Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Prema uputstvu koje sam dobio uz Einhell-ov punjač, akumulator se treba puniti najmanje 12 sati. Par puta sam tako radio i prazni akumulatori su nastavili da žive. Radilo se o klasičnim akumulatorima sa održavanjem. Možda je taj Bosch-ov punjač neki "opasniji".

Keka

Kad ga napunis i iskljucis sa punjaca, treba da ga ostavis sat-dva i da izmeris gustinu elektrolita u svakoj celiji ili napon izmedju prikljucaka. To ce ti reci da li ima smisla da se zezas ili ne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Pre ugradnje u auto, jer nije isključeno da ga nešto u kolima prazni.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Pobeda

Hvala na savetima ali sam upravo odlučio da se ne zezam više, uzeću novi sutra. Nije tolika investicija da bih se nervirao i brinuo da li će mi i kada otkazati a treba za vikend da idem na put sa malim detetom.

kiconix


zac

Citat: Pobeda poslato 06.08.2015. - 10:16
Sinoć je posle 4 sata punjenja upalio  bez problema ali nisam imao vremena da ga vozim. Jutros ponovo prazan. Puniću ga ponovo danas i voziti malo ali po svemu sudeći nema mu spasa  :D


To ne znaci da je mrtav...Vreme punjenja zavisi od snage punjaca i od kapaciteta akumulatora, ne meri se to na satnicu.

Ljota

Citat: Pobeda poslato 06.08.2015. - 17:45
Nije tolika investicija da bih se nervirao i brinuo da li će mi i kada otkazati a treba za vikend da idem na put sa malim detetom.




saša61beograd

Nedavno mi je crkao fabrički Rombat i kupio sam nov.Koliko se sećam,sa starim akumulatorom  za vreme verglanja (onih par sekundi) displej je blago trepereo.Sa novim toga nema.Možda je to ipak neka najava skorog crkavanja (mada svi kažu da crkne bez najave).

Ljota

Najavljeno je bilo pre godinu dana u servisu Dunav osiguranja, gde sam upozoren da ga treba menjati! Medjutim, kako prva ljubav zaborava nema, sluzio je bez ikakvih problema do pre 8,9 dana kada je odjednom bez najave odkazao! Od vise mestana Lefkasa sam cuo da akumulatore menjaju na 5 godina bez ikakve kontrole ispravnosti! Ljudi jesu u pravu ali sta sa tim sto je moj akumulator iz prve ugradnje
trajao 10 god. a trebao je da bude zamenjen sa 4-tim!? Usteda, da ali zato ne bi bilo dramatike, pogotovo ne na godisnjem odmoru!  :write:

Loganovac

Lepo rečeno. Ista priča kao i u svim ostalim aspektima održavanja. Svako ima svoju filozofiju i sve se uvek svodi na pitanje šta vas manje "boli". Ako je prioritet pouzdanost, kako ne biste imali neprijatnosti na putu u kolima punim žena i sitne dece, da ne biste razmišljali kako ćete zanoćiti u šumama punih vukova i drumskih razbojnika  :hihi: , ili ako nemate vremena, znanja i alata da kadgod vas auto ostavi na putu iskopate kanal i otklonite kvar, odlučujete se za potpuno preventivno održavanje. Jeste da košta, ali ti je mirna glava. S druge strane, ako je svaki dinar prioritet, sračunaš koliki je rizik i ulažeš samo koliko mora. U slučaju akumulatora - nov kupuješ tek kad stari rikne. Često ni tad.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Turbo

Ajd malo da ozivim temu.Predhodnih par dana jednom u toku dana mi se desavalo da kumulator malo stucne,to jest auto teze upali.
Danas ceo dan normalno palio i onda popodne malo vise stucnuo i resetovao mi sat i bord comp.Za vikend sam ga punio.
Jel to znaci :pop:

Daniel

Ma jooook, otisao je na odmor...sad ce da se vrati :Smiley:
Godina?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Turbo

Nepune dve godine.Baraba nije zasluzio odmor. :D

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Turbo

Kleme su uredu,spojevi dobri i cisti.Za vikend cu da ga bacim na punjac jos jednom i da izmerim elektrolit u svakoj celiji,pa ce da vidimo sta se desava.