Poliranje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

arhitekt

Citat: JELENKOP6 poslato 07.07.2011. - 21:09
E sad meni nista nije jasno..... :huh:

Sta ja treba sada da radim?Kod mene je od sunca farba izgubila sjaj,ima par plitkih ogrebotina.Cisto sumnjam da cu ja to voskiranjem da dovedem u red bez poliranja.Auto je uvijek napolju pod vedrim nebom i na suncu i na kisi.

Kod tebe situacija zahtjeva prvo da ga ispoliraš a potom da ga izvoskariš. Nakon poliranja trebao bi biti miran nekoliko godina a voskarenje odradi svake godine 2-3 puta. Voskarenje stvarno nije neki bauk ako ga odradiš na način koji sam ja gore naveo a dok kod poliranja već treba malo više stručnosti - pogotovo ako su ogrebotine dublje.

Jelenko

Hvala svima na savjetima,javljam sta sam uradio. :wave:

mrsp

#17
Ako to niste do sada nikada radili a nema niko da vam pokaže kako bolje je ipak to staviti profesionalcima.Jer možete napraviti takve probleme da će posle biti  :banghead: :bonk:
Mašinski polirati treba znati na kojoj brzini(da nebi upalili lak ili farbu od prevelike brzine ) i koliko pritisnuti i naneti paste,ako to radite ručno onda ima da propadnete dok završite ceo auto :banghead:, a raditi ga u delovima mislim da neće lepo izgledati. :ha:
Tako plati ko to zna da radi i nema da te boli glava  :too:


Keka

Dakle....sve je pocelo sa golubovima. Parkirao sam ispod drveta (jedino slobodno mesto) i posle nedelju dana na haubi je bila gomila pticijeg dreka. Tada sam napravio kobnu gresku-rekao sam gospodji mami da ocisti to kad bude imala vremena. Ona se lepo snasla, uzela lopaticu za struganje leda sa stakla i ostrugala pticiji drek. Kad sam video kako izgeda farba, samo sto se nisam slogirao. (Prve 4 fotke su pre poliranja).

Zatim sam haubu ispolirao masinom za poliranje i pastom Sonax, ali mi se raspala vunica za poliranje, pa sam nastavio rucno. Ostatak vozila je voskiran.

Na zalost, posledice grebanja lopaticom nisam uspeo da otklonim poliranjem, samo sam ih delimicno prikrio. (Poslednje 3 fotke su nakon poliranja).

Slikano je sa 2 razlicita mobilna telefona pa je primetna razlika u bojama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


Loganovac

Safe cut bi sigurno eliminisao ove tragove. Imao sam znatno veća oštećenja laka koja sam njime 'ladno sredio, ali ima da se trlja...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Danas bio u novom merkatoru dole u radnji. Koga interesuje imaju bogat sonax asortiman

dovla

#25
Ima za male ogrbotine i sl.
Kupio u "LIMANAUTO" u NS oko 1500 RSD.
Nije loše!



Mada treba i pitati kolegu "rele" iz SM koji radi sa "Meguiar's"

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Nisam stigao da guglam  :c:

Fala Vi na informacijama, cim stignem pozabavicu se ovim.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Meni majstori kad su krečili kliniku kroz prozor bacili cigaru i pala na krov, tinjala i ugasila se kad je dogorela do filtera. Rezultat na beloj boji izgoreo lak ko da se golub uneredio veličine nokta na palcu u različitim nijansama brson žute boje. Pokušao poliranje 3M pastom, ništa....ima li neko ideju..... :ne:

dovla

Citat: dovla poslato 29.09.2013. - 13:52
Ima za male ogrbotine i sl.
Kupio u "LIMANAUTO" u NS oko 1500 RSD.
Nije loše!



Mada treba i pitati kolegu "rele" iz SM koji radi sa "Meguiar's"