Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Logan1.4MPI

probaj da reklamiras, to je uzasno malo, jel ti istekla garancija?

Vladd

Istekla garancija. Auto je kupljen u februaru 2011.
Baš je malo, pogotovo što su zadnji točkovi, i plus ja 70% kilometraže prelazim po autoputu, tako da nisu nešto ni mučene...
Ali iskreno, poznajući kako se kod nas posluje, u startu sam i očekivao da te gume koje poklanjaju nisu baš prva klasa.

Andrix

Ja bih rekao da su Wintere dobre sto se sare tice i brzine trosenja, ali relat.brzo izgube geometriju. Ja sam ih terao 3 god, i leti i zimi, oko 20000 km, i sara odlicna ali prave osmice, i to zadnje...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

drzarkod

Zadnje fabricke Miselinke prebacio  na 12000 km napred I nisam mogao da vozim na 120 km na h koliko su tresle iako je balans radjen I 2x proveravan...vratim prednje napred I gle cuda auto ko strela. Toliko o deformacijama...

sokoll

#1459
Ako si hteo da kazes da je to normalna pojava na 12 000km nikako nisi u pravu .
Sta se konkretno dogodilo u tvom slucaju ne znam .

drzarkod

Nije normalno naravno.....mozda zato sto je malo presao...ulezane gume u garazi...

Logan1.4MPI

ne skladistite gume pravilno?

drzarkod

Ma bile na tockovima.....

astmario

Kada smo kod skladistenja, kako bi bilo najbolje cuvati ih? Tj. da li ih ispumpati ili ostaviti pod pritiskom, lezeci ili uspravno, mogu da se slazu jedna na drugu ili mora svaka zasebno da stoji...

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

#1465
 :offtopic:

ko ne voli da cita  :write:
http://www.4gume.com/static/media/uploads/saveti/skladistenje_sema.jpg



ima i jako dobrih drzaca za 1000din, a znam da je dosta vas i jako sposobno u majstorijama,  pa mozda napravi i nesto bolje, ja imam ovaj


Loganovac

Mislim da malo previše filozofiraju sa skladišetenjem napumpanih guma, na felnama. Kao smetaće gumi koja je napumpana na 2 bara i ima nosivos od pet-šest stotina kilograma težina točka od ne-znam-desetak-kilograma? Da neće možda guma da se deformiše? Baš mi u tom položaju stoje napumpani točkovi u garaži godinama, bez ikakavih problema. Da ne treba možda i  da se redovno okreću i da im se pušta ozbiljna muzika?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

Jes' vala ... moze razanj od letos preko zime da posluzi za okretanje (konstantno,naravno) a za muziku ... pa najbolje nesto iz teme: sta slusate od muzike.  Ponekad i snimljeni zvuk kotrljanja po razlicitim podlogama i udarci od rupa i bankina bi dobro dosli za vitalnost gume. Naravno posle montiranja nikako odma okretanje velikim brzinama (ne brze od raznja) da ne dodje do soka.... Sa pustanjem videa drugih guma u upotrebi nemam nekog iskustva ali mozda moze da pomogne.  :Smiley:
Salu na stranu ... sto rece loganovac, ima pametnih (logicnih) saveta ali brate ima i previse preterivanja i proseravanja...
Pozdrav ! Odoh da spremim razanj al' ne za gume ! :zloca:

zac

Slazem se sa Loganovcem i VeDusom...samo da dodam....obavezno zimske gume na raznju vrteti u smeru kazaljke na casovniku, a letnje obrnuto.  :laugh:

supercuber

Pretrazih forum, ne nadjoh odgovor, na pitanje.

Koje celicne felne za gume (zimske) 205/55/16 pasuju na Stepwaya.

Po nekim podacima , trebalo bi da pasuju od Renault Megane II ,  6.5 Jx16"  , ET je 49, otvori za vijke 4x100, otvor glavcine je 60mm.
Da li se varam?
Da li sa ET 49 nece zaglaviti kocionu viljusku?

Dosadilo mi je da svakih 6 meseci cekam  kod vulkanizera, placam demontazu/montazu/balansiranje/ventile, ma samo vazduh sto ne naplate.
Za sezonu/dve, investicija  u celicne felne bi se sama isplatila, a malo gimnastike oko zamene tockova, dobro bi mi koristilo.

Ima neko savet/iskustvo/preporuku?
Hvala ,