Kvalitet farbe i problemi sa istom

prethodna tema - sledeća tema

boban66

 Pošto mi je auto fest prljav, od crvene  postao siv , idem sutra da kupim neki dobar šampon a ovih dana najavljuju toplo vreme  pa  će biti pranja. Baš ću da ga ,,sredim,, :jea:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Daniel

Vala treba ce nam svima postenog pranja nakon ove proklete zime.
Ali vec vidim jednu novu temu, ili nadogranju moje stare.
Pojava rdje nakon ove lepe zime.
Nije da baksuziram, ali "mi se javlja", da ce biti mnooogo novih slucajeva.






The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.


The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

aurora

 :hm:  :help: možda sam okasnila, a možda i mašim temu, oprostićete mi prvi je put da vam se obraćam  :c:
naime, preuzela ja sandera i u salonu ga pregledam i uočim ispod levog fara malo malo malo ostećenje, kad je bio veže ofarban, neka mrvica ga je zakačila i pokvarila farbu... šta da radim? zvali su me iz auto kuće da dođem, da mi samo četkicom kanu boju, međutim odkud znam da ga neće zeznuti još više, a s druge strane se brinem da taj ˝otvoreni deo˝ ne bude pokretač rđe, od snega, kiše, rizla...itd... nisam pametna! da čačkam ili ne, drugima kad sam objašnjavala nisu mogli da nađu, mislili da je to neka prljavština...savet molim :)

silent

Ja sam na nekoliko mesta primetio da se u procesu farbanja provukla po neka "truncica" i da ju je farba prekrila i sad je na tom mestu mikro izbocina. Cak sam potpuno istu stvar video i kod Dustera izlozenog u Kompresorovom salonu. Ocigledno im se to desava prilikom fabanja :ne:
A sto se tice sitnih ostecenja izazvanih kamencicima ili vratima drugih vozaca na parkingu  :ljut: , to resavam Motipovom touch-up bojom, sa cetkicom. Nasao sam najslicniju nijansu, doduse nije bez razlike u odnosu na farbu na autu. Na http://www.motip.nl/?page=26&mid=0 moze da se nadje tacna sifra, po boji automobila.

ppejic

@aurora

Ispod fara je plastika!

DrJekyll

#35
Nebitno da li je plastika ili ne, sve je ofarbano. Idi vidi pa neka ti poprave to, a ako i dalje budeš videla to uloži reklamaciju pa da ti ponovo ofarbaju taj deo (ceo branik) jer je to tvoje pravo.


Da pređem na drugu stvar:
Ja danas gledao auto i vidim da mi je prednje levo krilo u sredini ruba iznad točka udereno od nečijih vrata. Naime ne znam šta se oljuštilo, nisam dobro video, ali sada mi je verovatno samo pukao lak, otprilike kvadratni santimetar. Inače imam i pošteno ulubljenje. :banghead: Nadam se da nije i boja stradala pošto je auto crn, a i prajmer je obično crn ispod farbe. Popiz######deo saaaam! Je*em ti blokove i njihove male skučene parkinge. Moram da dignem još jedan kredit i da kupim garažu  :ljut:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Veterinar

Imao sam takvo udubljenje od Tempo-kolica. Iznad njega je pukla farba zbog nabiranja lima. Oprao, osusio, zalepio nalepnicu, ofarbao je i sacekao da mi dve godine kasnije pas u Smederevu izgrize blatobran. Tada sam sve popravio. Imam tragove blazeg udarca sa ogrebotinama tik iza prednjeg levog tocka. Udarac od komsijskog auta dogodio se pre godinu i nesto (pisao sam o tome), ali nema nikakvih tragova rdje na tim mestima. Pre godinu sam objavio neke fotografije  (tragovi rdje u prtljaznom prostoru, ispucala farba na krovu), a od tada se nista novo nije dogodilo, niti se stanje pogorsalo.

boban66

#37
Citat: DrJekyll poslato 12.03.2011. - 19:12
Moram da dignem još jedan kredit i da kupim garažu  :ljut:
Džabe bacaš pare :-)1, Ja sam aktivirao kasko isključivo zbog farbanja oderotina i ogrebotina i sve su se desile na javnim parkinzima ili ispred supermarketa. Sem ako nemaš neku garažu na točkovima pa je vučeš sa sobom :hihi:
Kvalitet laka je loš ,za sada s farbom i nemam probleme
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Keka

Posle temeljnog pranja u reziji uradi sam, a nakon zimskih carolija, video sam sledece:

1. Na desnim prednjim vratima u nivou soferke kamencic je oljustio farbu i to mesto je korodiralo. (sanirano cetkicom i bojom).
2. Na donjem uglu desnih zadnih vrata, u predelu prekidaca za svetlo, na samom pregibu, oljusteno je parce 2-3 mm sirine i 8-10 mm visine, sa jednom tackom korozije. (sanirano cetkicom)
3. Obe strane su, skoro u potpunosti, difuzno izgrebuckane od talenata na parkinzima. ostecenje na farbi je u vidu povrsinskih ogrebotina, ali je mestimicno ulubljen lim, izeo ih mekan i tanak lim.
4. Na rubovima nema znakova probijanja korozije ispod plasticnih obloga.
5. Na soferki ima nekoliko sitnih rupa od rizle.

Ispred zgrade je bio kratko parkiran Logan 1.4 MPI, 2006. godiste po staklima, crvena boja, sa posteno oljustenim i korodiralim zadnjim rubovima na obe strane. Nije imao plasticne obloge. Nisam video vlasnika da pitam za OTS i da pitam da zavirim u prtljaznik, oko cepa za gorivo i ispod lajsni na vratima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


brave

Nisam ocekivao da ce se vec pojaviti tacka od 1.5mm korozije na samom pocetku zadnjeg desnog blatobrana.

sphex

we brake for nobody!

brave

#41
Godinu i po.

sphex

prerano.... izgleda da je ova zima (čitaj so i rizla) došla glave farbi...
we brake for nobody!

Dachos

Nedopustivo rano, po meni! Obavezno to reklamiraj u ovlascenom servisu! Nikakva so i rizla to ne mogu da opravdaju..

aurora

da vas pitam: auto imam već mesec i po dana, salonac, a po rubovima vrata se farba dobrano oljuštila...  :banghead: nisam bahata i pazim kako otvaram vrata, čitam ovaj topic i vidim da se svi žale na boju i  pitam se šta mi je raditi? da li da reklamiram, i iznerviram se kad mi ne priznaju/odbiju reklamaciju ili da kupim one gumene štitnike (ili kako se već zovu) i stavim na vrata i donekle zamaskiram problem?  :ljut: