Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

Ivan91

Procitah zadnih 10-ak strana, ono sto me zanima je sledece :
Na loganu 2, koj precnik zvucnika ide u zadnja vrata? 13cm ? Imate li neku preporuku sta da uzmem ?
I predpostavljam da cu morati da kupujem euro dzek i da provlacim instalaciju do zadnjih vrata.

ivan-bgd

Ja kupio svojevremeno magnat 13cm,instalaciju proveri da li ima od vrata do radija.Moj stepway je imao samo parče kabla od vrata do srednjeg stuba.Euro džek ti valjda ne treba ako imaš pripremu za radio aparat. :ces:

Loganovac

Pa, moja preporuka nalazi se na prvoj strani http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=400.msg2901#msg2901
Ne verujem da postoji nešto bolje u toj veličini (13cm).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan91

Dzaba kad ih nigde nema :/
Znaci definitivno idu 13cm, treba adapter neki za kacenje da pravim ?

bugi

Ja koristim pioneer trosistemce, kostali su oko 40-50 evra par, ja sam bas prezadovoljan njima.

Ivan91


bugi

#501
Uh ne znam, izgleda da sam bacio kutiju, cini mi se da je snaga 35w.
A i da znam, ne bi ti znacilo, verovatno se sad proizvode pod drugom oznakom... davno sam ja to kupio...

Lazar@

Kako i kuda provuci kablove do zadnjih zvucnika?
Kako se skidaju plastike sa srednjeg (b) stuba?

Ne bih da slomim zabice, a tu je i mehanizam od pojasa?

miki-bgd

To sam odradio pre skoro 4 godine pa se ne secam svih detalja. Nemam ni slike, al cu pokusati da objasnim a ti pitaj ako nesto nije jasno  :to:

Koliko se secam, srednja plastika ima srafove u donjem delu. I mislim da nema nekih drugih problema oko skidanja iste. Ispod je mehanizam pojasa, ne smeta nista pri otvaranju, sve ces da vidis kad otvoris. Samo pazi kuda ide kabl, gledaj da ga smestis da se ne pomera unutar B stuba, da ga ne zakaci pojas.

Zadnja vrata vec imaju mesto gde ulaze kablovi (B stub i zadnja vrata povezani gumenim crevom, i tu je malo pipavo dok se provuce kabl). Ne moras da skidas tapacirung zadnjih vrata, samo skini poklopac za zvucnik, i onda kad sprovedes kabl kroz gumeno crevo guraj ga koliko moze, malo proturis ruku i kroz rupu za zvucnik, pa ces uspeti da izvuces kabl.

Sto se tice kabla koji ide do B stuba, ja sam ga stavio ispod kedera prednjih vrata (dakle kabl se nalazi izmedju kedera i tepiha).  I super se uklopio.

E sad, kako ces da sprovedes kabl od radija do kedera prednjih vrata je na tebi. Nisam naisao na neko zgodno resenje, tako da meni taj kabl visi iznad nogu, ali niko nikad nije zakacio pa nisam ne uzeo da sredim  :c:

speedo

Može da se digne tepih, pa da se te žice provuku ispod...zakačka tepiha se nalazi otprilike kod donjeg ćoška vrata (prema naprijed) i može se da se izvadi i vrati bez problema.

Lazar@

#505
Evo malo apdejta kod mene  :too:
Fabricki Rombat akumulator umro, stavljen novi Duracell

Radio Pioneer MVH 160UI (bez mehanizma za cd, fleska, aux, android/iphone, 2 rca izlaza)


Prednji zvucnici Pioneer TS-G 132 CI(mid bass i visokotonci sa skretnicom, svaka preporuka, za manje para nema boljih zvucnika)



Zadnji zvucnici fabricki blaupunkt+mac audio visokotonci i skretnice koje sam dobio, i upasovao u kutije od nekadasnjih zvucnika od dvd sistema, da ne bih busio tapacire...(inace te kutije moram da fiksiram 3m lepljivom trakom i da ih ofarbam u crno)


Pojacalo za woofer(e) SoundWave B400 2x200w(nikad cuo za marku,tesko boga oca, snage ima na pretek)



Nemam sliku, ali sam stavio SAL kuciste osiguraca i osigurac 60A

Wooferi  SAL SBX 3040(kevlar membrana) u kompresionoj kutiji(radjenoj po specifikaciji) i Panasonic CJ-SW2503 u bass refleks kutiji, rade u obrnutoj fazi



Na prednje i zadnje zvucnike je upaljen HPF(high pass filter) koji ne propusta frekvencije ispod 80hz, a na woferima je LPF(low pass filter) koji ne propusta frekvencije iznad 120hz


Ostalo je jos da ofarbam obije kutije od woofera u crno i da sredim kablove(sakrijem jer vise svuda)...I eventualno da kupim kondezator od pola farada ili farad jer kako sam prikljucio drugi woofer, i pojacao gain na pojacalo imam dosta veliki voltage drop pri glasnom slusanju (pada napon sa 14.4 na 11.9v)




Basa ima na pretek, toliko da lim na c stubu krene da radi kao membrana, zadnji brisac samo sto ne otpadne i tako...
ali ne volim to, volim da cujem dobro uskladjen zvuk, tako da bass druzim na -10 na subwoofer control opciji na radiju
Mnogo se lijepo cuje, s obzirom da me je komplet sistem ispao nesto oko 130e(a u to spada nova muzika, novi zvucnici,polovno pojacalo,panasonic woofer(sal sam imao) sam pravio kablove...) ako nabavim neku kameru sa dobrim mikrofonom napravicu neki demo snimak  :lux:


Loganovac

Nemoj da bacaš pare na onoliki kondenzator, neće ti smanjiti pad napona na akumulatoru. Tako nešto se povezuje blizu pojačala i služi kao rezerva energije pri reprodukciji snažnih i kratkograjnih pikova, recimo udaraca bas bubnja i slično. Ako si već zadovoljan zvukom i snagom, ništa nećeš postići.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

Koliki je presjek naponskih kablova za pojačalo?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

DrJekyll

Ja moram da se pohvalim novom muzikom u kolima :wave:
Naime, slušajući Loganovca (i njegovu muziku u kolima), odlučio sam da promenim moje magnate PowerPlus 693 i 132....i na kraju kupih ja JBL GX963 i JBL Club 5020. Nisam se pokajao, imaju daleko čistiji zvuk, a i jači su malo od mojih magnata...ali sam iskreno očekivao malo jači bass...tako da...gledao sam i jurio po netu i nađoh pojačalo i woofer i bukvalno mi je skoro nestao kamen u bubregu  :hihi1:
Čim pre slikam i snimam pa postavljam.....

P.S.
Da mi je neko nekada rekao da će mi smetati toliki bas u kolima...ne bih mu verovao :-)1
Kada sam ja morao da smanjim, onda je jasno koliko je jako :too:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Lazar@

Citat: Loganovac poslato 06.09.2016. - 19:52
Nemoj da bacaš pare na onoliki kondenzator, neće ti smanjiti pad napona na akumulatoru. Tako nešto se povezuje blizu pojačala i služi kao rezerva energije pri reprodukciji snažnih i kratkograjnih pikova, recimo udaraca bas bubnja i slično. Ako si već zadovoljan zvukom i snagom, ništa nećeš postići.
Napon mi i pada na pojacalu, na akumulatoru/altrnatoru stoji stabilno!
Kablovi su 8 kvadrata ako se ne varam, cisti bakar...

@DjJekyll cekamo slike! :lux: :lux: :lux: