Neobican zvuk prilikom jutarnjeg paljenja

prethodna tema - sledeća tema

ducha013

Uredjaj je Landi i prilikom jutarnjeg paljenja kad je motor hladan cuje se nekako neobican zvuk kao da dizne stekcu tj. preskacu svaka druga da se otvara. Sve to se desava dok motor jos radi na benzin, kad se ugreje i malo pre nego prebaci na TNG zvuk se gubi i po ukljucenju  TNG rezima  normalan zvuk dizni se cuje. Jel to normalano jel tako treba da radi??? Posle u toku dana nema tog zvuka pri paljenju motora i daljem radu. Samo u slucajevima kad je motor skroz hladan.

ppejic

To je u redu, meni su prilikom preuzimanja auta sa ugradnje TNG napomenuli da to tako treba da radi. Majstori to zovu "dizne u pripremi".

Tacan razlog zasto je to tako dobices od servisa, mada pretpostavljam da  je rec o proveri da li dizne funkcionisu pre prebacivanja na TNG.

Peja

ducha013

Super onda nema sekirancije i ja sam razmisljao da bi moglo da bude tako nesto.

slavko_bgd

To je tzv strategija predgrevanja (injector pre-heating strategy) gasnih dizni,aktivira se ili deaktivira na osnovu temperature gasa/motora.Sluzi da bi se izbegli termicki udari prilikom prelaska na gas i u prvih nekoliko sekundi rada motora i jos ponesto.
Dakle, sasvim normalna pojava.

Pozdrav

ppejic

Kod mene ta pojava postoji uvek pre prebacivanja na TNG, bilo zima i -15*C, bilo leto sa +30*C

Peja

slavko_bgd

Razliciti firmveri sa istim zadatkom...I to kod tebe je normalno!