All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

bugi

Zasto R13 na sandera?

silent

Nije za Sandera, za Chevrolet Spark :)

Aleks


Keka

Pogledaj sta pise na EU deklaraciji na gumi...moze da bude korisna smernica u kupovini.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Nisam to nikada primetio, šta piše? Zemlja proizvodnje?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Zanimljivo, hvala ti.

saša61beograd

Kupio sam i stavio napred dve nove Sava Adapto,u Beogumi na N.Beogradu.6200 komad,plus montaža i balansiranje,ukupno 13.700.Stare iste takve imale su oko 4-5 mm šare,ali su delovale umorno,sa puno mikro pukotinica.Prešle su oko 65.000 km za 5 godina,otprilrke pola na prednjim,pola na zadnjim točkovima.Jedno zapažanje:onako odoka,čini mi se da je sredina gazećeg sloja malo više potrošena nego bokovi.To ukazuje da su vožene sa većim pritiskom nego što je moglo.Pada mi na pamet da krenem sa eksperimentom i da umesto 2,0-2,1, sada duvam na 1,9-1,8.Da udobnost stavim ispred potrošnje,jer guma bi to,očigledno,podnela.

Guglajuću ovih dana po vulkanizerima,naletim na zanimljivu ponudu kod "Vulkanizer Lešanović".Imaju u ponudi Vredestein Quatrac 3 all season gumu,po ceni Save Adapto.Vredestein je holandska firma,sada u vlasništvu indijske korporacije Apolo.Njihove all season gume su uvek bile u vrhu na testovima i ne sumnjam da su dobre,pa ih onako napamet preporučujem.Uz uslov da se proveri zašto su sada jeftinije nego ranije.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Ovde pomenuta Vredestein Lite je neobična i radikalna guma:to je bio pokušaj da se napravi all season guma sa ekstremno malim otporom kotrljanja.I proizvodila se u malom broju dimenzija.Izglada da taj eksperiment nije uspeo,ne znam da li se uopšte više proizvodi.
Ja sam pomenuo drugi model, Quartac 3 i ,koji je malo "normalnija" i klasičnija all season guma.Ne znam za ADAC,ali u testovima Auto bilda je bila u granicama proseka,ili bliže vrhu.

saša61beograd

Usuđujem se da kažem da su zima i sneg gotovi za ovu godinu.U novembru sam na prednje točkove stavio nove Sava all season gume.Sa njima sam više nego uspešno putovao kroz nekoliko vejavica u januaru,uzbrdo i nizbrdo i nemam nikakvu zamerku (baš se pogodilo da sam morao na put po snegu).Te gume su odglumile prave zimske gume za Oskara (ili Zlatni globus).Sada će,bez odlaska kod vulkanizera,da glume da su letnje.
Posle 5 godina iskustva na all season gumama,ja više nikad neću na kola staviti ništa osim all season guma.Zimske,letnje,presvlačenje,čekanje kod vulkanizera,to je za mene suvišna i prevaziđena priča.
Ako nešto promenim,biće to da umesto Save stavim Michelin,Goodyear ili Vredestein,čisto da probam.

Loganovac

Dok su nam zime ovakve ta teorija pije vodu. Možda se i ja primim kad dođe vreme - ko zna...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Sad razmisljam... od `68 godine otac je imao 4 puta zimske gume i to samo po dve, znaci ukupno 8....sve ostalo su bile letnje a kad su se pojavile all season, samo one..i do danas na Logana nisam stavio jos uvek zimsku, a ni na Juga...doduse slabo i putujem, uglavnom vozim po Bgdu i Krcedin..pa ne smem reci da je ovo sto pisem preporucljivo za zimske dane van Beograda

Ljota

Lepo objasnjeno!  :to: Hvala za preporuku, mislim, znacice...

Andrix

Nesto sam zagledao sitne zareze po kramponama na savi adapto i Vredestein Quatrac 3 gumama, i cini mi se za su samo oko 1/4 visine/dubine sto znaci da ce se rel.brzo izlizati i nece ih biti. A to znaci da ce brzo izgubiti od full/pocetnih performansi. Kod zimskih mi se cine znacajno dublje....Ali i ja sam za all season gume, koje bi i meni, po stilu voznje i predjenim km godisnje, veoma odgovarale.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari