All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

szs

Moj savet da pogledaš testove i u njima kako se ponašaju te koje hoćeš na kiši i suvom. U BGD je 99% baš takvo stanje na putevima. Povremeni izleti na planine ili lokalne puteve 3ćeg prioriteta čišćenja snega ćeš verovatno imati tih 1%
Ja tako birao :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Highlander

Danas sam "obuo zvijer".
Ovlašteni uvoznik, prodavac i serviser. Četiri nove Continental Cross Contact LX Sport 215 / 65 / R16 98 H M+S, dvije proizvedene 4017, a dvije - 4217.
Zadovoljstvo sa montažom i balansiranjem 499,80 €.
Stare su mogle možda još par hiljadarki, ali nisam se smio igrati. Nadam se da sam miran slijedećih 45.000 km.

Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Čestitam i trebaju ti
Sam svoj gazda - vazda.

Highlander

Hvala, čika Zorane !  :ziveli:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

lovac

Citat: Highlander poslato 29.11.2017. - 17:31
Danas sam "obuo zvijer".


Vala jeste zver: 4 gume 500 €!

Rizično je tako nešto držati na ulici - da ne bi nekome zapale za oko.

Highlander

Prije pet-šest godina stavljam na Ladu Nivu četiri nove Tigar Cargo speed za 340 €, presrećan i pun sebe, heej, kupujem četiri nove gume odjednom. Na mjesto pored dovozi čovjek BMW X5 i za četiri nove gume, neke niskoprofilne, iskešira 2.800 € ! 700 €/kom.
Godzila ?
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

saša61beograd

Novi broj Autobilda opet ima vrlo zanimljiv test allseason guma.Posebno je interesantno što su testirali gume u tri nivoa potrošenosti,a sve u poređenju sa zimskim i letnjim gumama.
Ovo su neke zanimljivosti:
-nove allseason gume (bar testirani brendovi) potpuno prate zimske u vožnji na snegu.Kako se troše,tako im zimske karakteristike opadaju.
-neverovatno:allseason gume,što se više troše postaju sve bolje na suvom i izjednačavaju se sa referentnom letnjom gumom!?Takođe,opada im otpor kotrljanja!
-najmanje se troši MichelinCrossCiimate,pa to kompenzuje njihovu višu cenu.
Ko planira kupovinu neka plati 99 dinara za novi AutoBild,test je zaista zanimljiv i informativan.Posebno što su testirane gume u "našoj" dimenziji,185/65 15.

Loganovac

Marketing je čudo, znaju da ih lažeš a opet veruju!  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

A da nema negde taj test online? Mrzi me da jurim po trafikama  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Danas malo provozao moje Sava adapto all season ili ti quattro stagioni uniZveralne gume. Nakon punih pet godina i oko četrdesetak hiljada kilometara mogu samo da
kažem: Nek' mi je Bog na pomoć, budu li mi trebale po snegu i ledu.

Daniel

Rajo držimo fige. Sva sreća pa nema snega  :Smiley:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Andrix

Citat: Raja poslato 26.02.2018. - 16:11
Danas malo provozao moje Sava adapto all season ili ti quattro stagioni uniZveralne gume. Nakon punih pet godina i oko četrdesetak hiljada kilometara mogu samo da
kažem: Nek' mi je Bog na pomoć, budu li mi trebale po snegu i ledu.
I kako ide po snegu, ili da citamo /ne daj Boze/ u crnoj hronici ?? Moje sledece gume su all season pa jos upijam iskustva.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Raja

Nakon pet godina i nešto više od četrdeset hiljada kilometara Sava adapto se jako loše ponaša na snegu, što je i za očekivati. Svestan sam toga i zato sam danas i
probao kako se ponašaju po ovom snegu i mećavi. Ne drže pravac prilikom kočenja, proklizavaju na iole jače dodavanje gasa, zanosi zadnji kraj pri jačem kočenju. Jednom rečju, polako i oprezno.