Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Rimad

Citat: Zoran poslato 21.10.2016. - 06:27
Sinoć sam kupio ulje Nisotec Autoline sint 5w 40 (4 +1l gratis) za 26 KM, na Gaspromovoj pumpi u Sarajevu. Piše da ispunjava normu A3 (što se traži po servisnoj).

Jesi li provjerio datum proizvodnje? Htio sam i ja pazariti G-Energy, ali sve bilo po 5 godina staro.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Aleksabgd

Citat: Rimad poslato 21.10.2016. - 10:20
Jesi li provjerio datum proizvodnje? Htio sam i ja pazariti G-Energy, ali sve bilo po 5 godina staro.

G energy 5 y.o. single malt oil  :to:

glavonja3

Citat: Zoran poslato 21.10.2016. - 11:02
15.08.2016. god :wave:

Isto ulje pod istim uslovima se prodaje na NIS-ovoj pumpi u Bijeljini.

Zoran

Ja kupio 3x(4+1l) i imam za cijelu iduću godinu... :driver:
Sam svoj gazda - vazda.

jasho


Zoran

Ja sam na Nisotec prešao već 5 000 km. Ulje je za sada izvrsno, nivo se ne smanjuje a jako je bistro i dalje.
Sam svoj gazda - vazda.

Turbo


LeNgenda

Krajem meseca cu treci put da sipam Nisotec ulje, ovaj put u 5W30 gradaciji, do sada je bila 5W40.

Utisak je da auto radi.

Takodje je utisak da sa popustom 4 litra Nisoteca moze da se nadje za 1800-2000 dinara.

Nema razloga da se ne koristi Nisotec.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

glavonja3

Koristim Nistotek 10w40 9 meseci bez problema.

Loganovac

Za 9 meseci ne bi imao problema čak i da si sipao suncokretovo jestivo ulje.  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Traktorce servisiram na 15-20k km.
Kao i kod benzinskog kopileta, posle svake zamene vidljiv je mirniji i tisi rad motora.
Pre mesec dana sam radio servis traktorceta na 14k.
To je od septembra kilometraza.
Motor je postao poprilicno bucniji i imao vibracije koje su se prenosile na menjac.
Posle servisa drugi kao, za ne verovati.
Pitah Hobija, bese posumnjao i na neko crevo vazduha ali nije mi poznato da li je bilo spalo.
Ulje isto kao i do sada ELF 5/40.
Na Kiconix-ovu opasku sam proverio ulja. Prethodno je made in France, ovo sada RumuNjsko.
:ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

saša61beograd

#522
Odajte mi tajnu,kako znate iz koje je zemlje ELF ulje.Gledao sam ovih dana barem na 5 mesta i svuda na kantici ELF-a piše "Made in E.C". Da nije možda iz Ekvadora?Nigde nalepnice Total Srbija,kao što je ranije bilo.

Na Nisotecu i G-Energu piše zemlja proizvodnje,čak i adresa.Posle 9 godina,ne znam šta ću.
Zaista mi je muka od toga da mi uvaljuju neku drugu ligu pravljenu za Balkan i ostale vukoje*bine.
Uzgred,Mann-ov filter za ulje,koji je Made in BA,razlikuje se od onog Made in Germany.Prvi ima 4,drugi 5 rupa.Barem po onome što sam video na slikama na netu.

Daniel

#523
Slikaću ti nalepnicu.
Na pijaci nabavljam švercovan tečni Ariel, Nemački.
Izgleda da ću i ulje.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

silent

Da li neko od tih Genergy ili Nisotec ulja ima RN0700 "specifikaciju"?