Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

dragoslavt

Stvarno neznam koja je serija u pitanju,ali gume izgledaju bas dobro...

Vihor

Da pitam nesto, posto mi ladja stize krajem novembra-pocetak decembra, dali da kupim zimske gume koje bi mi oni zamenili a fabricke u gepek, neznam ni koje su gume i koje bi mi vi preporucili za zimu. Dali je dimenzija 185/65 R15 to ta? , da se ne predjem, sta da radim posle sa njima? dacia laureate II dizel

:conf:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.


Vihor

Ja kupio vinteru 185/65 R15 , 4 komanda, na rate , 4090 kom, samo jos sneg da padne i limuzina da stigne.  :dance:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladja73

Nekad Kormoran  :( sada Michelin energy  :woo-hoo:  zimi napred 2 wintere... :lau:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Deda

koristim nappred Winteru preko zime, ali vracam one bezvezne preko leta kako bi sacuvao winteru.
Sa ovim plastikanerima mi ne pada na pamet daq vozim zimi, osim ako resim da se iskrisim negde... Inace je zimi zeznuto u Bopru i okolini i nije za eksperimentisanje, pa zimska guma glavu cuva...

Urosh85

Verovali ili ne sa plastikanerima Barum sam vozio dve zime :D
a od te dve sam jednu isao na Taru ... ahaha  :woo-hoo:

Naravno opametio sam se, kada sam video da ni lanci ne mogu da pomognu :)

Sad zimi, wintera, a Michelin leti ...

ppejic

#52
Ja sam sa "plastikanerima" Barum, kako ih vi nazivate, vozio celu proslu zimu, po snegu, poledici...Zanosi se, ali onoliko koliko ja dozvoljavam neodgovornom voznjom. Naravno, ne mozete uporedjivati letnje gume ili S+M sa zimskim gumama, u zimskim uslovima voznje. U zimskim uslovima voznje ni najbolji "letnji" Michelin Vam nece pomoci.

Jedinu primedbu na Barum 165/80/R14 imam u smislu buke. "Koliko para toliko muzike"!

Peja

dragoslavt

Ljudi,kakve su hitris gume? Treba  da menjam kormoranke ,dotrajale su.Znam da bi bilo idealno kupiti neke zimske gume sto je i logicno u ovom momentu posto ide zima.

Loganovac

Mislim da je Zoran otkude Tigar pisao o tome (a i ostali) da su OK, ali preporuka je Sigura. Ja mislim, poučen iskustvima par ljudi koje znam, da je najbolji odnos cene i kvaliteta, a isto važi i za Winteru pa ti vidi...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Godinama zimi koristim vinteru, sto se mene tice, odlicna
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Hitris (H brzinski indeks) bi trebao da bude klasa iznad Sigure (T brzinski indeks), pa bi gledajuci velicinu gume i felne, mozda bio bolji izbor. To je guma za suvo i kisu.

Wintera jeste dobra po snegu, ali koliko snega imamo na kolovozu u poslednje vreme? Sa druge strane u svim testovima Wintera se pokazala katastrofalno po suvom i vlaznom kolovozu (ovo je narocito bitno).

Jeste da kosta vise, ali GoodYear Ultragrip 7+  ili neka asimetricna Conti zimska guma su sigurniji izbor.

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/175_65_R14T/default.asp?ComponentID=229313&SourcePageID=8979
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Posle dve zime sa winterom, ne pada mi napamet da ih menjam ni za skuplje ni za jeftinije.
Odlicna guma bez obzira na cenu.

Urosh85

Ni ja nisam imao problema sa winterom ... ok mi je isao auto i po suvom i jos bolje po snegu ...
mislim da sam imao bilo koju drugu gumu prosle zime kada sam se peo na Debelo brdo, nikada ne bi to uspeo ...

inace buka pri nekim pristojnim brzinama po suvom je minimalna, cak sta vise vecu buku prave Barum fabricke nego wintera, koja je namenjena samo za sneg ...
naravno trose se po suvom kao sam djavo, ali sta da se radi, glava je bitna ..

Vihor

Citat: Urosh85 poslato 13.10.2009. - 22:52

naravno trose se po suvom kao sam djavo, ali sta da se radi, glava je bitna ..

:respect:   :dobro:   :hall:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.