Kvalitet farbe i problemi sa istom

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Trebas reklamirati sto pre. Jeste da ispod tog sloja farbe postoji osnovna boja, ali ne treba testirati i njen kvalitet.

Gumene stitnike ne stavljaj niposto pre nego sto saniras ova ostecenja, mada ja i posle toga ne bih stavio.

Mogla bi ta mesta sliakti i postaviti slike da i ostali clanovi vide kako bi proverili na svojim vozilima.


aurora

hvala na savetu! sutra rano ujutru ga vozim u auto kuću, i postaviću slike uskoro, jer mi je kapitalističko radno vreme od 8.30 do 17.30  :) a hvala bogu svi servisi u salonima rade od 8 do 16, a subotom kad normalan svet ima vremena - ne rade  :banghead:

Veterinar


Keka

Ja videh bar tri koji ne rade subotom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar


LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Max28

Ja imam Sandero 1.2 tamno siva metalik boja, i kod mene je takodje izuzento osetljiva boja. Nakon mesec dana, posle kupovina, na krovu auta su mi se pojavile 4-5 belih tackica. Kao da je nesto palo i udarilo u to mesto, Probilo je lak, metalik boju i stigao do osnovne (bele). Srecom, uz auto sam dobio boju i lak u malom pakovanju, tako da sam te tackice sanirao, prvo bojom a onda zastitio lakom. Ne prodje ni mesec dana, kad, deca dok su ulazila u kola pozadi, kesama ogrebu boju kod zadnjih desnih vrata iznad blatobrana - izgleda kao da su ga macke napale, u kesama nisu bile turpije, smirgle ili bilo koje hladno orudje. Taman pomislim da vise ne moram da razmisljam o farbi, kad ono za jedno vece padne 40-50 cm snega. Dok sam vozio decu u skolu, probijam se kroz ulicu kroz sneg (koji se jos nije stegao, vec je bio mek/navejani nanosi) i kad se vratim kuci, i pogledam u levi zadnji branik, kad ono ogrebano kao da sam se strugao o betonski zid. Prefarbam i to, medjutim posto su ogrebotine blie duze, sire, i dublje, nije se bas najbolje zamaskiralo, pa sad kad ga lepo operem, i kad se pogleda izbliza, bas se primeti. Ali, ako nista, bar sam ga zastitio od korozije.
Imama utisak kao da je ceo auto ofarban vodenim bojama/temperama.
Pozdrav svima

Loganovac

1. Od koga si dobio boju i lak, od Renault-Nissan-a?  :ha: Otkad uz novo vozilo daju boju i lak?
2. Auto ti je u garanciji, nije trebalo da bilo šta radiš sam već da, ukoliko ima osnova, reklamiraš loš kvalitet boje (metalik  :banghead: ) . Ako su se tačkice pojavile same od sebe - pravac servis. Ovako mogu da te zezaju u slučaju da se (ne daj Bože) javi neki ozbiljniji problem sa bojom ili korozijom.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#53
Svaka cast za Daciju-Renault, ako su ti dali flasicu sa originalnom boljom, mislim da si prvi na forumu koji je to dobio...  :aplause:

Kako vidim ti imas ogromnih problema sa autom...menjac, boja, plasticna podkrila, volan ...... najbolje je da reklamiras sve dok je vreme....

Citat: Max28 poslato 14.03.2013. - 22:38
............. i kad se vratim kuci, i pogledam u levi zadnji branik, kad ono ogrebano kao da sam se strugao o betonski zid. Prefarbam i to, medjutim posto su ogrebotine blie duze, sire, i dublje, nije se bas najbolje zamaskiralo, pa sad kad ga lepo operem, i kad se pogleda izbliza, bas se primeti. Ali, ako nista, bar sam ga zastitio od korozije.
Imama utisak kao da je ceo auto ofarban vodenim bojama/temperama.

Da li je Tvoj farban "vodenim" bojicama, ne znam, mogu samo da kazem da sam ja sa svojom bojom zadovoljan, naravno ima tu dosta tragova eksplatacije od 2007. godine.

I jos nesto, nisi morao farbati branik i stititi ga od korozije, branici su plasticni, pa svakako nece korodirati.  :wink:



Max28

Hvala administratorima, Hero member-ima i ostalim clanovima foruma na odgovorima i savetima.
Posto sam auto kupio prosle godine (kad je vec prestala proizvodnja Sandera 1), dobio sam jos neke sitinice gratis. U pitanju je malo pakovanje od 8 ml boje i laka (izgleda kao lak za nokte, ima i onu malu cetkicu). Bio sam u par servisa da se raspitam za ta mala ostecenja i rekli su mi da to ne spada pod garanciju, vec samo kad do ostecenja dodje usled loseg farbanja u fabrici. Ajde sad, pa im ti dokazi od cega su nastale te tackice - normalno da je ce svi oni reci da je to od nekog kamencica, a ja to ne mogu da opovrgnem. Naravno, vrlo je i moguce da je nesto palo i udarilo i skinulo malo boje.  Ako ga sam ogrebes ili ti kamen udari u lim, to ne spada pod garanciju. Ako hoces da ga farbas, onda to kosta. Tako, da sam ja preventivno zakrpio te rupe sa tom fabrickom bojom.
žac - teme koje sam ja otvorio nisu otvorene u smislu da su to neki veliki problemi, zbog kojeg vozilo nije u voznom stanju ili ometaju u voznji. Prvenstveno sam hteo da vidim, dali je to usamljeni slucaj ili cesta pojava. Vidim da vecina administratora i Hero member-a vozi Logane, pa kod vas i nema takvih problem (vi verovatno imate neke svoje koji su specificni za Logan). Zato su me zanimala misljenja vlasnika Sandera, dali su i oni primetili neke slicne ili druge "probleme", na koje bi trebalo da se obrati paznja.
Ja sam dugo vozio tudja kola (firmina, i to vise modela), pa ti onda takve stvari i ne odvlace paznju, jer ne moras i svog dzepa da ih popravljas. Medjutim, kad vozis svoj auto (ovo je moj prvi auto u vlasnistvu), mazis ga i pazis kao da ti je dete, pa ti svaki "problem"  mozda i deluje veci nego sto u stvari jeste.
Sto se tice mog posta vezano za volan i menjac, to je opet stvar subjektivnog gledista. Firmine automobila sam peglao sve  u sesnaest, tako da takve sitnice uopste nisam primecivao. Medjutim, sad kad vozim svoj auto, cilj mi je da traje sto duze, pa gledam da ga cuvam i odrzavam koliko je to moguce. Verujem da su se svi tako ponasali kad su dobili svoj prvi (i jos ako je bio nov) auto.
Sto se tice boje i plastike u unutrasnjoj strani prednjih blatobrana, to sam primetio kod vecine sandera - svaki ima neke male ogrebotine a ta plastika se odvaja skoro kod svakog Sandera - pogledajte na parkinzima, pa cete videti. Zalosno ali istinito. Plastiku nisam farbao, vec lim iznad plastike.
Jos jednom , hvala svima koji su se javili na ovu temu a svaka cast administratorima i Hero member-ima, kad uspevaju da procitaju sve postove/teme. Kad bi tako savesni bili i ljudi u zvanicnim servisima, gde bi nam bio kraj.  Samo tako nastavite.

speedo

Takva, sitna, oštećenja mogu nastati od gotovo neprimjetnih udaraca. Ja sam zaradio već tri ili četiri na prednjoj haubi, sitni kamenčići čine svoje...lagano sam zafarbao (na isti taj način) i vozim dalje. Šta da se radi, ne vrijedi se previše nervirati. Malo mi je nevjerovatno da se kesom može primjetno ogrebati farba, ali to ni ne želim provjeravati. Uz sve slabosti boje na Dacijama meni ipak ne djeluje toliko slabo. U svakom slučaju, ako su ogrebotine blaže, manje, probaj sa kakvom nježnijom polir pastom popraviti situaciju.

zac

@Max28

Potpuno razumem tvoju brigu oko novog auta, svi smo po tom pitanju slicni.... zato sam i rekao da reklamiras sve sto ti je sumnjivo..... ocigledno da se Sandero razlikuje od Logana... bar sto se tice tih sitnica kao sto su plasticna podkrila, na Loganu to soji kako treba...mozda su poceli da stede i na tome... menjac i volan prati, mozda stvarno nesto zeza na tvom autu.... ako se pogorsava, pravac u servis trazi svoja prava...  :ziveli:


Max28

Hvala na savetima. Da ne ispadne da samo kritikujem Sandero, ima on i dosta dobrih strana, inace ga nebi ni kupio. Motor, potrosnja, komfor, gepek,... ali da ne skrenem sa teme. Pretpostavljem da ima mesto gde moze i da se hvalimo tj, da navodimo dobre strane.
Imao sam i cak jednu tragi/komicnu (macka u motoru) situaciju (zavisi kako je posmatrate) ali za to cu ta otvorim novi topic, samo da nadjem gde da ga svrstam/otvorim.
Pozdrav.

Ivko

Danas je tesko sacuvati limariju ako auto stoji na parkingu kao moj. Stalno neke ogrebotine po autu, neke sam uspeo da resim poliranjem ali stalno se pojavljuju nove.
Imam problema i sa golubovima tako da svako jutro moram prvo da cistim auto od izmeta, a na pocetku nisam obracao paznju na njih tako da mi se na haubi pojavio i prsten, nagrizena farba, reklamirao sam u servis, naravno nisu mi priznali jer i u servisnoj knjizici pise da ne priznaju ostecenja od pticjeg izmeta. Poliranjem nisam uspeo da resim i tako je ostalo.

Veterinar

Izvinjavam se što je fotografija ukoso postavljena.



Koliko vidim, unutrašnja strana blatobrana premazana je nekim crnim, verovatno zastitnim "materijalom". Ipak, najverovatnije zbog dejstva kamenčića, na pojedinim mestima ta "farba" se oljuštila. Ima li neko ideju čime bi bilo dobro premazati ta mesta?