Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Ja sam se malo zainteresovao oko tih Mentor guma  ex trayal pa sam malo kopao po netu, izgleda da su ih preuzeli amerikanci Cooper tires, koji im je ako je verovati netu promenio ime i smešu (manje plastike) i pored njih proizvodi neki njihov brend Avon?!

Sad koliko je to poboljšano?!  :ces:

glavonja3

Gledao sam Mentor gume i izgledaju fino na dodir i mirisu na gumu :) To je sve sto znam, mozda bih i kupio ako neko potvrdi na forumu da su iole dobre. Dotad vozim Vintere.

Zeleni Jova

+da podelim sa vama jednu informaciju uz kaficu  :kava:
Preko puta moje zgrade imam vulkanizera, u ok smo odnosima.
Jednom prilikom smo se raspričali i on mi kaže:
kao sa nekim njegovim kolegom, bilo im dosadno, pa su izmerili dubinu šare kod Wintere, i kod nekih jačih brendova (Mišelin, Kontinental itd...).
I izmere oni da nova Wintera ima dubinu šare oko 6mm, a jači brendovi blizu 8mm. A inače uopšte poznato je da se Wintera brže troši.
Znači, manja šara i brže se troši! A mi mislimo, kao da smo dobro prošli, jer jeftinija je....  :bonk:

vkaradzic

Wintere kupljene u novembru 2010. godine sam premerio na dan kupovine ovim:

.. oko 8.5mm.
Sada su 4. sezona (do sada prešle oko 29.000km isključivo po hladnom vremenu tokom te tri zime).. dubina šare trenutno ~ 7mm.

Zeleni Jova

Hmmm
Možda je pričao o letnjim gumama?
Proveriću info...

Loganovac

E pa za letnju Winteru još nisam čuo  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Letnja Wintera zove se Summera.

sokoll

Prosle nedelje uzeo Barum Polaris 3 za 5400d komad sa ugradnjom i balansiranjem 185/65R15 . Znaci kostaju kao Wintere a prvi utisci su mi veoma dobri . Na snegu odlicne kao i wintere , na mokrom su malo bolje ali nisu sjajne a na poledici (jutros) dosta bolje . Ogradjujem se jer ih vozim tek nekoliko dana videcemo . Takodje me zanima da li ce manje da se deformisu za godinu -dve jer tu imam lose iskustvo sa winterom

Zeleni Jova

Citat: Loganovac poslato 29.11.2013. - 13:40
E pa za letnju Winteru još nisam čuo  :lau:
Sreo sam vulkanizera u radnji danas, moja greška.
:c:
Pričao je o letnjim Tigar gumama.

Aleksabgd

Ja sam imao fenomenalna iskustva sa  Dunlop SP WINTER SPORT 3D 205/55 R16 91H gumama na kolima sa 240 ks i 4x4 pogonom. Odlazak na planinu po snegu je bio macji kasalj. Na mokrom kolovozu nisu imale tendenciju proklizavanja kao wintera i sava s3 gume . Kupljene su nove , bile su made in Germany i za 3 sezone cista 10ka od mene.

Branislav-NIŠ

Ja sam danas skinuo zimske gume sa auta,domaća radinost stoličica i žabica pa polako,nekako mi je žao da ih više vozim po ovako toplom vremenu.

zac

Ja planiram da skinem svoje zimske gume u oktobru 2018.  :laugh1:

ivan-bgd

Danas wintera ide na zasluženi odmor  :kava: ,a continental dolazi da vrti do jeseni. :dance:

Jelenko

Ja kupio prije 3 dana zimske i stavio na auto,ja njih vozim preko citave godine.... :Smiley: navika jbg


Vladd

Stavio četiri nove Michelin Energy Saver Plus. Wintere na zadnjim točkovima se deformisale posle dve sezone i nekih 30.000km. Na prednjim točkovima su još uvek ok.
Inače sam Wintere dobio na poklon uz auto...