Zamena ulja za servo?

prethodna tema - sledeća tema

Boka

Nisam utvrdio a sve sam gledao. Falilo je mozda 50ml ali je majstor nalio malo vise tako da je sad nivo iznad maximuma 1cm. Ako su tacni podeoci na ambalazi dosipano je oko 80 ml. Inace po recima majstora u ceo sistem serva staje oko 700ml. Od sad cu cesce da proveravam nivo, pa cemo videti.

Dexterslab

Ljudi isao sam na reglazu trapa skoro i cini mi se da mi je volan po malo tezi sada i kada ga motam u mestu cini mi se kao da zatrese u jednom trunutku*kao da zastuca. Proverim nivo ulja i stoji kod maximuma kada gledam sa strane, medjutim kolega mi otvri posudu i ona crna mala posudica unutra je prazna i on kaze da to ne sme da bude. Zanima me na kraju sto mi mogao onako da stucka i da li da crna posudica mora da se napuni sa uljem ili ne???!!! Odgovor mi treba sto pre, molim vas.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

krle

Ta crna posudica je filter-sito . Bitne su oznake "min" i "max" .

Zoran

Na kamionu (MB L508DG) ulje u servo volanu mijenjam jednom godišnje na otprilike 30000 km i mislim da je to prečesto. Smrt za sve pumpe je kada volan dodje do kraja i počne da cvili. Tada je pritisak u sistemu maximalan i veći od radnog bar duplo.Nkada volan ne vrtim ako vozilo totalno stoji niti je kočnica stisnuta. To nije nikakvo umjeće treba samo malo vježbe i sve je ok.

                       Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

bane

Pozdrav,

Na samoj posudi za ulje serva sa spoljne strane ima oznake min-max.Medjutim nemoguce je utvrditi stvarno visinu ulja u posudi posto je plastika neprozirna.Unutrar posude se vide zarezi kao podeoci, pa me interesuje kako vi kontrolisete ulje u cantri i da li se ti zarezi koriste za merenje.

Loganovac

Ja malo zaljuljam rukom posudicu - onda se vidi nivo ulja. Treba da bude između oznaka, imaju one svoju svrhu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miller

Ja sam imamo problem sa servom, odnosno negde mi je izcurelo ulje već posle 5000 km. Manifestovalo se tako što je cvilelo kad motam u mestu i sl. I naravno posudaje bio skoro prazna. Opravili su mi za 2 sata u servisu.Nisu mi rekli gde je curilo (crevo ili sud). Uglavnom spada u garanciju.

Zoran

#22
Miller, malo češće zaviruj ima li fleka ispod auta ili na gumama sa unutrašnje strane. Ovaj put si dobro prošao...
Sam svoj gazda - vazda.

ljutikrilo

@Loganovac

zaljuljao sam i ja posudicu ali i dalje ništa ne vidim. kada sam otvorio čep video sam da mi onja graničnik (ili šta je već) viri 1 cm iz ulja

počeo je volan da mi škripi kada motam pun



@zoran

sve je to u redu, ali probaj da paralelno parkiraš u gradu bez motanja volana u mestu. nekad i pod kočnicom...

zac

 @ljutikrilo: Mislim da tu fali ulja, kod mene se vidi povrsina ulja u toj casici sa filter-mrezicom.   Dolij ga!  :kava:

Sto se tice:
Citat: ljutikrilo poslato 13.05.2012. - 12:06

sve je to u redu, ali probaj da paralelno parkiraš u gradu bez motanja volana u mestu. nekad i pod kočnicom...

90% vozim po gradu, i nikada mi se nije desilo da moram motati volan u mestu, to jest, uvek pustim da mi auto malko mili.  :to:

VaskezNS

Nedavno mi je majstor koji mi je radio veliki servis (zaposlen u ovlašćenom servisu) rekao da je njihov standard provere da ulje taman malo pokriva tu filter mrežicu u posudi servo ulja. To je prema njihovoj obuci dovoljan nivo ulja.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

To i jeste jedan vid indikatora nivoa ulja. Normalno je da se ne vidi kad je nivo ulja na maksimumu.

Slicna indikacija postoji i u posudi za antifriz ispod cepa.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


g0sha

A koje ulje za servo koristite? I ja mislim da bi moglo kod mene da se malo dosipa, tu se negde vrti oko minimuma.. Ja imam logana 1.6 '05 god..

dejanz

#28
Elf Renaultmatic D2 http://www.profaco.rs/proizvodi/ulja-za-menjae/renault-matic-d2.html
ili
bilo koje drugo ulje za automatske menjace koje zadovoljava specifikaciju Dexron II

Zoran

Ako do sada nije mijenjano  ulje prvo zamijeni ulje pa prati situaciju.
Sam svoj gazda - vazda.