5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Koliko košta samo kačenje na diagnostiku?
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Ne košta ništa. Druga je stvar koliko oni to naplaćuju. I zbog čega bi na malom servisu kačili auto na dijagnostiku ako već nema grešaka (CE lampica)?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Preventivno kočenje na diagnostiku je za svaku pohvalu. To je isto kao sistematski pregled za čovjeka. Druga stvar je što mi to ne praktikujemo. Ništa besplatno ne postoji, sve neko mora platiti (prvi sat na studiju ekonomije ).
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Pa dobro, ako već nema ničeg besplatnog, kad misliš da nam fakturišeš svoje konsultantske usluge ovde na Forumu?   :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Pa forum je razmjena a ne prodaja, mišljenja  :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

 :aplause:


Napomena: prodaja je po definiciji razmena robe/usluga za pare.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Danas jubilarni 10 mali servis. Svi filteri + Mobil 1 polusintetika. Promenjene svećice i piškota pošto je malo počeo da se trese u leru. Prvi puta na 105000 km doštelovani ventili.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dekiv68


saša61beograd

Donji nosač motora.Neki ga zovu i "koska".

Turbo

Citat: mladja73 poslato 27.04.2017. - 16:32i piškota pošto je malo počeo da se trese u leru.

Koliko si je platio i od kog je proizvodjaca?

mladja73

Corteco . Kostala je nesto vise od 2000 din u Kit komercu. U odnosu na originalnu ne odaje dojam nekog velikog kvaliteta.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dekiv68


filllip

#147
Ulje + filteri(ne znam tačno koji sve filteri s tim da filter klime ne postoji kod moje klime tako da taj nije menjan), desna spona, stabilizatori BŠ( ovo BŠ ne znam šta znači), zamena bočnog stakla vozačevog (staklo ja kupio) + ugradjen deo mehanizma zatvaranja prozora koji se polomio (duga prica kako sam uspeo da polomim staklo i da pukne jedan deo mehanizma). Uradjen je valjda mali servis sad na 77000km, zadnji put je bio veliki servis na 60000km.
Sve ukupno 14 000.
Dodatno sam platio dezinfekciju klime 3000 kod jednog drugog majstora.
Kako sam prošao, možete li mi reći okvirne cene pomenutih radova ?

Veterinar

Bš - balans štangla.

Ne znam koliko košta dezinfekcija klime, ali mi 3000 zvuči mnogo.  :ne:

filllip

Pa on je prikljucio neki uredjaj u otvor klime valjda i stavio auto u ler i tako je radio nekih 45 min i to je sve. Tu ne postoje ruke... Ne znam šta se tu plaća stvarno.