Kvalitet farbe i problemi sa istom

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

To je cest slucaj bio na Meganu I, pogotovo na plavoj boji.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

Losa podloga pre laka, masna metalik farba ili preterano osusen sloj metalik boje pre nanosenja laka (postoji vremenski rok kad se posle metlika nanosi lak)..Ono ostecenje na haubi lici kao od izmeta ptice.... jake kiseline.
Da li je moguce da je pokisao od nekih "kiselih' kisa ili bio izlozen nekoj hemiji???  :ces:

Vihor

Ako u Boru nema kiselih kisa onda nema nigde, ja ovde takva ostecenja nisam video u Boru, a i svog logana sam mnogo puta parkirao tik ispod dimljaka gde je koncetracija svega bila max pa nikad nisam niti sam cuo da je neko imao takvih, ovakvih problema sa farbom.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

A postoji i mogucnost da je farban...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Takvo oštećenje (kao podklobučivanje laka i njegovo ljušćenje) ove zime je primetio komšija na krovu polovno kupljene Reno Lagune II. Auto mu, u glavnom, stoji na parkingu (retko vozi) skoro 5 godina pored mog Punta. Nema drveća niti bilo kakve hemije, ali ima dosta sunca. Na okolnim autima ništa, a on ne zna šta je razlog

zac

Setali smo juce i danas, bio i na sajmu automobila..itd...Posmatrao sa vozila koja su ofarbana u teget i nijanse plave boje...vrlo su cesta takva ostecenja boje na plavoj boji...cenim da sam gledao vozila izmedju 8 i 15 godina starosti...

Mozda ej trik u samoj boji i njenoj osetljivosti na UV zracenje...

Secam se da su Zastaviuna vozila , teget boje, vremenom dobijala crvenkasto ljubicastu nijansu na suncu.... verujem da je jos neko to video.

Goky

Kod metalik boje na osnovnu boju nanosi se metalik a zatim ide sloj laka. Zanima me kakva je situacija kod bele nemetalik boje, da li na sloj bele ide lak ili koriste boju koja je pomešana sa lakom (ovo sam našao na netu kada sam tražio razlike između metalik i nemetalik boje uopšte).
Pitam jer mi je prethodni Sandero bio sivi metalik a sada sam naručio auto u beloj boji (Stepway).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

saša61beograd

Na beloj boji (i ostalim nemetalik običnim,akrilnim) nema nikakvog laka,lak ide samo na metalik.Ona sama po sebi ima sjaj,kao svaka druga boja,ili po srpski farba.
Moja bela boja,uz malo nege i pažnje,posle 8,5 godina izgleda odlično.
Metalik boju ne bih uzeo i da se ne doplaćuje.Da se bela doplaćuje,ja bih je doplatio.

nebojsam

Zdravo svima,

Logan 10 godina star, boja trula visa, metallic, skida se lak iznad zadnjih vrata na dva mesta...

sta da uradim?

Unapred hvala,
Pozdrav,
Nebojsa

Andrix

Citat: saša61beograd poslato 26.07.2016. - 13:01
Na beloj boji (i ostalim nemetalik običnim,akrilnim) nema nikakvog laka,lak ide samo na metalik.Ona sama po sebi ima sjaj,kao svaka druga boja,ili po srpski farba.
Moja bela boja,uz malo nege i pažnje,posle 8,5 godina izgleda odlično.
Metalik boju ne bih uzeo i da se ne doplaćuje.Da se bela doplaćuje,ja bih je doplatio.
EEE i ja sam tako birao  boju po porudzbini, ali kad stigne kontigent kola daj sta ima
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

@nebojsam
Odvezi auto farbaru, verujem da će ti on najbolje reći šta dalje.
Ovako na slepo teško da možeš da dobiješ bolji savet...

Gosa1982

Na krovu je na par mesta ispucala i ojustila se boja. Automobil je crvene metalik i sada ruzno izgleda jer se providi metal ispod boje. Uvek sam se trudio da odmah operem pticiji izmet, ali u ovom slucaju nisam bio dovoljno brz. Na par Dacia u mojoj boji sam primetio slicne simptome, ali je boja samo ispucala, a ne i oljustena. Pored estetike plasim se i ostecenja metala.
Sef servisa mi je rekao da se od Sandera, Logana 2, sasije cinkuju, zbog problema sa korozijom prve serije. Na novim modelima ni jedan automobil nema problema sa limarijom, zbog ovoga.
Pominjem ovo jer je sam citao dileme na forumu da  li se na Daciama vrsi pocinkovanje sasije

Zoran

Na pocinčane karoserije se dobije bar 12 godina garancije?
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Na Sanderu iz 2014 ima korozije oko cepa rezervoara kao na starim loganima...

szs

Na mojim vratima su JAKO vidljivi udarci drugih vrata na parkinzima. Na jednom mestu je i udubljen lim. Flis papir  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella