Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Kenda mi je poznata po proizvodnji guma za bicikle, velik dijapazon modela  i u srednjoj su klasi....ali za kola nikad cuo
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

gomilos

#661
hajde i ja malo da se oglasim posle duzeg vremena. Stavio danas sve cetiri, domacinski, Sava Intensa HP 91H, 205/55R16 u Beogumi za 5.580din. Proizvodnja 2215 oznaka. Nadam se da valjaju, malo se raspitao i rekoshe mi neki da je ok guma
Malo da se ponovimo i da zamenimo prvi put letnje gume na Stepi, zasluzio je, pred put za koju nedelju za Grcku.

I da , ako neko ima ideju zasto su , bar meni poznato u poslednjih tri godine, jeftinije 205/55 gume od 195/55. To sam primetio jos pre tri godine kad sam kupovao zimske i malo ispratio cenu letnjih guma?

miki-bgd

Mozda je popularnija dimenzija. Vise se prave, znaci jeftnijia proizvodnja + konkurencija.  :ne:

gomilos

Hvala, i meni je slicna logika pala na pamet.

Andrix

Ja sam gledao da uzmem za moj auto cak 175/65/15 ali se ispostavilo da su za 20 posto skuplje od 185/65/15, sto ispada standardna dim.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

Skinuo danas Lassa Atracta ljetne gume, prešle oko 12000 km ove sezone, prednje na 6mm zadnje i dalje na 7 mm, ovo im je završena druga sezona i dao sad pređeno sa njima oko 22000km , odlično se do sada pokazale, mislim da su za preporuku svima! :aplause:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

#668
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Posto su nasi uvoznici i trgovci (konacno) poceli da pribavljaju letnje gume, u dilemi sam sta da radim.

Dakle, felne su 6.5Jx17, po online kalkulatorima maksimalna sirina gume  je 215.

Medjutim, 225/45R17 je 1000+ din jeftinija po komadu, ali ne znam da li moze/sme da se nabudzi i kako bi to izgledalo. Razlika u obimu u odnosu na fabricke 185/65R15 je zanemarljiva.

Fabricka dimenzija za tu felnu je 205/50R17, a te gume kostaju kao da su od zlata  :badmood:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Kad vidim ko i kako nam održava puteve u poslednje vreme,ove gume preseka 0,45 i 0,50 deluju mi kao avantura za hrabre.Srećno kod kupovine,a i posle.

Loganovac

Sad kapirAm zašto si tako jeftino dobio te flene.  :doh: Ko ne plati na mostu - plati na ćupriji.

Nisu ludi ovi što pišu opseg širina gume prema širini felne. I sam si video da je za 6.5"  idealno 195-205 a maksimalno 215.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#672
Danas sam se ponovio u Agrohimu. Sava Intensa UHP V1, 215/45R17 91Y DOT0716 E/B/66dB made in France. Garancija 36 meseci.

Prvi utisci su pomesani:

Guma nije bilo na stanju u NS, ukupno u zemlji ove gume u ovoj dimenziji ima koliko da se nabroji na prste ruku, pa sam morao da porucim iz centralnog magacina i da cekam. Stigle su dan kasnije, kao sto su i rekli.

Medjutim, pri montazi, cetvrta guma je bila fabricki neispravna, pri balansiranju je trazila preko 90g tegova i sarala levo-desno, dok su ostale prosle sa maksimalno 35g. Ljudi nisu hteli da mi prodaju takvu novu gumu, pa smo se dogovorili da sve gume i felne ostanu kod njih dok ne stigne nova guma. Veoma korektno sa njihove strane, ali katastrofalan propust za Savu i GY grupaciju da im kontrolu kvaliteta prodje neispravna guma.

Danas stigla peta guma, balansirana sa uobicajenom tezinom i sve cetiri montirane.

Da stvari budu lepse, ceo dan pada kisa.  :badmood:

Prvi utisak-gume izuzetno dobro drze pravac i u krivinama. Izlaz sa autoputa kod NS, po kisi, 70 km/h kao po sinama, bez najmanje naznake da ce da proklize. Ja nisam smeo vise, posto mi je zeludac zavrsio na bocnom staklu  :Smiley:

Kolotrazi-nikako im ne leze. Moguce zato sto su bile prepumpane (2,4-2,7, kako koja), posle sam smanjio pritisak na 2,2. Posle toga su mnogo udobnije, na nivou fabricke dimenzije.

Nisu bucne, cuje se samo sustanje (mokar kolovoz), za suvo cu tek da vidim.

Kilometraza: 213.000 km. Dubina sare 8mm.

Za sada toliko  :wave:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Što je guma šira i niža to je osjetljivija na kolotrag. 
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Kriva guma je propust fabrike..ili namerni uvoz guma nize klase..?????
Inace...dok sam vozio ...vozio sam iskljucivo na Michelinu.. i primetio sam da Francuski michelin...ne trazi vise od 10-15 g po gumi....a svapski, engleski..ili bilo koji drugi..idu i do 50 g.... definitivno nije isto sta pise na gumi..ko je proizvodi..bez obzira na marku.