Termometar vanjske i unutrašnje temperature

prethodna tema - sledeća tema

zac

Mladjo, ovaj mi se svidja.  :to:  Jel ima neko osvetljenje displeja?  Gde si ga kupio?

krle

#136
Citat: glavonja3 poslato 04.06.2012. - 11:14
 

Koji je to tacno plasticni suspleh sa tri srafa?

Pričvršćen je sa tri zavrtnja T20, jednom većom tiplom sa glavom u obliku pečurke i jednom   kopčom .

mladja73

@ Zac: nazalost nema osvetljenje. Kupio sam ga u Total Elektro u V.Stepe 91 prodavnica rezervnih delova za belu tehniku.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

Hvala, zujnucu ovih dana da vidim da li ih jos imaju....  :to:

E, a cena, na koliko da racunam, otprilike.  :wave:

mladja73

Koliko se secam cena je bila  manja  od hiljadarke...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

maestral5747

Citat: nenaddj poslato 28.03.2012. - 21:23

1. http://www.lampa.it/en/prod-57-282-586-in%2Fout_thermometer___12%2F24v.asp


Baš ovakvog ja imam skoro godinu dana u meganeu, smjestio ga gore iznad unutarnjeg retrovizora, a sonda je išla u desni retrovizor. Jedina mana mu je što brzo potroši dugmastu bateriju. Po stalkerovom uputstvu stanjio sam malo poklopac baterije pa je stala duplo deblja. Ipak, svakih 4-5 mjeseci treba nova

staracstol

Nabavio sam ovaj termometar, sad jos samo da provalim gde i kako da ga ugradim a da izgleda a la fabrique

Aleks

Citat: Aleks poslato 13.03.2011. - 17:02

Ja sam ovako osmislio nosac za ovaj model termometra, pa mozda nekom pomogne. Nosac radi na principu stipaljke, napravljen je od tankog aluminijumskog lima i ofarban u crno.




Ovde se vidi kako izgleda, donji deo profilisite da odgovara obliku termometra.


Zatim ga zavucite izmedju neba i krova.


Kada se zavuce do kraja izgleda ovako. Pazite na duzinu gornjeg kraka nosaca da nije predugacak jer moze da zadire o kuciste sijalice za osvetljavanje kabine.


Zavucete termometar sa jedne strane.....


....da bi na kraju izgledalo ovako.

Dalji postupak montaze sam objasnio u jednom od ranijih postova.
Srecan rad!!! :to: :to:


staracstol

I ja sam razmisljao onom delu plafona kod svetla ali vise u smislu nekog kucista pre nego drzaca. Ima vremena, osmislicu vec nesto.

Sir Oliver

Starac, gde si kupio ovo, koliko rsd-a?
Ovo je odlična stvar, mora da moze negde na konzolu da se uglavi. Izgledao bi kao fabrički.  :aplause:
I drink to make other people more interesting.

zac

Meni se svideo ovaj...  http://www.dx.com/p/multi-functional-car-2-5-lcd-clock-thermometer-battery-voltmeter-black-blue-231813 

Pored spoljasnje i unutrasnej temp. ima i voltmetar...i sat...a moze da svetli i u dve boje..plasvo i narandzasto... razmisljam da ga porucim...  :wave:

Vladimir

^
Imam ja bas takav termometar, sa narandzastim displejom.
Nikako da stignem da provucem sondu za merenje spoljasnje temperature, tako da mi meri samo unutrasnju temperaturu.
Proveravao sam mu tacnost merenja tako sto sam ga uporedjivao sa klasicnim termometrom, i radi tacno.
Ja sam zadovoljan kvalitetom.
Ja sam ga uzeo na eBay-u, jeftiniji je nego na DX, a takodje je free shipping.

staracstol

@Sir Oliver: Kupindo, 1650rsd. Svidelo mi se sto je amber osvetljenje ko i fabricko. Sa ugradnjom ne zurim. Kontempliram :)

mali.alen

Dajte ljudi ideje gdje smjestiti ovaj mali termometar. Ima napajanje 12v, znači treba negdje ukrasti i struju. Dimenzije su otprilike 5x3 cm


Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!