Rikverc svetlo

prethodna tema - sledeća tema

trajce

Na kesici u kojoj je bio spakovan prekidac nema nikakvih brojeva, tu je samo adresa uvoznika (Beosystem) i proizvodjaca (Conex). Na zadnjem delu prekidaca je plavi plasticni deo u koji ulazi prikljucak sa zicama i sve to odgovara jedno drugom.

hobbista

Jedino da skines prekidac, pa da ga rukom pritisnes i vidis da li pali rikverc svetlo - da eliminises mogucnos da je i taj nov bio neispravan.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

trajce

Moracu da uradim i to. Sad mi je jedino resenje pri voznji nocu, u rikverc, paljenje svetla za maglu ili paljenje sva cetiri migavca. Pokusao sam i da konektore naprskam sa WD40 (kako su neki clanovi naveli kao moguce resenje) ali se nista nije promenilo.

trajce

Juce sam opet skinuo kuciste, izvadio konektore iz kucista i cini se da su konektori bili deformisani pa je i to jedan od mogucih razloga.  Proverio sam i stari prekidac unimerom i radio je. Vratim stari prekidac, i sve ostalo na svoje mesto. Probam rikverc i sve radi. Posle par ubacivanja u rikverc opet nista. I onda uzmem prekidac koji sam dobio od prethodnog vlasnika. Prekidac svojim zadnjim delom nije odgovarao prikljucku (verovatno je za neki drugi tip Renoa), pa sam na tom mestu zalemio dve zice i zalio sve silikonom. Uvrnuo sam prekidac, spojio zice, zatvorio sve termoskup. buzirima i trakom i probao. Sve radi!  Jos nesto... Ovakve prekidace (prikazane na poslednjoj slici) nemojte kupovati. Nakon dva meseca od ugradnje ovog prekidaca, dugme se vise ne vraca u pocetni polozaj. Otpor opruge u prekidacu se oseti tek od druge polovine hoda dugmeta. Pakovanje ovog prekidaca je pokazano u mojem prethodnom postu u ovoj temi.

djera

Kod mene na loganu rikverc svetlo neprekidno gori, ima li neko iskustva sa tim.

zac

Zalepio-propao prekidac rikvec svetla.

logandriver

Rikverc svetlo, malo radi pa onda zataji... Povremeno, tokom kretanja unazad proradi... I tako u krug.
Ima li neko slicnih iskustava?
Hvala, pozz!

Raja

#52
Pokušaj da ga osposobiš sa nekim kontakt sprejom. Elektro kliner ne WD 40. Meni tako rekoše na Forumu .

logandriver

Da li delovati sprejom u zoni stop svetla (sijalicni kontakti) ili na prekidac rikverc svetla?
Hvala. pozz.

VladaLuger

   Pozdrav svima,imam problem sa ovim prekidacem rikverc svetla.Interesuje me da li pri zameni ovog dela mora da se promeni ulje u menjacu,kao i koje ulje je najbolje sipati? Ako neko zna koji je tacno to prekidac,posto ima tri vrste(dvopolni,tropolni,imaju neke boje zelena zuta sta vec?) .
Dacija mi je 2006 godiste 1.4MPI. Unapred hvala ,svaki savet mi je dobrodosao

Ayrton

Ne znam boju, ali znam da ne mora da se menja ulje.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Osim ako nije iscurela veca kolicina, tada doliti po potrebi ulje, Tranself NFJ 75W80
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Pogledaj ovu temu od pocetka.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.