Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Loganovac

Pa normalno Hutchinson, nećeš valjda Bosch da ugradiš...  :gun:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

#1126
Druga opcija koja mi je iskočila (pa sam i to uzeo) je Gates ZK i španer - 3.900. Isto se čeka :D
Uskoro ću dobiti ponudu i za Gates Renault setove (@Loganovac - jedan ću sačuvati samo za tebe).

Što se tiče kvaliteta, od pumpi bih bežao od Valeo. Previše je kopija pa samim tim i reklamacija. Metelli, KWP, Airtex, Grafo, SIL. Ili SKF ako dolazi u setu (u istoj kutiji pumpa, ZK i španer). Cene su šarene ali uglavnom dobro odrađuju posao.

Set ZK - SKF, Gates, Hutchinson, Bosch, Continental, Dayco. Ista priča kao i za pumpe.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Dejan11

da li neko radio veliki servis na dusteru 1,6 ? sad sam na 40k km,a u martu mi je 4 godine,pa nisam pametan šta da radim... hvala :)

Raja

#1128
I ja sam radio na mom autu veliki servis na četiri godine i približno istu kilometražu (svojevremeno) pa sam se pokajao. Sve je bilo k'o novo. Ovo je samo moje iskustvo,
nemoj misliti da je preporuka.



ps.  Znaš i sam da nije u pitanju daster (moj auto) ali je tematika identična.

Loganovac

Ja sam radio na tom motoru, toj starosti i otprilike toj kilometraži. Takođe nemoj da shvatiš kao preporuku.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dejan11

ne razumem se baš previše,da li su isti delovi kao za dustera ? ako jesu zanima me cena,naravno preskočio bih ovlašćeni servis i uradio u privatnoj režiji ali kako treba ( sve što treba da se menja )
hvala :)

Loganovac

Motor je isti, delovi su isti. Da li taj motor tera Dastera ili biciklo nema veze. A cene zavise od toga ko će i koliko da te rebne. Prelistaj malo ovu temu, sve piše crno na belo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Možda malo trujem temu, ali čisto da izbacim šta se zanimljivo nudi.
Renault set za 1.5dci - 7.800din. Interesantno je da španer ima Gates znak u odlivku  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

hobbista

Eto mene na 104.000km  :cul:
Vozam delove već mesec dana u autu i niko nije hteo da odradi veliki servis, pa sam morao sam  :glare:
Kod mene je fabričko stanje bilo:
* PK i zupčasti - Gates Renault,
* roler španera PK - INA,
* roler PK i španer zupčastog - KOYO
* pumpa vode - standardno bez oznake proizvođača. Samo Renault

Razlog servisa - počeo je ujutru, na hladan motor, da cvili PK. Možda prvih 10-tak sekundi i onda prestane.
Svi delovi su u pristojnom stanju osim PK koji je ispucao na rebrima - kanalima (zaboravio da slikam) i rolera španera PK koji se malo čuje.
Zupčasti je sa unutrašnje strane u odličnom stanju. Spolja se samo obrisala štampa.
Pumpa vode bez ikakvih tragova curenja. Ležaj pumpe se ne čuje.


Po meni ovo je moglo bar 120.000km bez problema. Da je sada proleće/leto ne bih ni kretao u ovo jer se ne bi čuo PK ujutru  :wink:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

cika mili

#1134
PK i zupčasti na 73000km. Auto proizveden 2010., a kupljen krajem marta 2011. Veliki servis obavljen u septembru 2016.

LeNgenda

Au, bre, sto me nervirate...

Mi smo iz oktobra 2009., sad obrcemo 63.000.

Na prolece cu da menjam kocionu tecnost, manzetnu do menjaca i ulje u menjacu, a nisam pametan da li da radim veliki servis. Bice osma godina, a i kilometraza je tu negde, a i nije...

Sta misli forum, jel tacno misljenje da su fabricke komponente bitno kvalitetnije od onih u maloprodaji?
U fazonu, fabricki set nek trci 10 godina, pa posle menjaj na 4-5 gofina.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Forum je na ovih 46 stranica mnogo puta napisao šta misli - bitno je šta ti misliš.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Moj PK je u sličnom stanju kao kod cika milija.

@LeNgenda:
Odluka je na tebi. Crv sumnje je ubačen a niko ti neće reći eksplicitno "Ne menjaj" jer bi time preuzeo na sebe odgovornost ukoliko pukne kaiš :ne:
Ako se ne menja ipak treba kontrolisati stanje i biti oprezan u slučaju pojavljivanja nepoznatih zvukova iz motornog prostora.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Hobbista, kako ti kontrolišeš stanje?
Ja skidam onaj nosač za vađenje motora i kroz taj otvor ogledalcetom zubarskim pregledam kako izgledaju zubi.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Ili skinem nosač motora (i nosač i onaj komad Al koji se šrafi na glavu) ili skinem PK, roler PK, španer PK, remenicu radilice PK i plastiku zupčastog.
Nije lagano ali je jedini način da se lepo pogleda  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D