Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Boka


@Keka, da sam imao tu informaciju garant bi i pumpa bila zamenjena, jer i sam znam da je preventivno bolje zameniti i pumpu kada se menja set. Tako sam i uradio prvog puta kada sam kupio polovnog  Logana. Ali ok , majstor me je sad zavrnuo  , platio sam skolu,  nece moci vise , a uteha mi je sto sad godisnje ne predjem ni 5kkm , tako da ce izdrzati pumpa narednih 4-5 godina ili nekih 20-30kkm , pa onda ceo nov set zajedno sa pumpom.

kapsid

Citat: Keka poslato 16.08.2016. - 07:31
Ovo nema veze sa velikim servisom, ovo je zamena kaiseva.

Sad lepo uzmi servisnu knjizicu, negde pri kraju ima plan odrzavanja i pise sta se sve radi na 60.000 km ili 4 godine.

Ok,hvala,konsultovao sam se sa pouzdanim majstorom van ovlaštenog ,radiće se sve  redom... :whistling:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

juga

Evo predracuna ovlascenog servisa za 1.4 sa klimom. Kakvo je Vase misljenje?


Aleksabgd

Lepa cena za " zamjenu"

VaskezNS

Šta su "kopče" ?  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Jelenko


cika mili

Citat: juga poslato 16.09.2016. - 11:48
Evo predracuna ovlascenog servisa za 1.4 sa klimom. Kakvo je Vase misljenje?

Ja sam iz ovlašćenog dobio ponudu za veliki ( bez antifriza i svjećica) i mali servis, 5+ program,
za oko 37000 dinara. Na pitanje o proizvođaču djelova, odgovorili su mi da su djelovi "original Renault". Auto je Megan Generation 1.6/16v, euro 4.

VaskezNS

Set PK + 2 rolera + španer  :)

Ala im radi aplikacija, ubilo se  :doh:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

Na stranu sto im racuni nisu na srpskom...cen delova su relativno povoljne, ako su u pitanju Renault delovi, a ne Motrio.

Ruke za navedene procedure su paprene.

Najvise me nervira sto ovlasceni servis u predracunu za veliki servis opusteno izbaci pola stavki koje sto treba sto mora da uradi po servisnoj knjizici i zdravom razumu. Dakle filter goriva, svecice, ulje za kocnice, ulje u menjacu itd.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Za ovlašteni servis rekao bih da su korektne cijene svega, pa i ruku. "Kopče" su set mikroremena, a dijelovi razvoda po ovim šiframa su reno original.

slavko_bgd

Citat: Keka poslato 17.09.2016. - 08:15
Na stranu sto im racuni nisu na srpskom...cen delova su relativno povoljne, ako su u pitanju Renault delovi, a ne Motrio.

Ruke za navedene procedure su paprene.

Najvise me nervira sto ovlasceni servis u predracunu za veliki servis opusteno izbaci pola stavki koje sto treba sto mora da uradi po servisnoj knjizici i zdravom razumu. Dakle filter goriva, svecice, ulje za kocnice, ulje u menjacu itd.

Ako nije vreme za zamenu ili ako stranka ne želi da to menja, zašto bi bilo u predračunu? To vozilo nije u garanciji, jel tako? Cene rada su paprene? Možda. Da nije tako neovlašćeni bi ostali bez posla, zar ne?

hobbista

Ajd da bacim i ja neku  :whistling:

* 5+ program - oko 2.750 (sa porezom). Ovo je za produženje garancije?
* Zamena PK i pumpe vode gratis ali se šiša za pregled vozila?
* Rad sa štelovanjem ventila je 7.200 sa ovim popustom što je korektna cena. Bez popusta bi bilo pristojno šišanje (+3.000) ali i naziv "ovlašćeni" košta papreno.
* Podloške im nikada neću oprostiti. Sramota, i više nego sramota. Payen podloške koštaju u veleprodaji 900din/100kom. U maloprodaji su oko 1.200din/100kom. Oni prodaju komad 200din. Prodaju 5kom i isplate 100kom+kusur za kafu  :c1: Slika u prilogu.
* Potrošni materijal - ako su ovo 2 odmašćivača onda bi svaki auto morao da izađe sa motorom koji se sija kao pasja m..a. Sa nepuna 2 kom lepo se odmasti (ne)pristojno umazan motor od nekog turbo dizela koji je vozila ONA baba u nemačkoj :ne:


Naručio sam neki Hutchinson set za mene - ZK, španer i pumpa. Uskoro stiže pa ću videti koja je pumpa u kompletu. Cena - nešto ispod 10.000 (ne znam tačno još)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Hejteru, ti se ne racunas, zato sto si u sukobu interesa  :Smiley:

5+ je ulaz u onaj program popusta za vozila starija od 5 godina.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VladaLuger

Pozdrav drugari,moze li savet oko velikog servisa za Daciju Logan 1.4Mpi. Koja Pumpa Valeo ili neka druga Grafo..,Skf set zupcastog ili ...?

hobbista

Da malo prošaram po temi  :c:
Stigao mi je Hutchinson set. Nije najjasnije čiji su ležaj i pumpa (mada više i nema tih delova sa odlivenim/ukucanim brojevim osim na originalima) - probaću sutra da rastumačim. Cena nešto ispod 9.600. I Čeka se 10-tak dana :(
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D