Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Pobeda

У Републици Српској Тигар Винтера 185/65/Р15 је 64 марака (3.840 динара). Када се изврши повраћај ПДВ-а изађе око 3.300 дин. Данас узео две када сам био код пријатеља, следеће зиме ћу променити друге две. Није мала разлика.


Lazar@

Stavio sve 4   Starfire W200 205-55-r16(by Cooper tires,made in Krusevac) koje sam uzeo prosle sezone i presao mozda 1000km...
Posle kontinetala koji je presao 55k su mnogo bucnije ali drze bolje  :lux:

btw meni ih je vulkanizer napumpao na 2.4  bara :conf:

Aleks

Citat: Pobeda poslato 06.12.2015. - 19:56
У Републици Српској Тигар Винтера 185/65/Р15 је 64 марака (3.840 динара). Када се изврши повраћај ПДВ-а изађе око 3.300 дин. Данас узео две када сам био код пријатеља, следеће зиме ћу променити друге две. Није мала разлика.



Kod nas su u proseku oko 4.500din. Bez komentara...

samsung

Kupio danas u Kemoimpexu  riken snowvin (tigar Wintera) 185 65 15 nešto ispod 4300din. komad.
pozdrav iz St.Pazove

Loganovac

 :ces:  Mi beše nešto pričasmo da to nije baš isto?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Isto, isto samo cena različita ;-) kod mene bi rekli ista pašta drugo pakovanje! :to:

Lazar@

juce bio malo da isprobam starfire w200 i prezadovoljan sam s obzirom da je bas jeftina guma(oko 150e su bile sve 4 nove gume 205-55-16)...kocenje i upravljanje fenomenalno,start iz mjesta isto odlican ali se mora bas pazljivo sa gasom,jer cim upali turbinu proslajfuje


Loganovac

Super! Ja sinoć izašao po onom snegu iz dvorišta mojih roditelja asfaltnom rampom sa domaćinskim nagibom (ko je bio zna), iako su Fulde punih 5 godina stare. Oduševio se i ja. Inače i ja sam uživao kad sam ih jesenas stavio opet na kola, meko ko duša.
:ces: Da nema to ipak veze sa godinama? Što starije to mekše, ko dekin...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

wintera  :respect:      :bobs: :2023:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Sir Oliver

BF g-force winter, 5. im je godina... izvukoše me do vrha Kosmaja.
Naizgled mala planina, ali kad zaveje, nije put baš naivan.
Prezadovoljan i cenom i kvalitetom gume. Prešle su (nisam bas evidentirao) 20ak 'iljada. Pre će da istrule, nego što ću da ih potrošim.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

Moje nisu istrošene. Više me brine da će guma da otvrdne, izgubi elastičnost i mekoću na niskim temperaturama, ali evo opet sam po snegu bez problema izašao uz strmu rampu kod mojih kroz desetak cenata snega. Definitivno ovakav pravi sneg (onaj što škripi pod čizmama) nije problem za zimske gume. Problem će biti kad otopli, sneg se na asfaltu otopi, pa onda zahladni i zaledi, a preko toga napada novi sneg - tada samo gusenice mogu da pomognu. Dobro, i lanci donekle.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ja sam se danas bez ikakvih problema sa GY Ultragrip9 probijao kroz parking VMA koji je zatrpan, kao i po onim gudurama na Topcideru, koje su takodje zatrpane. Cak krenuo u krivini na uzbrdici iz gomile razlopanog snega.

Dotle, ispred VMA, jedan gospodin Mercedes Exxx sa Winterama na sva 4 tocka nije mogao da se pomeri iz mesta, pa su dva dobrovoljca gurala i cistila.  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Možda dotičnom gospodinu ni GY UG9 ne bi pomogao. Treba znati voziti po snegu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Kleberke su nakon pet godina, iako nisu puno prešle, postale strašno "plastične". Imam utisak kao da vozim sa letnjim gumama.