Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

#60

Misteriozni deo je mozda moguce napraviti od tvrde i deblje gume

Peja

ppejic

Razmatrao sam moguce "rupe" zvucne izolacije izmedju motora i kabine.
Ponasao sam ovo sa slike. Mesto gde cevi za grejanje ulaze u kabinu. Ovo je potencijalna "rupa" ako je oko njih samo sundjer, bez tvrde prepreke, jer sundjer kao zvucna izolacija je isto sto i vazduh.
Znaci, rupa

ppejic

Izgleda sam jedini ja preopterecen bukom u vozilu  :whistling:

Elem, evo ideje za razmisljanje. Cak i kragujevacki Punto na ovom mestu ima neku diht gumu. Zasto tu ne bi stavili keder?


Peja

Veterinar

 :to: Imam zelju da me jednom provozas, da cujem sve te sumove...

Loganovac

Nećeš ti ništa da čuješ, nemaš Pejin sluh...  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Hehehe. Nakon druzenja u Kovacici napisao si :"Čovek je zaista fanatik po pitanju sitnica u kolima (naročito neželjenih zvukova) i ima sluh kao sova... Sve ono što on čuje - ja ne čujem." Iz mog avatara se vidi da sam se pomalo druzio sa sovama, tako da cu mozda i ja uociti nesto... Ko zna... 

ppejic

U automobilu naseg cenjenog admina sam utvrdio da se ne cuje nista  :nami:

Peja

krle


stalker

Meni također smeta buka ali ja se protiv nje borim muzikom  :woo-hoo:

Baš sam večeras vozio na posao s ugašenim radijom i osluškivao zvukove. Bilo bi lijepo barem donekle utišati ih.
Još kad bih imao vremena i garažu da se pozabavim dampiranjem.  :(
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

david

Jetse mu slabija zvucna izolacija ali neznam da li bih se upustao da to probam sam da odradim... a moze i muzika da se malo jace pusti...

Loganovac

Citat: ppejic poslato 05.03.2010. - 15:17
U automobilu naseg cenjenog admina sam utvrdio da se ne cuje nista  :nami:

Peja

Pa ne čuje se dok stoji, ali po rupama imam neko krckanje u prednjoj konzoli (pokazao sam vam u Kovačici) i nervira me onaj "suncobran" iznad instrument table. Takođe, rekao sam vam da ću na proleće (ako se dovoljno razljutim) da odvojim jedan dan da skinem celu konzolu, a znam koji je to posao, i da nešto krucijalno odradim...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Malo sam se igrao prethodnih dana. Rezultati su vise nego (ne)cujni.
Buku od motora i guma sada cujem samo iz predela noznih komandi i gepeka bocno. Auomobile koje stoje pored mene na raskrsnici vise ne cujem, takodje buka od saobracaja koja se sada cuje je drasticno manja. Sve u svemu 20min posla.

Peja

Daniel

E bre, neki se pate dampuju pola auta, a ti Pejo sa 20m prozorske diht gume resis problem.   :crazy: :cool:  :ziveli:

Salu na stranu, verujem da izgleda sasavo ali radi. :dobro:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Boka

E ovo brzinsko smanjivanje buke mi se svidja. Videcemo na okupljanju koliko je efektno. :to:

Daniel

Nema sta da ne verujemo Peji. On je diplomirao logijevu akustiku.  :cool:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.