Svecice - prva ugradnja i njihova zamena

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747


glavonja3

Pre menjanja svecica potrebno je ocistiti supljinu gde se svecice nalaze. Sacekao sam da se prljavstina osusi, malo iscackao tankim srafcigerom i  onda usisao sa nastavkom od cevastog kljuca oblepljenim selotepom.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

 :to:  Tako smo i mi uradili, šupljine su bile jako prljave. Pri ranijim zamenama majstori to nisu radili, ovaj put smo to radili sami.

zac

Svaka cast...a u odsustvu usisivaca ili struje dovoljno je skinuti svecice i zaverglati motor...svu prljavstinu izduva napolje.  :to:

speedo

Dobra fora sa tim ključem.  :to:
Ja sam imao kompresor pri ruci, pa je pomoglo, ali kod mene je bilo više prašnjavo, nisam ništa morao strugati.

Loganovac

Citat: žac poslato 18.10.2015. - 17:25
zaverglati motor...svu prljavstinu izduva napolje.

Hmmm, klip ide gore-dole, kako izduva isto tako bi mogao i da uvuče u cilindar?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ko nema kompresor, uzme slamcicu i da 'prostite dune...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Loganovac...ne uvuce,  sve izduva..provereno..sa pomocnikom mozes videti..neko zavergla ti gledas...a i u pitanju je prasina koju motor sve jedno odma sagori i izbaci kroz izduvni ventil..

glavonja3

@Keka Ne znam da li je ovo sala ili si probao sa slamcicom, ali sigurno ce ti prasina otici u lice (oci) kada dunes. A sta ako ima nesto teze od prasine kako to oduvati?

@Zac Mozda ce prasinu sagoreti a sta ako bude neki kamencic?

jasho

Ja to radim sa Lelom 5, prskalica za voćke i lozu, nadrukam pritisak i onda izduvam prašinu, fercera :to:

Aleks

Citat: glavonja3 poslato 19.10.2015. - 08:28
@Keka Ne znam da li je ovo sala ili si probao sa slamcicom, ali sigurno ce ti prasina otici u lice (oci) kada dunes. A sta ako ima nesto teze od prasine kako to oduvati?

@Zac Mozda ce prasinu sagoreti a sta ako bude neki kamencic?

Nije sala, samo treba zatvoriti oci. Ja koristim tanko plasticno crevo da bih mogao da skolonim glavu u stranu, pre izduvavanja procackam srafcigerom i to je to...

duster

U Reno i Dacia radioničkom upustvu kao obavezno navode nanošenje sloja, debljine 2mm na bobinu tamo gde naleže na svećicu, Fluostar 2L silikonsko-čarobne masti koja na popustu u Engleskoj košta 27 funti stegniga. Da li je iko video da to rade u servisima pri menjanju svećica? Ja nisam, mada sam od skora i čuo za ovu mast. Navodno, pročitao sam na engleskom Megan forumu ( post iz 2003), kvare se bobine ako se tako ne učini. http://www.meganeownersclub.co.uk/forum/viewtopic.php?t=21394 . Dobro smo mi uopšte vozili kola do sada i ne znajući za ovakve stvari.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Danas sam kupio  eyquem rfn58lz, platio 280din komad u lokalnoj prodavnici auto delova za Francuska vozila.
Ovo mi je treci komplet za predjenih 104.000km.
Na autu su trenutno Motrio sa zazorom oko 0.95mm sto se da korigovati ali su zato elektrode  sa nepravilnim radijusom na vrhu tako da nisam hteo da palamudim nista za deo od 1000 din koji se menja na oko 30.000km.