Zamena ulja za servo?

prethodna tema - sledeća tema

zac

Ako sam dobro razumeo, nameravas isprati samo posudu? Ako je tako, moze benzinom ali je skini sa instalacije volana...u suprotnom ce benzin otici tamo gde ne treba.  :wave:

Rimad

@žac
Da, mislio sam izvaditi posudu, pa isprati.

zac

Pa onda slobodno peri bilo cim.... Zoran je verovatno mislio da ne sipas benzin dok je boca na cevovodu do serva...inace ovako nema razloga da je operes benzinom ili cak i nekim deterdzentom...mozes i Axel..i cetka za flase..  :wave:

Loganovac

Ali je dobro osuši pre ugradnje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

 :baeh:...I na kraju dezinfekcija u autoklavu..... :dobro:

bmiillan

ma najbolje je da kupiš novu, mada možda bi bilo dobro i nju oprati  :Smiley:
nemoj na silu uzmi veci cekic

Rimad

#66
Drago mi je da sam vas razveselio, .....

Negdje sam našao, da se neko žalio da mu je filter bio toliko prljav, da je novo ulje jedva prolazilo kroz filter, pa je oprao posudu benzinom.

bmiillan

malo šale nije na odmet

da se ulje za servo toliko zaprlja moralo bi da se vozi par stotina hiljada km, računam da prljavština spolja ne bi
trebala da završi u posudi. pranjem posude nećeš ništa upropastiti, tako da slobodno peri (skinutu sa instalacije)
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Rimad

Zamijenio servo ulje, ali ne sve, jer ne mogu motati volan bez kontakta, pa nisam istjerao svo ulje (izbacio sam oko 5-6 dl starog ulja i nasuo tačno 6dl novog ulja). Vidjeću slijedeće sedmice da izbacim još 4 dl i naspem 4 dl novog.

Ono što me interesuje je da li je normalno da ne mogu motati volan (prednji točkovi su bili podignuti), ako nema kontakta?

Druga stvar, da li sam smio dati kontakt ključem (bez startanja motora) i motati volan lijevo desno, da bih izbacio staro ulje?

miki-bgd

Kad izvadis kljus volan se zakljucava. Kad ubacis kljuc, dovoljno je prvi zubac (pre kontakta) da se volan otkljuca, i onda mozes da motas normalno, samo sto ne radi servo. Tj, tako bi trebalo, kako si ti objasnio nisi uspeo.

Znaci, tek kad se auto upali onda se pali i servo, do tada moras da mozes da motas (teze ide ali mozes) . Ako je to ono sto si pitao  :wave:

Rimad


maestral5747

htjedoh jučer nakon 352.000 km i 16 godina da zamijenim ulje u servu. Kaže majstor ne diraj ništa, procurit će ti na dihtunge

Zoran

Ulje u servu treba mijenjati na oko 100 000 km.
Glavni razlog je što taj sistem nema filter pa opiljci unište pumpu.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Nema tu mnogo opiljaka, odnosno kada krenu opiljci onda je već blizu kraj.
Servo krug nije izložen visokim temperaturama, pa samim tim nema značajnije degradacije ulja.

Mislim da su male šanse da semerinzi procure zbog novog ulja  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D