3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Vladimire, o cenama necu da komentarisem, to su vec uradile kolege i potpuno se slazem sa njima. Ono sto me interesuje je, zasto su dolivali antifriz, a nigde neki komentar ili primedba da negde curi. Ja sam antifriz menjao na 197000km posle sest godina, nikada nisam dolivao i uvek je bio na istom nivou.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Goky

a i zamena svećica na 30.000km, u servisnom uputstvu piše da se svećice menjaju na 60.000km.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Vladimir

@ Goky
Pitao sam ih za interval zamene svecica, posto i kod mene u knjizici pise da je zamena na 60000 km ali mi rekose da su dobili takvu direktivu i da obavezno menjaju svecice na 3. servisu.

@vujanovgoran
Ja za ove 3 godine nisam primetio da curi antifriz.
Na posudi imam flomasterom nacrtane 2 linije i uvek je nivo bio tacno izmedju, sada su izgleda dolili malo i sad je nivo za nijansu ispod maksimuma.


vujanovgoran

Citat: Vladimir poslato 05.07.2013. - 13:30
Pitao sam ih za interval zamene svecica, posto i kod mene u knjizici pise da je zamena na 60000 km ali mi rekose da su dobili takvu direktivu i da obavezno menjaju svecice na 3. servisu.
Za takvu direktivu bi trebali troskove da snose oni. U prevodu svecice su potrosni materijal i menjaju se na 60000km, takvi su uslovi kada kupis nov auto. E sada ako svecice ne mogu da izdrze tu km, znaci da su neispravne i moraju ranije da se zamene u trosku prodavca auta. Meni su sponu menjali na 30000km u njihovom trosku. Treba samo malo dici glas i zapretiti tuzbom ako treba.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

kiconix

Skupo plaćena škola.
O cenama neću da komentarišem jer je ovo toliko bezobrazno da bih samo pao u vatru.
Još jednom da napomenem, nemojte biti lenji, telefon u ruke, pozovite par servisa i uporedite cene i radove, možete izaći iz servisa sa par crvenih manje.

ex-user

Šta se u principu sve radi/menja na trećem servisu? Sandero je prešao 25.000km. Kakve su cene u servisima u Beogradu, da li je neko skoro radio servis?
bla bla bla

radan

Reno Sava paket za mali servis oko 7000 dinara, plus filter klime 1500 i ruke oko 400 dinara i Wurtove svecice sve izadje oko 11.000

Loganovac

E još nisu svećice pravili... Još malo pa će valjda nuditi i Loctite svećice???  :fiju:

Wurth jeste renomirana firma sa kvalitetnim proizvodima, ali od gitara najbolje obožavam Fender a od svećica Eyquem za auto koji imam. Od Wurth-a bih rado uzeo neki odvijač sprej, alate i slično...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ex-user

Citat: radan poslato 21.04.2014. - 15:09
Reno Sava paket za mali servis oko 7000 dinara, plus filter klime 1500 i ruke oko 400 dinara i Wurtove svecice sve izadje oko 11.000

Da, čuo sam i kod ostalih da je toliko... Bzvz, prvi i drugi servis sam platio oko 5500 i 6000 dinara ukupno, mislim da su bile neke akcije u pitanju, i € je bio malo manji, ali svejedno, ovo je baš puno... (ali moram zbog garancije) :glare:
bla bla bla

Keka

Cudno je da u garanciji stavljaju Wurth svecice.

Ako je vec tako, pitaj da li prihvataju da sam doneses materijal, usteda je znacajna.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kapsid

 :write: 3. servis odrađen jutros,, tri godine,ukupno 21300 km, u Banjaluci ovlašteni distributer i servis,4 l ulja,podložna pločica,filter i ruke.Cijena 91 KM odnosno(približno 46 eur)  :amen:,poslije išao na tehnički zbog registracije čiko kaže da je baš zadovoljan rezultatima :lazy:.
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

speedo

kapsid, šta je sa ostalim? Prvenstveno mislim na filter zraka, klime i kočionu tečnost.

Elem, i sam se pripremam za treći servis. Odradio sam negdje oko 18500 km, ali šta da se radi :ne:
Uglavnom, ulje, filter ulja, podloška, filter klime, tečnost za kočnice bi trebalo da izađe negdje malo više od 150 KM...ili do 80 €. Najvjerovatnije ću 10.5. na servis pa pišem poslije toga šta je tačno i po kojim cijenama zamijenjeno i urađeno.
U servisnoj stoji da se antifriz i tečnost za kočnice mijenjaju na svake tri godine, ja ću antifriz, uz kontrolu stanja i nivoa gurati do velikog servisa koji planiram za petu godinu, ne prije.

kapsid

Speedo, filter zraka i klime mjenjani prošle godine kad sam na satu imao 14500 km,i momak reče baš tako,mjenjani prošli put ne treba sad(da mjenjam sam? :conf:)Vidim pojedini članovi u svojim postovima kažu:Mjenjaj sam :cap:.Za kočionu tečnost,ne rekoše ništa .,uglavnom spomenuše diskove na 30000 km tj. kad budem sljedeći put dolazio,po tome kako prelazim to će biti iduće godine. :297:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

speedo

OK, ako si filtere već zamijenio. To za diskove mi nije jasno  :ces: , nedavno sam nabacio ljetni set točkova i usput pogledao i pločice i diskove, u prilično dobrom stanju....a vozim normalno, nekada i malo brže, ali ne pretjerujem. Kočionu tečnost su i meni prešutili, ali ja sam ih napomenuo, u servosnoj (bar mojoj) piše da kočiona tečnost ide na zamjenu svake tri godine, i nije ni posebno skupa.

kapsid

Hvala ti,speedo :aplause:,što si mi napomenuo za kočionu tečnost,mogu svratiti da ih priupitam :rtfm:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!