Citat: logansarajevoEvo otisao sam danas da stavim i ja ove plastike.Kostale su sve ukupno 45 eura.Auto mi je 12 mjesec 2006 pa sam samoinicajativno ja narucio te zastite preko servisa i cekao jedno 2 mjeseca da dodju.Sa unutrasnje strane imaju sarafe i samoljepljivu traku duz citve duzine da se bolje pripiju na lim.Sve ukupno 10 min posla.Sto se tice lupkanja iz prozora.Hm..pa vidio sam da im je muka da to rade :x ali srecom sam se ja naoruzao predznanjem sa naseg foruma :P te zamolio jednog momka segrta da predamnom rasturi i skine tapaciring vrata,fino mi sve objasni kako i sta da poskidam i podmazem i tek onda sam otisao,j..iga kontam ja....uradit cu samGeneralno....mrze da rade.

Citat: koanJa nisam dobio obavestenje da se javim radi dodatne zastite ali sam dobio danas obavestenje da se moze rezevisati sandero i da se moze kupiti po principu staro za novo.

Citat: kiconixObavestenje ne treba, samo saobracajnu u dzep i na prijem vozila, oni provere, zakazu i odrade.

Citat: koanNije valjda sa nosis saobracajnu samo kad ides na servis :D

Citat: kiconixPa ne, ali ako ovako odgovara moze :
upalis automobil ,ubacis u prvu i polako krenes put servisa (jer bez kola nece da ti zastite limariju). Moze i detaljnije ali mislim da je sada dovoljno.

Citat: koanJel radio neko dodatnu zastitu ili bilo sta drugo vezano za daciju u AKZ Vozdovac? Naime konacno sam i ja dobio priopcenje iz Hrvatske i kazu da se to moze uraditi u bilo kom ovlascenom servisu.

Citat: mladja73Komso! Zvacu telefonom u ponedeljak da vidim kako stoje stvari!
Ja nisam dobio obavestenje ali red je da se to uradi a posto nam je AK Vozdovac najbliza, planiram da idem tamo. Od same pomisli na Integru odnosno Hit dize mi se kosa na glavi...

Citat: PallI ja dobih ljubavno pisamce...icicu verovatno u kompresor kad bude prilika...

Citat: brankovs1Dobio sam i ja pismo,ali pošto sam odradio zaštitu ostaje samo da ga prosledim u servis.

Citat: NikServis odradjen u Reno Sava servisu.
Ekstra sam zadovoljan odnosom, još i ako je i redovan servis odradjen upola dobro kao i odnos, ja sam prezadovoljan (za servis ne mogu da tvrdim jer nisam bio prisutan jer je auto ostao 24 časa zbog tzv OTS servisa iliti dodatne zaštite od korozije)
Auto smrdi kao sam djavo i ima voska i na sig. pojasevima (us*ao sam majicu, ali jbg) od prskanja B stuba.
Plastične štitnike nisam dobio, a po izjavi majstora koji radi servis dobijaju samo 2004-05 godište sa rumunskom običnom bojom.

Citat: Daniel
Citat: NikServis odradjen u Reno Sava servisu.
Ekstra sam zadovoljan odnosom, još i ako je i redovan servis odradjen upola dobro kao i odnos, ja sam prezadovoljan (za servis ne mogu da tvrdim jer nisam bio prisutan jer je auto ostao 24 časa zbog tzv OTS servisa iliti dodatne zaštite od korozije)
Auto smrdi kao sam djavo i ima voska i na sig. pojasevima (us*ao sam majicu, ali jbg) od prskanja B stuba.
Plastične štitnike nisam dobio, a po izjavi majstora koji radi servis dobijaju samo 2004-05 godište sa rumunskom običnom bojom.

Kod mene jes" da je mirisalo ali nista posebno. Koliko toga i gde oni stave...to niko ne zna.
Auto je 2005-to a plastike nisu ni nudili.

Citat: AleksandarEvo i mog iskustva od prije par dana:

1. Navodno se ne radi isti OTS na svim godistima i modelima (meni su rekli da ide samo zastita bez plastike na rubovima).
2. Bio sam prisutan (ne tokom citavog postupka) kada su radili zastitu, koriste cini mi se "Ixell" antikorozivno sredstvo, uglavnom ubrizgavaju u otvore na vratima, , pragovima, podu auta te gepeku. Kolika je kolicina u pitanju ne bih znao, samo je nakon nekog vremena malo sredstva iscurilo iz vrata na pragove te ispod auta ali se lako obrise (vjerovatno je majstor preozbiljno shvatio posao).
3. Kako su mi objasnili na moj model ne ide plastika (Logan Laureate 1.4 MPI, 09/06) jer postoje 2 razlicita OTS-a ali sam ja insistirao da je ugrade i platio istu+ugradnju (nije na odmet).

Citat: videofreakJa sam to sam odradio. Kupio 3 litre body voska(svaki po 450 din) i drugar mi je (limar po struci) napunio zadnje rubove (iz gepeka levo i desno) sajtne i stubove vrata. Bas dobrano je napunio. Smrdeo je auto nedelju dana. Prva dva dana je katastrofa, posle polako ispari. Rubove mi i tako ne bi stavili, ali su ponudili da ako ih kupim (u Hit autu)  besplatno ugraditi. Kostaju oko 6000 dinara za prednja i zadnja krila.

Citat: AleksandarTolika im je cijena i ovamo kad preracunam konvertibilne marke u dinare oko 5,500 din za prednja i zadnja krila. Znaci, tu su sa cijenama i u RS-u/BiH-a i u Srbiji.

I da ne zaboravim, majstor mi rece da nije losa stvar staviti i zavjesice naprijed, ko zeli....

Citat: krleOTS uradjen u Pančevu,početkom maja. Nisam primetio znakove korozije
(Lauerate Pack 1.4 proizveden 21.09.2005.). Plastične štitnike nisam dobio. Proverio sam za njih neki dan na redovnom servisu i navodno se ugradjuju po potrebi, ako se pojavila korozija na rubovima (ista se skida,radi se premaz sa bojom i montiraju se štitnici).

Citat: KekaNisam dobio obavestenje postom, ali su me zvali pre neki dan iz AK Sekulic na mobilni i pozvali na kontrolu korozije.

Danas sam bio u servisu, vrata su napunjena voskom (to sam video posto curi po malo) a za ostalo ne znam.

Stitnike nisam dobio.

Logan je oktobar 2004. metalik boja.

Citat: loganovacDobio sam pismo još ranije, ali nisam imao vremena da se javim. Zvali su me iz servisa telefonom i zakazao sam vanredni antikorozivni pregled.
Šta sam saznao: pored poznatog problema sa ABS čepom, dešavalo se da dvokomponentna zaštita nije dobro izvedena. Zbog nedovoljnog vremena sušenja pojedinačnih slojeva zaštite, dešavalo se da se na određenim mestima stvaraju pukotine ili da se potklobuči i tako odvoji od lima. Provera se vrši vizualno, a zatim i po šavovima po kojima su spajani limovi uz pomoć komprimovanog vazduha i pene (sa jedne strane se nanese sloj pene a sa druge duva kompresorom, pa ako produva radi se zaštita). U slučaju da se pronađe neusaglašenost, zaštita se skida sve do čistog lima i ponovo odrađuje originalnim fabričkim sredstvima, u dva sloja (komponente A i B). U svakom slučaju radi se dodatna zaštita svih stubova i zadnjih koševa (iz gepeka) i to ne zato što je neophodno, već kao gratis, da ne bude da ste džabe ostavljali auto. Na tridesetak auta koji su do sada pregledani, samo na dva su nađena mesta oštećenja zaštite (ALI NE I KOROZIJA), od kojih je jedan bio udaran sa zadnje strane. Štitnici se postavljaju samo ukoliko ima problema na rubovima i to ne umesto zaštite, već posle popravke zaštite na njima.
Sve mi je lepo objašnjeno i pokazano, ovo je maksimalno skraćen opis onoga što sam saznao.
Lepo vas nateraju (mislim sudeći po brizi o kupcu i autu) da se osećate kao da vozite S mečku, a ne East-European-Poor-Man's-Sedan, he, he, he...  :lol:
Pozz

Citat: krle
Citatvideofreak -Kupio 3 litre body voska(svaki po 450 din)

Koji je  broj Body.

Izvinjavam se za greške :oops:

Munze

Citat: videofreakNe znam trazio sam body vosak imali su samo jedan i taj mi dali u EHOM-u.

Citat: koanJa zvao prosle nedelje u ponedeljak tacno AKZ Vozdovac, oni uzeli telefon kao javice se i bole ih q. Dobro, bas cu da ih pohvalim kad me budu hrvati zvali.

Citat: simkePozdrav narode.

U servise je stigla nova tehnicka nota za Logana! Proletos sam uradio servis po prvoj tehnickoj noti (antikorozivna zastita blatobrana) gde sam pored zastite dobio i vec dobro nam znanu lajsnu. Jutros sam oterao auto da mu se uradi limarija (od udesa). Proverom u servisnom sistemu videli su da je stigla nova tehnicka nota - antikorozivna zastita vrata i stubova...
Moj je inace kupljen jula 2005., a odrzavam ga kod Sekulica u Veterniku...

Pozdrav,
Simke

Citat: krleMeni su početkom maja uradili voskom zaštitu (stubovi ,vrata, sajtne, zadnji koševi i grede) . Blatobrani  nisu radjeni (navodno se to radi po potrebi) . Sada mi nije jasno koja je to nota. U petak sam zvao servis da pitam da li
ima potrebe da bllo šta radim po ovom pitanju, rekli su ne i da sam miran min.dve godine, a da proveru zaštite mogu uraiti naredno leto kod njih. Inače
ova zaštita košta 1.500.din.

Citat: koanSta bre 1500 din. :?:
Sta se bre ovo ukrivilo :?:

Citat: simkeKada proizvodjac propise dodatne radove - oni se izvrsavaju o trosku proizvodjaca, a ne vlasnika. Na dodatni zahtev, a ako proizvodjac nije propisao, onda se izvode intervencije o trosku vlasnika vozila.

Citat: krlePitao sam za cenu informativno, ako bi radio dodatno o svom trošku.
A ovo se iskrivilo zato što  sam ja nešto zaj.... , samo neznam šta i kako da to ispravim :(

Citat: Munzegreška ispravljena, izvinjavam se na čekanju.

Inače i ja sam se obratio servisu na Voždovcu, a od njih ni glasa.
Javili su mi se pre tri nedelje i rekli da čekaju delove iz Hrvatske.

Citat: koanYebiga, ja ih zayebo pa me pustili preko reda, rekao sam im da sam administrator dacia foruma.  :D

Citat: krle:D  :D  :D    šaljivdžija.
Pa onda ih u ponedeljak lepo upozori da ti kola urade kako trebe inače ćeš ih tako nagrditi na forumu da će ugasiti načisto.

Citat: baneJa sam kod Kompresora odradio zastitu u junu gde su ugradili i stitnike.Osecalo se u kolima na zastitu dve nedelje,ali i to je proslo.Nadam se da je vredelo

Citat: koanOsta dacko jutros u Zastavi, autobuse cudna spravo ... Pitao ja za Munzeta, kazu on ce biti na redu oko nove godine i to srbske  :D  :D  :D

Citat: Munze:lol:  :lol:  :lol:

Citat: koanI podigoh jutros mog malenog, dan koji je trajao kao godina. Ali vazno da je sad sve gotovo.
Uzgred jutros da pitam za cenu velikog servisa u Zastavi, onaj lik mi nesto sracunao preko 35k dinara bez vodene pumpe sa original delovima, pumpa se menja samo ako lose izgleda. Kaze da bi trebalo da bude otprilike isto u svim ovlascenim servisima.

Citat: KekaNe daj da te shishaju za 35k za veliki servis

Ima na forumu tema o tome pa pogledaj

Citat: mladja73
Citat: koanI podigoh jutros mog malenog, dan koji je trajao kao godina. Ali vazno da je sad sve gotovo.
Uzgred jutros da pitam za cenu velikog servisa u Zastavi, onaj lik mi nesto sracunao preko 35k dinara bez vodene pumpe sa original delovima, pumpa se menja samo ako lose izgleda. Kaze da bi trebalo da bude otprilike isto u svim ovlascenim servisima.


Znaci komso zadovoljan si...
Moram i ja tvojim stopama samo sto mi je automobil potreban skoro svakodnevno tako da cu da krenem u akciju cim budem mogao...

Citat: krlekoan

A šta je bilo sa kolima :D

Citat: koan@krle sad im nije nista  :D

Zezam se, bio im je plavi OTS mada mi se na papiru cinilo da pise sivi.

Razmisljam o dva servisa za veliki servis za koji imam preporuke, jedan je Reno Vlada u Mirijevskom bulevaru a drugi je Nedja u Jajincima. Od ovlascenih mi je u opticaju Ziva u Pancevu.

Sta vi drugari mislite o tome?

Citat: krlekoan

Nije njima bilo ništa ni ranije,verovatno.  Medjutim tvoja izjavna rečenica je  tako formulisana  da sam se lepo nasmejao. U stilu: čovek je presrećan što
su kola opet kod njega, ne primećuje neki smrad od voska i uopšte mu nesmeta, a  o plastičnim štitnicima ni  reči. Neko bi rekao: pusti čoveka na miru naleteo na neku žensku pa se namučio i još treba da piše izveštaj o kolima.

Šalim se. Pozdrav.

Citat: simkePozdrav svima.

Da li je neko video kako izgledaju pomenuti stitnici (lajsne) nemontirani? Sa unutrasnje strane plastike (na delu koji stoji na spoljasnjoj strani auta kada se montira) nalazi se, celom duzinom, lepljiva traka. Sto se tice celog "modnog detalja" u pitanju je polukruzni L profil. Izgleda mi da kao da je napravljen za zastitu spoljasnje ivice blatobrana. Medjutim, ne mogu da se ne zapitam: Zar se sa takvom konstrukcijom, voda, blato, so ipak ne zadrzavaju na samom rubu blatobrana (izmedju te plastike i limarije)? Pogotovo sto ta plastika i ne lezi bas savrseno. Ima li neko od prisutnih objasnjenje koje bi podelio sa nama?

Citat: MunzeServis zakazan za ponedeljak u 8:30 :)

Citat: mladja73Evo napokon danas zavrsih sa tom zastitom...
Uradio sam to u AK Vozdovac. Moram da ih pohvalim na brzini. Naime, u ponedeljak sam ih pozvao, u cetvrtak sam ostavio Daciu a u petak podigao automobil.Sve u svemu i ne vidi se tacno sta su uradili, samo se malo oseca miris u kabini od voska (mogu da zamislim kako "vonja" ako auto podignes isti dan). Nadam se da ce sve biti ok.
Jedino sam primetio da su mi zalepili nalepnicu:




Zna li neko znacenje nalepnice?

POHVALA ZA AK VOZDOVAC!

Citat: jerotijeI ja imam slicnu nalepnicu [plavu] samo sto je kod mene shtiklirano 1 - D

Citat: krle
Citat: mladja73

Zna li neko znacenje nalepnice?



Ja to imam od prvog dana, s tim da je kod mene zalepljeno na košu odmah do ekspanzione posude. Čini mi se da na rumunskom forumu kažu da je to vezano za podešenost  vešanja.   Kod mene je  A2.   U svim servisima bi inače trebali da proveravaju sve fabričke nalepnice, mada to nije tako. Ja recimo nemam nalepnicu na vozačevim vratima vezano za pritisak u pneumaticima. Kada sam ja preuzimao kola niti jedan automobil na parkingu u Integri nije to imao, mada sam ranije viđao da to postoji.
Objašnjenje je bilo da su tako  vozila stigla iz fabrike i da će mi to postaviti na prvom servisu, što naravno nisu učinili.  Iskreno, nisam ni insistirao na tome (zaboravio sam).

Citat: loganovacNe beri brigu, pumpaj 2.1 napred a 2.3 pozadi i piči, ha,ha,ha... (a onda zagledaj malo i druga mesta, viđao sam nalepnicu i na srednjem stubu sa desne strane...

Citat: KekaDa nije to malo mnogo? Kod mene (185/65 R 15) na nalepnici na vratima pise da napred treba 1,9 a pozadi 2,1

Citat: loganovacPriznajem, malo si me zbunio, sad više nisam siguran šta mi piše na pločici, ali znam za preporuku da se u slučaju maksimalnog opterećenja dodaje 0.1bar. A ako meriš posle vožnje može da se pojavi i preko 0.2 više nego kad su gume hladne, kaže ne ispuštati vazduh. Za moje Cotinental gume maksimalni pritisak je 3 bara, preporučeni pritisak je kompromis između sigurnosti i udobnosti. Ja imam plinski uređaj u kolima a i sam sam prilično "masivan" pa uvek malo dodam po pritisku. Pročitaću šta piše na pločici pa ću da se javim.
Pozdrav.

Citat: KekaJa sad bio da pogledam step motor, pa sam usput bacio pogled i na nalepnicu.
Kaze: prosecno opterecenje (to mu dodje do 3 osobe i nesto prtljaga) napred 1,9 a nazad 2,1 naravno hladne gume; puno opterecenje napred 2,1 nazad 2,4
Ima i neke slicice koje se odnose na autoput ali su vrednosti iste.
Naravno ovo je za gume 185/65 R 15


Munze

Citat: krle
Citat: loganovac.. (a onda zagledaj malo i druga mesta, viđao sam nalepnicu i na srednjem stubu sa desne strane...

Zaboravio si   onu na  vratima suvozača.:D  :D  :D
  Jaka stvar, nalepnica ko nalepnica. Mišelinke redovno kontrolišem i naduvavam propisanim pritiskom tako da mi ta nalepnica i nije potrebna.  Na stubu imam nalepnicu i ona je  kao najbitnija,a možda i nije pošto sve podatke o  automobilu imaju u bazi podataka, a ako i to izgube e onda vadim fabričke papire sa svim podacima o vozilu i njegovoj opremi-jer serviserima je to toliko bitno u  (ugrizao sam se za jezik pošto imamo damu na forumu).

Inače, kola se izuzetno loše ponašaju ako im fale  nalepnice, naročito one reklamne  koje lepe u servisima.
:wink:

Citat: MunzePreuzeo sam mašinu, malo vonja ali se da izdržati ;)

Citat: mslogicaEvo konačno sam i ja obavio antikorozivnu zaštitu. Komplet su mi ofarbali oba zadnja krila pošto je već počela farba po rubovima da se ljuspa, prednja krila nisu farbali iako je počela boja da se otire na savijenom delu krila na koji nisu u startu bile montirane lajsne. Dobio sam 4 ukrasne lajsne. Šta su radili sa stubovima već ne znam :), ali je valjda dobro urađeno! Uradio sam sve na starom sajmištu, ostavio automobil u subotu, bio je gotov u utorak. Pošto smo na balkanu, zadovoljan sam, iako bih imao par zamerki - par "grumuljica" na farbi zadnjih krila, nesavršen spoj ispod vrata, zadnjeg krila sa karoserijom. Ono makar sada imam unikatno "šarenog" Logana :) potrefili su pravu boju, ali je nova i više šljašti :), dok ostatak automobila ima 3.5 god staru boju, koja je i najlošija komponenta Logana.

Ono što u svakoj priči sreću kvari :( jeste da su mi pri tome pokvarili senzore za rikverc, pa ću morati ponovo da idem da mi to srede.

Citat: mslogica
Citat: mslogica
Ono što u svakoj priči sreću kvari :( jeste da su mi pri tome pokvarili senzore za rikverc, pa ću morati ponovo da idem da mi to srede.

Bio sam kao u utegli su zice i stvarno su radili dan ipo ;) od tada malo rade, malo ne rade - nema veze sa temperaturom ili nekim tumbanjem. Jer ostavim kola kada ne rade senzori i kada se vratim za pola sata/sat rade ili obrnuto. Sijalica za rikverc (bela) na koju se kače senzori, radi uvek.

Ima li neko preporuku ili ideju sta bi moglo biti?

Čekam da oteram kola u garazu, posto je malo 'ladno napolju :) pa da resklopim tapacirung u gepeku i vidim čega sve tu ima. Da napomenem, senzori su radili uvek bez ikakvih problema pre OTS-a!!

Čitajući poruke s foruma da kada oslabi akumulator se isključuje ABS prilikom paljenja, sam došao do pretpostavke da se možda ne dešava to sa mojim senzorima za rikverc!?!?

Citat: PallPrilikom drugog redovnog servisa uradili su antikorozivnu zastitu u AK Kompresoru. I servis i zastitu za jedan radni dan ( od 8 do 3 ). Ne znam sta su mackali, kosevi deluju nedirnuto, mirise na uglancane vojnicke cizme ali kad sam otvorio gepek iznenadih se jer su ugradili tapacirung koji bejzik nije imao. Zasto? pojma nemam..Eto toliko od mene po tom pitanju, vreme ce reci svoje.
ps. kad sam preuzimao auto pri kupovini, prodavac je napomenuo da je zasticen specijalnim voskom koji sam ja napipavao gde god sam gurno prst..dal je to taj isti, ne bih znao

Citat: ppejicda i su obrazlozili razlog ove "nicim izazvane" antikorozivne zastite?

Peja

Citat: Palle pa ne znam..antikorozivnu ( po obavestenju koje sam dobio od nissana ) su rekli da nema problema da urade a tapacirung.. tek kad sam dosao kuci sam to video, servis je radio juce do cetri pa nisam imao kog da pitam. sad me mrzi, al jad pitacu..interesantno je, zar ne?

Citat: Pallovako...objasnjeno mi je da u zavisnosti od predvidjenog OTSa se sprovodi postupak. negde je samo vosak, negde vosak i lajsnice a negde ( kao kod mene ) vosak plus tapacirung unutra na zadnje koseve. ko ce ga znati...al je st lepse.

Citat: krlePa dobro, dobio si poklon od njih. Samo, kakve veze ima tapacirung sa antikorozivnom zaštitom. Voleo bih da mi ovo objasne "stručnjaci" ili misle stvarno da smo mi s.... vesla. Ovo je počelo da me nervira... :x

Citat: ppejicPall. jesi li dobio obavestenje od Renault-Nissana ili su oni ovo samohodno uradili ,tj na tvoju molbu, nisi mi jasan

Peja

Citat: PallDobio sam pismo od Renoa pre par meseci, ali nisam hteo nista da radim do servisa. Pri predaji auta sam napomenuo da mi je pismo stiglo, nisam ga ni poneo sa sobom, rekli: nema problema i to je to. A i ja ne vidim vezu i zasto mi je to stavljeno..ne znam dal je jos kome...

Citat: MunzeMene su pre desetak dana zvali da provere da li sam bio na servisu :)

Citat: zabalj sicerja sam išao da to urade , logan 1.4 2005.

Citat: dejanzU junu su mi uradili antikoroz. zastitu na Loganu kupljenog aprila 2005, a danas su me zvali iz Integre za voskiranje vrata.

Citat: krlehttp://www.daciaclub.ro/Dacia-recheama-in-service-berlinele-noastre-page-1-t98216-s0.html

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=98216&view=findpost&p=1844573


krle

#6
Savet svima koji imaju Logane prozvedene do kraja 2006.
Povremeno prekontrolišite zadnje koševe. Obratite pašnju na ovo mesto: i na mesto gde se nalazi nalivno grlo rezervoara (unutrašnja strana zadnjeg desnog krila). Ovo govorim
kako bi se pravovremeno reagovalo zbog šestogodišnje garancije.

Keka

Lele, ko ce sad da skida onu silnu zvucnu izolaciju?  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#8
Fabrički brojevi vozila koji su pozvani na OTS:
Babrički broj se nalazi na nalepnici na desnom stubu pod br. 12 a tip vozila je pod br.9:

Tehnička nota 0875C za OTS  0AW8  u pdf formatu nalazi se ovde :  http://www.reno.ro/index.php?showtopic=98216&view=findpost&p=1607769
Pogledajte i sve fotografije koševa, pa uporedite šta je kod vas urađeno.

Daniel

Mislis sta je uradila rdja, ili sta?
Jos ovaj pdf da nije na rumunskom 'bem li ga  :ljut:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

#10
Šta može da uradi korozija ako se kola  ne kontrolišu i ne reaguje se na vreme. Preventiva nije na odmet, zar ne?


Na španskom jeziku je. Crteži valjda sve govore šta treba uraditi, a i fotografije na rumunskom forumu.





micro

Dobio sam poziv od Renoa da odem na proveru i zastitu karoserije. To je bilo pre godinu dana ali ja, na zalost, do sada nisam otisao.
Zna li neko kako i gde da proverim da li poziv jos uvek vezi ili ne???
Izgleda da cu proveru sada morati da platim - zbog "malog" zakasnjenja.  :ces:

Munze

Najbolje da odeš do najbližeg Renault koncesionara. Ovu intervenciju ne bi trebalo da plaćaš.

stojakovicv

Da li neko ima tacno detalje na koji auto se ugradjuju plasticne lajsne? Koja serija, brojevi, detalji...
Pitam u  servisu u kome su mi odradili antikorozivnu zastitu - oni kazu ne treba. Pitam u drugom ( konkurencija - oseti se po glasu) oni kazu treba,....  :conf:

Pa eto ako neko ima dokument koji opisuje tacno ugradju ovih lajsni... da li one idu pod obavezno sa zastitom ili po proceni limara u radionici?

Vidim u ovom dokumentu koji je okacio Krle da na pocetku ima dijagram otklanjanja korozije, ali nigde ne mogu da pronadjem (ili ne razumem spanski, francuski,rumunski...) kada se ugradjuju plasticne lajsne?

mrprofy

Mozda je malo OFF ali mislim da ce koristiti.
Na Sanderu koji sam kupio odmah posto su se pojavili kod nas, kostur vozacevog sedista nije bio zasticen bojom. Radi se o donjem delu sedista, a ne o naslonu. Normalno, metal je zardjao odmah, a to sam primetio prilikom prvog usisavanja. Usledila je reklamacija u HitAutu, pa jedno 4 meseca razrade teme, da bi mi na kraju ugradili kompletan donji mehanizam, ovaj put ofarban. Meni je licno zanimljivo to, sto su na felericnom mehanizmu bile ofarbane poluge koje izlaze van gabarita sedista, a sve ostalo sto mozete da vidite samo ako se zabijete ispod sedista je bilo neofarbano, sto iskljucuje slucajnost-propust itd. Novi mehanizam je isto interesantan, jer mi se cini da su ofarbane nalepnice na njemu sto eventualno upucuje da je taj mehanizam specijalno za mene LOL ofarban u celosti. Radi se o sedistu sa promenljivom visinom i lumbalnim podesavanjem.