Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Logan1.4MPI

pazi na DOT... to mi nije jasno... guma NIKAD nema na stanju jer sve prodaju, a kad dobiju, ono 2 godine stare gume  :Smiley: odakle ih samo dovlace... :D

sibelius

pa najbolje bi bilo da mi uvale stare gume.... se mislim da ne bi bilo izvodljivo jerbo tih guma nema nigde a uvozi ih samo coning. pa valjda zvanicni uvoznik ne uvozi bajate gume ( mada ovo je zemlja srbija i ovde je sve moguce )

Logan1.4MPI

kazem ti, ja sam u NS cekao Conti gume 2012te, i pitam zenu preko telefona (ostavio broj da mi javi kad nabave, javila posle mesec dana) koji je DOT, ona kao ne brinite nove su gume... ja dosao ono 32 nedelja 2010 godine... Coning, kod Temerinskog mosta...

brankovs

Ja sam juče ponovio svog ljubimca novim letnjim gumama.Posle dosta guglanja odlučio sam se za UNIROYAL rainsport 3 195/55/16,DOT 1414.Perverzija od gume,šara prelepa,fina,mekana,neverovatno tiha,veoma sigurna na pravcu i krivinama,ima odličnu kontrolu,po kiši bi trebalo da bude izuzetna,jedva čekam da padne.Cijena 9517 din.,nije ni jeftina a ni tako skupa.To je relativno nova guma na tržištu i preporučujem je,ja sam prezadovoljan kako izgledom tako i performansama  :woo-hoo:

http://www.uniroyal-tyres.com/www/uniroyal_tires_de_en/themes/summertires/fd_rainsport-3/rainsport-3.html

http://pneumatik.hr/akcija-uz-cetiri-zimske-goodyear-gume-poklon-deka/

Andrix

Deluje kao fina asimetricna sara
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

hobbista

Citat: sibelius poslato 23.04.2014. - 09:39
... pa valjda zvanicni uvoznik ne uvozi bajate gume ...
Te gume (sa matorim DOTom) dobijaju se po drastično nižoj ceni u nabavci, što naši dovitljivi trgovci koriste. Koliko se sećam, ako napune 24 meseca a ostanu na lageru, idu u froncle.


Citat: brankovs poslato 23.04.2014. - 19:39
...Posle dosta guglanja odlučio sam se za UNIROYAL rainsport 3 195/55/16,DOT 1414...
Uh, jedva čekam da čujem utiske posle nešto pregaženih km, odnosno kada krenu jesenje kiše.
Nadam se da je kvalitet još uvek kao nekada  :aplause:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

 Koliko me pamet služi za ovakvu šaru bi trebalo imati dvije lijeve i dvije desne gume  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Asimetrična šara po pravilu nema usmereni profil (odnosno nije definisan smer rotacije), tako da jedino pri montaži treba voditi računa koja je strana spoljna i sve čučne ko d*pe na nošu, a stvar ne simetrična na autu - leva i desna dođu kao u ogledalu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Citat: Zoran poslato 24.04.2014. - 08:46
Koliko me pamet služi za ovakvu šaru bi trebalo imati dvije lijeve i dvije desne gume  :ne:.

I dve prednje i jos dve zadnje, znaci u kompletu 8 guma za sezonu. :Smiley:

hobbista

#534
Ne, imaju i smer i unutrašnju/spoljnu stranu.


EDIT: Ups, ove nemaju smer. Viđao sam asimetrične gume sa smerom i stranom :(
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Andrix

Cudo asimetricne a nemaju da pise koja je spoljna strana
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Ako još uvek govorimo o Uniroyal gumama, na njima su označene i spoljašnja i unutrašnja strana, lepo piše i u uputstvu za montažu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd

Povoljne gume ako nekome trebaju u ovoj dimenziji.  http://www.nonstopshop.rs/i-40740/tigar-sigura-91t-19565r15

sibelius

evo da se konacno pohvalim......castio sam ljubimca sa 4 komada conti premium contact 5
moram priznati da je sad auto tisi bar 50 % a da se ponasa kao da je neki drugi auto
milina jedna....sad samo ostaje da padne prva kvalitetna kisa pa da proverimo kocenje ,da kompletiramo utiske

Logan1.4MPI

ja sam zadovoljan sa tim gumama, a imam ih samo napred, nazad su trojke... dobre su i po kisi