Rikverc svetlo

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

To zaista nije štednja, mnoge druge stvari jesu ali to nije.

Aleks

A i logično je da rikverc svetlo stoji na desnoj strani jer je pri vožnji unazad, po mraku naravno, nepreglednija desna strana. Levu zadnju stranu možeš bolje da vidiš otvorivši vrata ili kroz prozor. Ja ponekad uključim i sva 4 migavca pa mi i oni dodatno osvetle prostor iza auta.

staracstol

A može se dodati još jedno svetlo ko što su ljudi radili na Zastavama kad nisu uopšte ni imale rikverc svetlo.

mladja73

Evo i meni se desio problem sa rikverc svetlom. Problem resen i bez spreja zahvaljujuci pre svega prethodnim postovima. Problem je bio kontakt u jacku.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

mladja73

Da osvezim temu. Kao sto se vidi iz prethodnog posta, prosle godine me zezalo rikverc svetlo. E danas se desilo ponovo. Skinuo sam prednji levi tocak, medjutim sada vise nije problem kontakt vec prekidac rikverc svetla. Instalacija je ok (kada se otpoji jack i kada se on kratko spoji - svetlo zasvetli) i preostaje mi da kupim novi prekidac i da zamenim stari. Vidim da ga ima kod Zeljka 800din, provericu posto je u BG.

Jedno pitanje: da li se pokvareni prekidac rikverc svetla mozda moze popraviti (ocistiti npr)?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

Okaci neku slicicu prekidaca, ako je plasticno kuciste, mozda i moze da se otvori i poprave kontakti.
U principu takvi prekidaci su vrlo jednostavne konstrukcije, i ako postoji mogucnost njegovog otvaranja, onda postoji i velika sansa da se popravi.  :wave:

Andrix

Meni rikverc nije radio skoro 2 god, i na ovom forumu nadjoh da skinem konektor i naduvam sprejom, i proradio...2000 din ostalo u dzepu
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

#38
Aha, metalno kuciste. probaj da ga skines pa pritisni onaj jezicak na vrhu rukom, da vidis da li cakce ili ne, po tome se moze zakljuciti da li su kontakti prljavi (od smercovanja) ili je puko opruzni limcic na kojem je platinsko dugme... a probaj i sprejom (WD-om) sto kaze @hibernacija.  :ne:

mladja73

Evo cena prekidaca:

TTD : 1500 din zamenski

AK Vozdovac: 3650 din (original)

Hit auto: 3350 din (original)
             1060 din zamenski

Zeljko: 800 din

Sta preporucujete? Inace me ceka veliki servis pa cu tada da  zamenim prekidac + i menjacko ulje (da plahnem diferncijal).
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

hobbista

 :ces: AK Vozdovac ti je najblizi, pa je glupo da uzimas od ovih drugih  :njanja: :hihi:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar


kiconix


trajce

#43
Meni svetlo ne radi vec godinu dana. Kad sam menjao ulje u motoru pre mesec dana, kupim i novi prekidac rikverc svetla u nadi da ce zamena prekidaca resiti problem. Medjutim, nista. Svetlo i dalje ne radi osim kad skinem konektore i prespojim ih. Da li je moguce da prekidac nije dovoljno pritisnut u menjacu kad je rucica u rikverc polozaju?  :conf:

mladja73

Koji si prekidac kupio?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.