5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Danas sam odradio zakasneli redovni servis, kilometraža 65.000, kod Žive u Pančevu. Zamena ulja u menjaču, zamena svećica i desne kugle posle pregleda vešanja. Planirao sam da menjam diskove, ali se priča završila samo zamenom pločica, pošto je majstor Goran (onaj drugi, nepovređen  :Smiley:) ocenio da nisu narisani niti previše stanjeni, jedino što su potrošeni nepravilno (površina diska nije ravna već nekako talasasta). Rekao je da strogo tehnički posmatrano stvar jeste za zamenu, ali da su i ovakvi u super stanju kakvi se voze, da ima dovoljno mesa da istroše još jedne pločice i da će posle kraćeg perioda adaptacije novih pločica sve da legne super, tako da smo priču završili zamenom pločica po ceni maltene aftermarket diskova i pločica (Bosch sa Renault kataloškim oznakama, odmah da kažem da su ugrađeni isključivo Renault originalni delovi), ali JBG to je cena održavanja u ovlašćenim servisima... Doduše, moram da kažem da nisam ni pitao za zamenske delove.
Računica izgleda ovako:

Ulje ELF 5W40..........................5x750=3750
Filter ulja............................................850
Filter vazduha....................................1250
Pločice Bosch.....................................5100
Ulje Tranself 75W80.................3x1000=3000
Svečice Renault........................4x800=3200
Kugla................................................1400
Radni sat servisa...................3,5x1000=3500
--------------------------------------------
UKUPNO:..........................................22000

E sad tek vidim da nije naplatio polen filter (opet originalni Renault, sa aktivnim ugljem, stvarno se oseća razlika) i jako mi je zbog toga žao, platiću sledeći put kad budem radio servis  :c: . S druge strane kontam, verovatno ga je uračunao u cenu pločica jer vidim da se teško snalazio sa onim PDV šiframa, kuglu je dopisao na fiskalnom računu.

Majstori kao i uvek, za svaku pohvalu! Hvala, momci!

P.S. moram da dodam, svećice normalno zamenjene preventivno, skinute svećice detaljno sam zagledao i mogu da kažem da su u fenomenalnom stanju, lepo se vidi da ovaj motor živi kao bubreg u loju, blago njemu!  :kava:
Jedino sam zabrljao što zaboravih da slikam, a poneo sam foto aparat...  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Za ne fotografisanje... :palica: :gun:

Sto se tice kugle, htedoh da te pitam...jel to kugla originalna Renaultova ili neka zamenska???  :wave:

Loganovac

Ne mogu sa sigurnošću da tvrdim, nisam je zagledao jer je kasnije doneta (posle pregleda trapa), sve ostalo je original Renault.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Ok...pitao sam zbog cene....mesto mi je preniska za Renault...ali ko zna..ipak je to potrosni materijal.

Zoran

Lijepo što si to sve uradio ali mi je skupo ovo ulje za mjenjač  :ces:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

U tom cenovnom rangu se krecu zamenske kugle. Mislim da Renault ni nema kuglu nego menja celo rame.

I dalje mi nije jasna sarolikost u cenama delova....Motrio filter ulja je u Bg preko 1000 din, ovde je 850 itd.

Cene plocica-osasavili te bre. Posto si spretan sa kljucem i srafcigerom, to si mogao i sam da sredis za trecinu cene.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd


[/quote]Motrio filter 1000din?Purflux je ispod 500 din.
Malo toga Reno sam pravi,za njega i po njegovim standardima to prave velike svetske firme specializovane za to što rade (Purflux,Eyquem,Valeo,Boš,Gates...).Kada na to stave Renoov znak to onda košta dva tri puta više u saradnji sa prepoštenim ovlašćenim servisima.Zašto to kupovati tamo,ne znam,možda iz straha od mogućih falsifikata.Pa ako "Živa" i ostali ovlašćeni imaju neki ugled i moral (pa ne uvaljuju falsifikate),imaju ga valjda i veliki uvoznici i prodavci delova i potrošnog materijala.
Motrio je posebna priča.Kad Motrio uđe u ovlašćene servise postane preskup i gubi smisao.Posebno što i sam Reno daje do znanja da je to na dnu prihvatljivog nivoa kvaliteta.

gile

Danas odradjen 6 servis na 89860 km kod Zive u pancevu

Motorno ulje............ 3000
Filter ulja...................850
Filter vazduha...........1250
Filter kabine..............1950
Servis plina...............3500
Usluga servisa...........1700

Ukupno...................12250

Majstor pregledao auto sve je OK. Za ovaj servis je predvidjeno i zamena ulja u menjacu (menjano ranije) i zamena kocionog ulja (koje nisma odradio). Mada ova zamena kocionog ulja mi nema neke logike posto menjaju ulje samo u posudi a ne iz celog sistema. Kao i do sada zadovoljan uslugom servisa

neskafa

Citat: Loganovac poslato 05.08.2013. - 15:03
Danas sam odradio zakasneli redovni servis, kilometraža 65.000, kod Žive u Pančevu. ....
.... ali JBG to je cena održavanja u ovlašćenim servisima.
Da li je Ziva zadrzao licencu ovlascenog servisa?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Turbo

Citat: gile poslato 09.08.2013. - 10:03
Danas odradjen 6 servis na 89860 km kod Zive u pancevu
Majstor pregledao auto.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Turbo

Kupljeni filteri i ulje za redovan servis(7. po redu).
filter vazduha-1400din,filter ulja-470din,filter klime-965din,(svi purflux kupljeni u panteru)+ulje elf evolution 5w40 4L.-2100din(profaco).U subotu pravac kanal.

Ayrton

 :ne:
Nešto mi ovaj vazdušni deluje skupo.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Turbo

Iskreno i meni deluje skuplje al nisam imao zivaca
da jurim na vise mesta.

jasho