3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

zack

Citat: Daniel poslato 18.06.2009. - 15:20
Pa stoji sve to, ali dok taj posao kosta 2000RSD nema sanse da se ja zavlacim ispod auta, drndam sa filterom ulja itd. Ko nema kljuc za skidanje filtera ulja i da mu je barem jednom u zivotu zapekao filter ulja zna o cemu pricam. Nemam vremena i zivaca za to vise. Bese nekad.
Elelem, danas 4-ti servis odradjen, bez zamene kajseva.
4l ulja
filter ulja i vazduha
dijagnostika i dopuna klime
stelovanje ventila
12400RSD
od toga ruke 1700 (ako ne racunam rad vezan za klimu koji je 4.000)


Cekaj... A ono povrh 17oo din je sta? Materijal?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Citat: zack poslato 27.07.2009. - 17:31
Cekaj... A ono povrh 17oo din je sta? Materijal?

Pa servisni sat
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Boka

#18
U petak 30.09.2009.g urađen veliki servis na 56000 pošto ga imam mesec dana a godište je 2004. Uradjeno i zamenjeno sledeće:

- zubčasti kajš set skf
- disk pločice
- filter ulja i filter vazduha su moji i ne ulaze u cenu
- svećice valeo
- štelovanje ventila
- ulje elf 4l
- + ruke
---------------------------------------------------
= 14.500rsd

Prezadovoljan sam kako mi sad auto radi, radi ekstra na ler gasu :), ne gasi se dok je malo zagrejan :), bolje vuče sveukupno i na gas i na benzin, majstor kaže da ventili nisu do sad štelovani i da su bili pretegnuti i da je to bio glavni uzrok lošeg rada motora i da će mi sad smanjiti i potrošnju.

Moje pitanje za clanove je: Majstor mi kaže da ovaj model nema filter za gorivo (imam ga kupljenog), a bio sam prisutan prilikom radova, i na moj zahtev pošto je auto bio na dizalici zajedno smo gledali pozadi kod rezervoara i stvarno se nigde ne vidi i sad ne znam šta da mislim, verujem i majstoru a verujem i forumu :conf:

krle

#19
 Postoje vozila kojima fabrički nije ugrađivan filter za gorivo. 

Boka

Sve smo gledali, cak sam ga zamolio da pogleda i napred kod motora i filtera za gorivo nema nigde. A i majstor je dobar radi samo francuze. Ma auto mi peva :lux:.

krle

Filter se inače nalazi kod rezervoara.

Boka

Znam da je kod rezervoara, procitao sam to na forumu i druge teme pre odlaska na servis, ali filtera za gorivo kod rezervoara na mom autu nema.

mladen895

Ako ti auto fabricki nema filter goriva :ces: onda na najlepsem mestu ugradi obavezno metalni po mogucstvu MANN filter za gorivo da bi ti motor i dalje lepo radio. :D
Kad se mora,sve  je tesko.

Daniel

#24
Kako to da su ispuštali ulje bez filtera za gorivo?  :ces:

Nešto mi je jaka ta cena za ruke!
1300 RSD je servisni sat, samo štelovanje je koliko se sećam oko 3000 RSD. Znači 8,69 radnih sati da završe servis, kad ne računam štelovanje.
:beš mu lebac mnogo nešto a?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

kiconix

Koliko sam ja razumeo, suma sumarum je 14500din, ne samo ruke.

krle

Citat: Daniel poslato 02.11.2009. - 11:16
Kako to da su pustali srije bez filtera za gorivo?  :ces:

Vezano za filter goriva nastavljamo ovde:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=247.0

Daniel

Citat: kiconix poslato 02.11.2009. - 16:18
Koliko sam ja razumeo, suma sumarum je 14500din, ne samo ruke.

Hmm...da sad vidim da sam prevideo  :doh:  to je vec korektna cena
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Oliver83

Juče odrađen 3 servis na 27600 km u Šapcu, ovlašćeni servis Vuković. Zamenjeno ulje i filter ulja.
Cena 3.670,00 dinara + zamenjeno automat za rikverc u garanciji koji se pokvario odavno, neznatno posle drugog servisa, ali me mrzelo da idem samo zbog toga. pozzz

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.