Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Trebalo bi da piše kod onih čiji radio traži kod. Moj ne traži.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Rimad

Citat: Zoran poslato 20.07.2016. - 13:21
Za dosipanje vode ga ne trebaš vaditi iz vozila.
Zbog čega ga trebaš dopunjavati? Ja na kamionu dopunjavam tek nakon mjesec dana stajanja :ne:

Negdje pročitao da gradska vožnja nije dovoljna za punjene akumulatora, pa ga dopunjavam, jednom u dva mjeseca. Pogotovo u zadnje vrijeme i nemam nešto vangradske vožnje.

Inače, vadim ga zato što nemam dvorište (živim u zgradi).

Vezano za CODE, da pokušaš u servisu?

hobbista

@Samsung:
pošalji mi na PM poslednja 4 slova/broja kao sa snimka
https://www.youtube.com/watch?v=TT05GwuigLQ
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Rimad, lakše bi ti bilo kupiti unimer za petnaestak maraka i biti siguran jeli dopunjavanje potrebno. Pogotovo sada ljeti. :ne: Istu stvar ti radi i digitalni voltmetar koji se gurne u upaljač.
Sam svoj gazda - vazda.

samsung

Radio dekodiran uz pomoc kolege Hobbiste....hvala.... :ziveli:
pozdrav iz St.Pazove

Rimad

Citat: Zoran poslato 21.07.2016. - 06:00
Rimad, lakše bi ti bilo kupiti unimer za petnaestak maraka i biti siguran jeli dopunjavanje potrebno. Pogotovo sada ljeti. :ne: Istu stvar ti radi i digitalni voltmetar koji se gurne u upaljač.

Mislio sam da te stvarčice od po 15KM nisu pouzdane.

Loganovac

Za ovu namenu ne treba ti instrument vrhunske tačnosti. A pouzdanost je nešto drugo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vladimir

Moj fabricki Rombat je posle skoro 6,5 godina ispustio dusu... :pop:
Upalio je normalno jedno jutro, ali sam pri sledecem paljenju primetio da se muci i da duze vergla.
Probao sam da ga napunim ali posle stajanja od 24h pokazuje 10,4.
Moj Rombat je 60Ah 600A.
Danas sam obisao grad da vidim ponudu:
Varta od 10.000 do 11.000 proizvedeni Decembra 2015
Exide 10.000 Novembar 2015
Fiamm 7.800 nepoznat datum
Energizer 8.700 nepoznat datum
Topla 8.000 Novembar 2015
Banner 8.500 nepoznat datum
Pricam o akumulatorima sa karakteristikama kao moj fabricki, svi od 60Ah-63Ah i 540A-600A.
Nisam pametan sta da radim, garancija se krece od 30 do 40 meseci.

Zoran

Ja sa TopLa akumulatorima imam izvrsna iskustva. Znaju trajati i više od deset godina i kraj najavljuju bar dvije godine. Mene nikada nisu ostavili izneneda. :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Preporučujem Topla ili Fiamm (ne kažem da su drugi loši,samo su neopravdano skupi).Samo što bih obavezno gledao da bude star najviše 6 meseci.

darconny

@Vladimir - koju Vartu si gledao?
Varta Blue Dynamic 60Ah 540A je oko 8600din u nekoliko radnji po BG-u.

Vladimir

Varta Silver Dynamic 63Ah 610A - 11.000
Varta Blue Dynamic 60Ah 540A - 9.800

Aleks

Skokni do Francuza, imaju Renoove aku, valjda ih Varta pravi. 3 god garancije i ako ti rikne u garanciji proveravaju na licu mesta, ne šalju nigde pa da čekaš, i odmah menjaju.

darconny

Sinoc zamenio akumulator, stavio sam Vartu Blue Dynamic 60Ah - 8590din.

Info - za skidanje starog Rombata mi je bio neophodan cevasti kljuc 10 za plus klemu, posto nijedan drugi ne moze da pridje.
Takodje mi se radio resetovao, a code sam nasao u servisnoj knjizici na prvoj strani je upisano kod kupovine auta :)

bocca

Juče kupio novi akumulator. Uzeo za sve pare mada sam odlično i prošao. Varta silver, 63Ah, 610a, iz maja ove godine, cena 9990din i umanjenje za stari 820din, na kraju 9170din. Garancija 40 meseci. Kupljen u delmaksu. Identičan takav u winwin-u 11890din.
Upali kao metak i ubrzo se opet upali crvena lampica za punjenje. Ugasim auto, spakujem stvari, krenem do majstora, sijalica više ne gori. Kod njega sva merenja ok. I struja i punjenje i čak provereno i da li negde vuče struju i sve ok. Juče i danas imao barem 10ak kratkih relacija i sijalica se više nije palila.